ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 716
  • 719
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 288
Христос Воскресе, мами. Много здраве на вас и семейството.
Fatamorganakat, мерси. Иначе малкият постоянно си вре ръцете в устата, мен ме хапе, хапи си и играчките. Лиги му текат като на куче.  Laughing Неспокоен беше дори имаше вечери, където постоянно се будеше. Иначе както се смее, явно като го заболи зъбчето започва да плаче и после пак като му мине е усмихнат.
За коша и аз знам, че на 6-я месец се сменя. Ама гледам на нашия зимен кош пише максимално тегло 9 кг, така че ще видим и аз кога ще се наложи да мина на летния. Ама може първо да му надигам зимния да гледа, ако иска, макар че той заспива там.  Laughing
И от нас весело изкарване на Великден.

# 361
  • Мнения: 2 224
Воистина Воскресе! Честит празник! Fatamorgana, и аз май скоро ще сменям зимния кош, защото Вики вече си е големичка (утре става на 5 месеца) и със сигурност ще й е интересно да гледа наоколо, въпреки че така сладко си спинка в зимния кош...Вчера му отворихме покрива докато бяхме в един супермаркет. Леле, какво пищене от радост беше. От няколко дни се е научила да пищи колкото и глас държи и го прави по цял ден (радва се). Вчера чак хората се обръщаха  Simple Smile

Днес захранихме с домашно пюре от морков. Прави много смешни физиономии, но си хапна.

Нямам време за повече, до скоро  Wink

Последна редакция: нд, 16 апр 2017, 20:03 от Anastasiya_S

# 362
  • Мнения: 442
Христос воскресе! А ние се завърнахме от пътешествието с бебе. Беше ме страх да изкъпя бебето в детския басейн, че разни тюлени се киснеха там а така се бяхме подготвили с пояс и гащочки за плуване, но живот и здраве на лято. Иначе Ники се държа супер дори спа в механата и мислех да взема репертоара на каката дето пя и да му пускам тези песни като реве, абе ще стане човек.

# 363
  • Мнения: 978
Ние на 23.04 започваме четвъртия ни месец. Спокойно бебе е още от първия й ден. Плаче единствено, когато нещо я боли.

Колики нямаме от отдавна. Ползваме капки Еспумизан Л. Дрехите гладим редовно.

# 364
  • Мнения: 101
Ние на 23.04 започваме четвъртия ни месец. Спокойно бебе е още от първия й ден. Плаче единствено, когато нещо я боли.

Колики нямаме от отдавна. Ползваме капки Еспумизан Л. Дрехите гладим редовно.

Здравейте! Simple Smile И ние сме на 23  newsm76


Честит празник и от нас с Вили, с малко закъснение. Голямо приключение й беше. Братовчедите ми от Бургас (14 човека) бяха на гости да я видят и май й дойде в повече. Беше малко шашната, а от вчера пак си е мойто бебе  baby_neutral

Anssi Ехее, супер , вече със зъбче  bouquet
kristi браво на Ники! Басейна с минерална вода ли беше? Аз мисля, да взема един малък надуваем басейн за лятото на Виолета. Не ми се иска да я топя в големите още, че като знам с какво ги чистят...
Анастасия сложи ли и мляко или само мокров? Малко глупав въпрос май, ама още не съм чела как се приготвя точно  Embarassed

# 365
  • Мнения: 206
Честит празник и от нас на малки и големи! bouquet

И ние попътувахме доста по празниците, уж да си починем, то май аз се натоварих повече, но не се оплаквам. Много добре ни се отразиха и на тримата срещите с бабите, дядото, братовчедите и т.н... Много се радвам, че Йоана се радва на всеки, който види, поне засега Simple Smile

Иначе и ние сме си още с едно зъбче, дето изби на 2 месеца и половина. Други няма. Растем, ядем и всеки ден имаме нов номер. На 24-ти Йоана става на 5 месеца и аз се чудя дали да не почвам със захранването, но ще се почудя още малко, а и педиатърът на предната консултация ме посъветва да не бързам.

Fatamorganakat, за летния кош по-добре изчакай. Когато водихме Йоана на ортопед на 2 месеца си спомням, че изрично ни предупреди да не й помагаме да сяда до шестия месец. Тя милата отдавна се надига и прави по цял ден коремни преси в опити да седне (ама си вдига и краката, много е смешна). Но аз не й помагам, когато си седне сама тогава. Иначе като излизаме с количката, обикновено аз бутам количката, а татко й я носи, защото иска да гледа, но ще потърпим още малко за летния кош.

Хубав и по-слънчев ден на всички  Hug!

