Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 239
  • 764
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 44 105
Nevena Virolan - мерси, сега като гледам по-подробно рецептите, те всъщност са леко странни, в смисъл малко екзотични за нашия вкус и даже не са всички от книжката юк (в която има няколко повече, ще си ги преведа и тях да ги имам). Гледам вашите кукри имат пържене, т.е. при моят ако искам нещо запържено трябва да е предварително в тиган до колкото схващам.
Намерих и още няколко рецепти из нета уж готвени точно на този уред...
Например мляко с ориз и сушени плодове го дават на програма бял ориз... Т.е. всичко с бял ориз си готвя на тази програма или на бърз ориз? Гледах и червена леща с риба пак на бял ориз...
И това, което всъщност  тотално ме обърка - ПИЛЕ С ГОРЧИЦА И СМЕТАНА на програма за овесени ядки Simple Smile https://www.iwoman.bg/grijovna/recepti/3-recepti-v-tefal-multico … ker-8v1-26946.htm втората рецепта Simple Smile

А тази програма бавно готвене - всъщност в нея мога да готвя всичко все едно е в гювече във фурната например - така ли? Т.е. слагам продуктите и забравям за няколко часа? И мога спокойно да отварям и проверявам дали е готово? Ако в началото не мога да преценя добре нужното време може ли да се изключи преждевременно или в последствие да удължа времето?

Да, права си програмата за десерти явно е за печива, шоколадов сладкиш пише....

Ново 20 от тяхната книжка - рецепта - поридж с боровинки и сметана (което е нещо си с овесени ядки)...било за програма - Мляко с ориз (не че има такава на бъгарски)- хахаха - както и да е поне разбрах къде да си правя млякото с ориз - на овесената каша..Simple Smile

Това с варенето на яйца е ценно - колко време ги държиш?

Иначе това е книжката на англ. http://www.tefal.co.uk/medias/?context=bWFzdGVyfENTUyBSRUNJUEUgQ … wMjViYWE4NTNhOTUz

# 211
# 212
  • Мнения: 19 687
Да, добре си се ориентирала. Или stew, или boil. Второто е по-бързо и не разкашва зеленчука. Позволявам си смело да постна, защото съм 99% сигурна, че си взела моя Фильо Heart

# 213
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря!  Simple Smile
Пуснах 10 мин Boil само джолана, после 1:30мин stew - добавих към него зеленчука - дано да стане:)
Не съм сигурна до къде мога да добавям продукти - има мерителна линия за чашки и вода (май за ориза), но като крайна линия не виждам..

# 214
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Happythought,
Моят Фильо е такъв.
Джолана първо го запържвам леко и слет това на стю го забравям за два, че и за три часа
някой път. Абе да умре от готвене и след това сам да се разсъблече от кокала Wink
На купата ти трябва да има мерителна линия и по нея да се ориентираш до къде
най-много може да слагаш продукти.
Успех със Фильото, дУволна шИ УстанИш Hug

# 215
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Програмата за овесени ядки е програмата за каши. Тя е на по-ниска температура, така че да не изкипява млякото. Затова всички гъсти каши и ястия с гъст сос, сметана, прясно мляко се готвят на нея. Сутляш, ако обичах, защото само от мисълта за сутляш ми се повръща, бих направила на програма Каша. Рецаптата за сутляш на програма бял ориз е може би по друга технология - вари се ориза с вода и като се свари се добавя мляко. Не зная, честно казано.

Яйца на пара - слагаш в кошничката и сипваш вода. Като заври, поставяш кошницата и отброяваш около 3 мин за ровко яйце, 5-6 за средно сварен жълтък и 10-12 за твърдо. Трябва да пробваш, защото аз имам кукър с налягане и отделно оризоварка със сито за пара и времената са доста различни. Също, има значение едно яйце ли слагаш или дузина. Ако са повече яйцата е нужно повечко време. Ще установиш сама.

Малък трик за да не събира тенджерката бибор (котлен камък) в райони с твърда вода - когато приготвям нещо на пара, сипвам и мъничко лимонов сок, лимонтозу за по-евтино или бял оцет (той мирише). Така хем мирише приятно, хем се почиства тенджерката.

