Тъга

  • 30 581
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 19 249
Моите кумове така се разведоха след дълги години живот отделно. Той си има прилична работа тук, а в чужбина едва ли щеше да се справи така. Тя преподава в университет, захвана се с тази кариера именно за да отиде в чужбина.
А са заедно от у-ще, ожениха се малко преди нас, т.е. имаха около 24 години брак.

Авторке, ти как се чувстваш в чужбина, имаш ли приятели и среда, освен този човек?
Разбирам го донякъде, дошъл е заради теб, ако не говори езика - трудно. А що се отнася до приятелства, които тепърва да градиш - трудно, още повече ако са чужденци. Аз в България виждам често как семейните приятели са всъщност на мъжа, а жената загърбва своите.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 15:37 от Cuckoo

# 16
  • Мнения: 420
Авторке, отървала си се! За какво ти е тоз мухльо? Мама го отглеждала, сега ти....че и Плюшкин на всичко оторе! И стиснат, и да не му пипаш нещата, и обувките от казармата....  SickНе ти трябва такъв, той дори не е и партньор. Куфар без дръжка: да го хвърлиш ти е жал, да го носиш неудобно.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 472
Сега, момъкът, селски бек или неселски бек, дайте да не коментираме. Не всеки може да е космополитен като ССФ в бг-мама, нали?! Човекът е все пак счетоводител, да не е като Крисчън Грей от нюансите в сиво, ама не е алкохолик-комарджия, нали? Една нормална, а преди време – престижна професия. И как аджеба момъка зарязва всичко тук и отива да работи – вероятно някакъв хамалски труд, в чужбината, за да е с любимата все пак, нали? При все, че е такъв домошар! Вие идея нямате – хора разни, един гъза им не го свърта на едно място, други могат 50 години да не мръднат от Калофер, например!
Авторке, според мен той е афектиран, депресиран – както сама каза, детето ти при вас ли живее? Излизате ли в чужбина по заведения?  Пусни го в Бг, след като е е Изключено ти да се върнеш при него, недей очаква пък той да зареже всичко в БГ, че да е с теб, за да не си ти сама. Той си спомня и лошото отношение към него, което си има първата година, и което така угодно всички в темата Не забелязаха.
Пусни го да си дири жена и да има деца в Бг, а не да ти е компаньон по празниците. Ти си постигнала много. Можеш  и още повече – ще намериш някой добре уреден чужденец.

# 18
  • София
  • Мнения: 19 249
Прав си, Роналд, и авторката не е Анастейша.
Пропуснала съм, че е счетоводител, но проявява признаци на стар ерген.

Но има и друго - хубаво, щом не е селски еди-какъв си, защо са тези изказвания, че е ялова, без самият той да се е изследвал? Тя е родила едно дете, т.е. била е фертилна, ами той? Това е точно реакцията на селски бек, пък ако ще да е царят на света

# 19
  • София
  • Мнения: 11 472
Прав си, Роналд, и авторката не е Анастейша.
Пропуснала съм, че е счетоводител, но проявява признаци на стар ерген.

Но има и друго - хубаво, щом не е селски еди-какъв си, защо са тези изказвания, че е ялова, без самият той да се е изследвал? Тя е родила едно дете, т.е. била е фертилна, ами той? Това е точно реакцията на селски бек, пък ако ще да е царят на света

Че изказването му е селско – спор няма. В състояние на афект, човек казва нелицеприятни неща. Това, което той й е казала е много, ама Много Грозно. Факт. Но авторката пише – караме се, обиждаме се, ние не знам и тя как го обижда, но НЕ е важно. А и първата година, убеден съм, имало е повече селски изцепки от нейна страна, та тя го признава.
А какво й е на Анстейша, по-млада е, да.

# 20
  • Мнения: 46 518
Случва се човек да каже нещо, но после да се извини и да спре да го прави. След брак, дете, не е толкова странно да изстреляш името на бившия. Но да живеете заедно с някой като семейство, да се разболееш и той да иде да си живее при мама е нещо, което показва колко можеш да разчиташ на този човек. Въобще не се учудвам, че не иска да се прегледа. Такива мама ги е научила, че са на света цвета, няма начин да е в тях причината.

Ronald фен на нюансите, накъде отива този свят  Joy

# 21
  • София
  • Мнения: 19 249
Скрит текст:
[
b]Ronald[/b] фен на нюансите, накъде отива този свят  Joy
Ха така! Ами и ние искаме млад, хубав и богат като Грей да ни падне от небето, както падна на Анастейша. Ако трябва - и химена може да си възстановим, ама не пада... Joy
По темата: Авторке, човекът не е бил готов дори за малко борба, а ти си му стоварила голяма порция.
Нито ти си виновна, нито той или пък и двамата сте виновни за нереалните си очаквания. Ти си жена, която засега няма нужда от мъж, лошото е само, че детето ти скоро ще отлети и тогава повече ще ти трябва другарче в живота.

Прости най-вече на себе си, прости и на него и кой откъде е.

# 22
  • Мнения: X
Ооф, стар ерген, отгледан от мама до преклонна възраст, сега се тюхка, че и жена му не ще да си го кътка, а го е юрнала в гадната чужбина.....а как е хубавКо да се седи у кръчмата, да си пие ракийката, да си кюта "на топло до печката"......
Пореден пример-доказателство, че старите ергени не стават за семейство.
Дете искал....само дето той ще е татко по документи, а авторката ще си го гледа самичка.
Такъв тип мъже не сменят памперси, не хранят бебета, не стават посред нощ ако плаче, не водят на лекар/градина, не ходят по родителски срещи....те са само "Абе, жена ,виж там, детето нещо мрънка...!", докато боцка домата и пие аперитива.

Не ти трябва такъв....не знам как не си се усетила по-рано.

# 23
  • Мнения: 615
Нека не забравяме, че форумът осигурява известна анонимност и когато някой разказва за живота си, търсейки съвет за даден проблем, няма логика да си измисля и изопачава, защото тогава и съветите ни няма да са адекватни и приложими. Тук изключвам пързалките от скука и други подобни творения, когато някой отчаяно търси подкрепа, която му липсва в реала.
Разбира се че й той има мнение по темата, никой не мисли също, че авторката е безгрешна. Ние тълкуваме нейните думи и й вярваме, защото иначе няма да е конструктивно, ако допуснем всички възможни хипотези наведнъж.

Не видях тя някъде да казва, че той работи като хамалин, това са пак свободни съчинения. Дори напротив, тя избягва да спомене дали той изобщо работи в момента. Каквито и проблеми да имат, нищо не оправдава поведението и думите му към авторката. Не му отива на годините най-малкото.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Стандартно поведение на селски бек.
Той в момента работи ли? Сега ще завалят коментари, че трябва да го зарежеш.
На мен колкото и да ми се иска, не мога да ти дам такъв съвет, след като казваш, че за теб тази раздяла, ще бъде краят (??!!)
Само знай, че няма незаменими хора и не трябвада допускаш разни цървули да ти скапват самочувствието, заради собствената си неувереност. Имаш и дете, тези скандали със сигурност му влияят в отрицателна посока.


Не нам защо веднага той става цървул? newsm78
Човекът е направил всичко, което е могъл, за да бъде с нея.
Дори си е зарязал работата и къщата, и приятелите, и се е повлякъл подире ѝ в чужбина.
Какво повече да направи?
Ами, има хора, които не стават за гастарбайтери.
Които не са готови да си скъсат дипломите, за да бършат задници.
Това не го прави нито лош, нито цървул.
Просто авторката си гради собствения живот по собственото си виждане, а юнакът е в ролята на сателит, който би трябвало да е просто нейно ехо.

Явно, не става.
Но, също е явно, че тя хем се е вкопчила в него, хем не иска да мръдне крачка назад от изискванията си към него.
Което, в крайна сметка, се стоварва върху главата ѝ.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 991
Казва впрочем, че трябвало да се разделим много отдавна.

Съвършено прав е. Трябвало е отдавна да се разделите, още, когато се е видяло, че живеете на различни скорости и в различни светове.

# 26
  • Мнения: 615
Зарязал си е живота, за да й натяква после колко му е лошо, докато тя се трепе. Логично е, че като замине, ще се лиши от живота си в БГ, не е нужно да си гений да я направиш тази причинно следствена връзка.  Tired
Защо не й е казал още в началото, че кръчмите, приятелите и животът му са приоритет, преди да си стегне багажа? Щеше да спести на себе си и на авторката много неприятни моменти. А изказванията му няма да ги коментирам..
И сега като е скъсал с нея що чини още там? Като кажеш нещо, си държиш на думата. Още на следващия ден си събира багажа и да си ходи по кръчмите. Не може да говориш силни думи, а после да живееш на нечия друга глава, защото е по-удобничко. Думите имат някаква тежест и като говориш неща, имай доблестта да поемеш отговорност и да действаш. Иначе си един лаладжия, на когото не може да се вярва.  Peace

# 27
  • Мнения: 46 518
Не нам защо веднага той става цървул? newsm78...
За мен е такъв, заради това, че не желае да си направи изследвания.
И заради това, че е живял с нея, в нейната квартира, но като е изпаднала в трудности, е отишъл веднага при мама.
Сега като се е оправила, и е намерила нова квартира, пак е изтичал при нея.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 19:18 от Не се сърди, човече

# 28
  • Мнения: 1 375
....Всъщност като се замисля,не са много хората ,които на 40+ ще си зарежат тепърва средата,професията,спокойствието,жилището и ще хукнат на майната си заради някой.Ако се случи,то става така,че единия се справя и се чувства добре (или притиснат от зора няма накъде и се е примирил),а другия вегитира и се мъчи да се впише в средата около него,тепърва учи езика ,само и само да са заедно,но не винаги е успешно....Виждам много такива примери около себе си.Някои се справят,други не.
Ако е на 20+ е едно-живота е пред теб-предизвикателства,авантюри и ако това го влече някой-добре....но за по-инертен,неамбициозен и зрял човек си е мъка.
Още повече пък,че тоя човек потен вода не е пил дето се казва-не е работил тежка физическа и мръсна работа(каквато вероятно сега му се налага да върши) и не се е налагало да се напряга особено за нещо в живота си,а и е бил обгрижван до късна възраст и от майка си....За него това е един кошмар от
,който той иска да се измъкне,не вижда смисъл и бърза да си отиде на познатото и да си легне на мекото.....

П.С.Иначе ако толкова му е проблем,че няма деца най-малкото можеше да си направи изследване сто пъти до сега.

# 29
  • Мнения: 1 544
Ще ме нарича някакъв нещастник ялова, и то при положение, че имам дете, пък аз ще му треперя да не си тръгнел, че да има с кой да карам Нова година, примерно,...ума не ми го побира.

Общи условия

Активация на акаунт