# 366
  • София
  • Мнения: 1 175
Nadezhda Andreeva, за начало се препоръчват готови пюрета,защото сега така или иначе зеленчуците са пълни с нитрати,а и за захранването ти трябват няколко лъжички.Аз мисля да започвам захранването другия месец,когато Никола ще е на 6 месеца.Поръчала съм пюрета на Alnatura,мисля с тях да се захранваме,а после и аз ще си ги правя.

# 367
  • Мнения: 442
Басейна на Чифлика до Троян е с минерална вода и за моя изненада и водата в стаята е минерална и разбира се всичко е с добра температура. Има механа отсреща и храната е супер, а стаята е 66лв за двойка. Много са мили там.
А ние ядем вече почти всякакви зеленчукови пюрета, но в някои слагам от млякото му.

# 368
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз пък Миши го държа полу седнал.Изобщо не иска да стои легнал,за това го държа в скута ми почти седнал.А най-любимо му е да го държа изправен на крачетата и изправен гордо-гордо се оглежда.Доста стабилно си стои на краката,междудругото.Ох,ние с ММ от няколко дни сме болни-кашлица,сополи,болно гърло-ужас е!Дано мине скоро Wink Иначе нищо кой знае колко интересно при нас-гледаме се,при подходящо време излизаме,миналия weekend беше 25 градуса,мн топло ,и ходихме на пикник и един отдалечен парк.Това е от мен.Хубава вечер,мами

# 369
  • Мнения: 206
Mary, тя и Йоана хич не иска да лежи вече, но така може да навредиш на тазобедрените му стави... Поне така каза ортопеда. И също така каза, че на 6 месеца и половина трябва да я заведемотново на профилактичен преглед, да й видят ставите на ехограф, макар че като я водихме на 2 месеца, всичко й беше наред.

# 370
  • Мнения: 288
Здравейте, мами.
И аз знам, че за сядането трябва 6-я месец. От известно време звъня на един ортопед, който съм си харесала, за да минем профилактичния преглед, ама не мога да се свържа. Ама ще бъда досадна.  Mr. Green Пък да видим и там какво ще кажат за сядане, паяци и т.н. Понеже четох, че някои не препоръчват паяците.
Иначе ние сме в родния ми град. Малкият  се среща с много нови хора, радва им се, търси все да го закачат.  Mr. Green но за жалост времето е много гадно, а така искам да се разкараме, дано да се оправи времето по-скоро.  Praynig
Дано при вас да е слънчево и да си изкарвате хубаво дните. Simple Smile

# 371
  • Мнения: 237
Аз я водих на ортопед и каза да я слагам полуседнала вече, а и тя се набира и сгъва сама.Бързо и омръзва да лежи, слагам я полуседнала ,по корем и пак да подлежи. Също каза седнала в 6м,а 7мия паяк. Педиатърката каза след 5тия месец да вкарам каша. Как да я вкарам като бебе яде около 140грама пюре, и неможе да изкара 3час до следващото хранене. Не го е заместила още. Криси какви зеленчуци си вкарала още?

# 372
  • Мнения: 442
Ние сме пробвали картоф, морков, броколи на хип, тиква, тиквичка, зелен боб от супа яде като госваря не ще. Аз мй давам бананова каша вечер, че нищо друго не го засища, а пюре на обяд. Дори компот от круши му дадох сока, като го разредих с малко вода да не е сладък толмова,  а плодовете ги разбих иси ги хапна с кеф.

# 373
  • Мнения: 2 224
Надежда, това на снимката твоята бебка ли е ? Heart Eyes Въпросът ти изобщо не е глупав. Има рецепти с мляко и такива без. Аз приготвих пюре без мляко. Сварих на пара 300 гр почистени и нарязани на парчета моркови Към тях прибавих 200 мл от водата, която употребих при варенето и 1 с.л. зехтин. Тази смес се прави на пюре и се разпределя във формички за лед (моите са силиконови). Оставя се да се охлади и се слага във фризера. След като се замразят, кубчетата може да се прехвърлят в торбички за фризер и при нужда си затопляш 1-2 кубчета. Много е удобно. На мен ми се получиха около 28 кубчета. След няколко дни смятам да прибавя и картоф. На мамите, които се притесняват да не би да започнат прекалено рано захранването ще кажа, че в началото бебчето изплюва голяма част от това, което му се бута в устата, така че първоначално е по-скоро привикване към новия начин на хранене, отколкото кой знае какво ядене. Според мен след 5-тия месец си е ок. Така и така не се замества хранене, а просто един бонус към млякото.

Ехеее, Кристи, вие вече доста сте напреднали  Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 02:08 от Anastasiya_S

# 374
  • Мнения: 142
По-добре е зеленчуците да са на пара, а и вместо вода май е необходимо да се добави кърма или АМ - за по-лесно приемане от детето.

Общи условия

Активация на акаунт