Разгледай в предишни теми или други сайтове рецептите за сладкиши! Има сладкиши, които в кукъра стават божествени и по-хубави отколкото във фурна. В кукъра правя постния сладкиш от едър грис, зехтин, стъргани ябълки и дюли и захар и канела. Също сладкиши с карамелизирана захар и плодове. Чийзкейковете стават божествени.

Успех

# 216
  • Мнения: 459

Разгледай в предишни теми или други сайтове рецептите за сладкиши! Има сладкиши, които в кукъра стават божествени и по-хубави отколкото във фурна. В кукъра правя постния сладкиш от едър грис, зехтин, стъргани ябълки и дюли и захар и канела. Също сладкиши с карамелизирана захар и плодове. Чийзкейковете стават божествени.

Би ли дала рецептата за този сладкиш?

# 217
  • София
  • Мнения: 44 105
Nevena Virolan  - благодаря отново, ще разгледам и старата тема, малко по малко, все пак е 90 страници Simple Smile За яйцата веднага си запазвам инфото Simple Smile
С колен камък за щастие проблеми нямаме, в София водата е мека.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 464
Happythought,
Моят Фильо е такъв.
Джолана първо го запържвам леко и слет това на стю го забравям за два, че и за три часа
някой път. Абе да умре от готвене и след това сам да се разсъблече от кокала Wink
На купата ти трябва да има мерителна линия и по нея да се ориентираш до къде
най-много може да слагаш продукти.
Успех със Фильото, дУволна шИ УстанИш Hug

Благодаря ти за съвета! От толкова време го мисля този уред, дано му хвана цаката по-бързо!:)
Имам един въпрос - този клапан отгоре как стои, когато готвиш супи и яхнии например на STEW - трябва да е заключен или да е отворен до някъде? Навсякъде търсих информация из бумагите, които ми дадоха към уреда и нищо!

# 219
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Срам не срам за толкова години ползване, хич не съм обръщала внимание
на какво положение ми е клапана Embarassed Embarassed Embarassed Пара винаги е излизала
от мястото на клапана.
Супи не готвя, че моите домашни любимци супи ядят само като са болни.
Много не са и по сосовете, така, че и яхния, йок. При мене е задушено.
Има сос но малко,  колкото да не е сухо и да полея мъничко гозбата
след като сервирам.
Суха манджа в това тенДЖУре не ми се е получавала, колкото и да е
малко соса. Явно съм улучила колко трябва да слагам.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 464
Моите домашни супи ядат основно зимата. За да остане непроменено количеството добавена вода се чудех как стоят нещата с този клапан за пара. Ако някой знае, ще съм много благодарна да каже.
Nature Fire

# 221
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
http://sladkoisoleno.blogspot.fr/2011/12/blog-post_22.html

Долу горе това е сладкиша, който правя. Вместо маргарин, понеже е вреден, слагам зехтин. Понеже кукърът не е фурна и течност не се изпарява слагам само 1 суп лужица компот или никакъв. Гриса го разбърквам със зехтина първо с пръсти или вилица и добавям брашното и с вилица разрохвам. Ябълките ги обелвам, изрязвам от дръжка и семки и нарязвам в резачката от пасатора вместо да стържа с ренде. Става за минути. Много е вкусен и свършва същия ден.

Моята клапа се регулира електронно. Вижте в книжката как се затваря и отваря. Моят кукър регулира сам в зависимост от програмата. Печенето и пържене само са на отворена клапа, всичко друго е на херметик, дори бавното, което е супер, защото нищо не мирише.

# 222
  • Мнения: 28 476
Невена, припомни ми моля те каква марка беше твоят кукър, ако имаш нерви и време моля и за снимка! Praynig

# 223
  • София
  • Мнения: 1 464
На моя Филипс явно не му се регулира автоматично клапата за пара, изобщо нямам представа как да я завъртя...
Ама пък днешните пържоли станаха супер!:)

# 224
  • Мнения: 84
Angel_Dust да допълня  Nevena Virolan с ето това: http://www.bg-mamma.com/?topic=807306.300. Надявам се да Ви е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт