Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 223
  • 764
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 28 464
Делте, екстра меню! Ама тъй като слушам нокти няма да пилиш! Hug Искаше ми се сармите на слоукукъра, стават божествени, но месата ще ми пречат! Simple Smile
Най труден ми е пазара, не пазарувам от големите хипермаркети, там всичко са вносни боклуци! Зеленчуци купувам айтоски, яйца от специализиран магазин, млечни от фирмен на производител, познат на мъжа ми, месо от месарница с уж български прасета...та това го отметнах вече! Уфффф...!

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 14:06 от mimi.7299

# 526
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Миме , я ми кажи пробвала ли си бавното готвене в пота . Мисля да  направя сърми вечерта и да ги оставя цяла нощ . Или да карам по бързата процедура Smile

# 527
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Делте, екстра меню! Ама тъй като слушам нокти няма да пилиш! Hug Искаше ми се сармите на слоукукъра, стават божествени, но месата ще ми пречат! Simple Smile
Най труден ми е пазара, не пазарувам от големите хипермаркети, там всичко са вносни боклуци! Зеленчуци купувам айтоски, яйца от специализиран магазин, млечни от фирмен на производител, познат на мъжа ми, месо от месарница с уж български прасета...та това го отметнах вече! Уфффф...!

Мимче,
Не пазарувам от хипермаркети аз.
Купувам домашни яйца, кашкавал домашен, но рядко прави моята явка. Затова купувам
на Родопа милк не само кашкавали, а различни млечни продукти. Познавам производителите от години.  Купувам и от фирма Жълтуша масло и кашкавал. Пак от Родопите. Кисело мляко пак от родопско, но не на Родопея- Смолян..Добре, че откриха магазинче под носЪ ми ;-и както се казва, по тЪрлЪчки отивам. Месо по рядко хапваме. И пак късме,т в
близост имаме малко магазинче, което продава месо от български животни. Собствениците
си имат ферма за животни. Зеленчуци купувам от производители, които познавам. Собственици
на малко стопанство.

# 528
  • Мнения: 28 464
Миме , я ми кажи пробвала ли си бавното готвене в пота . Мисля да  направя сърми вечерта и да ги оставя цяла нощ . Или да карам по бързата процедура Smile
Адаш, не съм, аз имам слоукукър, та там готвя бавно! Сармите на ИП ги правя като сипвам водачка, но не да ги залива, а малко и 20  мин. на манюал! Стават пак чедесни! Адаш, ако ги направиш на слоу, да споделиш...!
Делте, усетих аз, че и ти си от моята партия!

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 19:47 от mimi.7299

# 529
  • Мнения: 1 876
Здравейте, харесах този - първо, защото има 3д подгряване, много програми, голяма вместимост. Притеснява ме само, че е намален - тоест да не е смотан. Иначе бих го купила, стига някой да похвали уреда и вече да е използван от някой тук.
https://techmart.bg/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D … HILIPS%20HD303770

Ако се вместя в 200-240 лева ще е добре, така че приемам и други препоръки.

# 530
  • Мнения: 28 464
Здравейте, харесах този - първо, защото има 3д подгряване, много програми, голяма вместимост. Притеснява ме само, че е намален - тоест да не е смотан. Иначе бих го купила, стига някой да похвали уреда и вече да е използван от някой тук.
https://techmart.bg/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D … HILIPS%20HD303770

Ако се вместя в 200-240 лева ще е добре, така че приемам и други препоръки.
Взимай го не се чуди, идеален е! И цената е супер!

# 531
  • Мнения: 1 876
Здравейте, харесах този - първо, защото има 3д подгряване, много програми, голяма вместимост. Притеснява ме само, че е намален - тоест да не е смотан. Иначе бих го купила, стига някой да похвали уреда и вече да е използван от някой тук.
https://techmart.bg/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D … HILIPS%20HD303770

Ако се вместя в 200-240 лева ще е добре, така че приемам и други препоръки.
Взимай го не се чуди, идеален е! И цената е супер!

Да, покрива всички критерии и е на супер цена. Още утре отивам да го взема. Мъжо ще се зарадва много (той готви основно хихи). Ако го използваш би ли споделила какво приготвяш - меса, ориз, паста, други?

# 532
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Взимай, взимай не се чуди.
Вярно ми служи вече четири години същият модел. По-горе точно за него съм писала.
А и другите момичета от темата които го имат са много доволни.
И хляб пече. Някой беше писал, че и баничка си е пекла. Чудесен кекс прави. Него
синковеца го пече, той му е майстора. Има книжка към него, ще се спрвите с нейна помощ,
а после и сами ще експериментирате още и различни гозби.

И да дойдеш да се похвалиш, ей Wink

# 533
  • Мнения: 1 876
Утре отивам, а междувременно трябва да измисля и третия подарък. Макар че мъж си има всичко, което му трябва и не знам, искам нещо лично за негово ползване да е.

# 534
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
На мене сърните най-много ми харесват във фурната, в гърне от глина. Майка ми прави невероятни сърми с ориз, кълцано, а не мелено месо и кисело зеле. Обаче няма как да направим всичко във фурната, нито в кукъра, за жалост. А и у нас един не яде едно, друг друго.

За 25ти ще печем пуйка с картофи, моркови, целина и грейви с бира, както я правят в Англия. Пуйка поне всички ядем, даже котарака.

За 24ти вечерта ще правим варени скариди, лангуста и разни морски дарове и салати, та сарми няма да има. Само картофи и цвекло ще направя в него на пара като гарнитура и това ще е.

Гледаните индустриално животни и риби са направо вредни. Угояват ги със зърно. Купувам агнешко и най-вече козе месо, защото са хранени с трева тук. Заешко, свинско гледам да не купувам. Сирена купувам откъдето намеря. Тук по закон не може да съдържат палмово масло и подобни. Има евтини сирена в турските магазини. В тях си пише, че има добавено хидрогенирано масло и не ги купувам. С палмово масло готвя, но то, само по себе си, не е вредно ако не е втвърдено чрез хидрогениране.

Сух таратор с орехи и боб със сушени чушки ще са постните български ястия на 24ти и дано някой ги хареса. Ако не, ще си ги хапна сама.

# 535
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Миме , я ми кажи пробвала ли си бавното готвене в пота . Мисля да  направя сърми вечерта и да ги оставя цяла нощ . Или да карам по бързата процедура Smile
Адаш, не съм, аз имам слоукукър, та там готвя бавно! Сармите на ИП ги правя като сипвам водачка, но не да ги залива, а малко и 20  мин. на манюал! Стават пак чедесни! Адаш, ако ги направиш на слоу, да споделиш...!
Делте, усетих аз, че и ти си от моята партия!
Мимич , ще споделя непременно .  Я ми кажи налягането как се променя , и има ли значение ? Нали ми е новичък още и не съм го разучила . От толкоз кукъри , този ми е първи на които се променя налягането .

# 536
  • Мнения: 19 687
Я кажете, в пота пилешка супа с фиде как става? Мръвката и картофите добре, ама това фиде ще стане на пюре заедно с всичко друго newsm78

# 537
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Я кажете, в пота пилешка супа с фиде как става? Мръвката и картофите добре, ама това фиде ще стане на пюре заедно с всичко друго newsm78
Слагам фидето в началото , добре се държи . Взимам качествено фиде , гръцко или италианско .

# 538
  • Мнения: 19 687
На коя програма я правиш? Дай детайли Grinning

# 539
  • Мнения: 28 464
Адаш с бутона Pressure определяш ниско или високо и после с Adjust определяш Less, Normal,
More, с плюса и минуси времето за готвене!
Супата пилешката я правя като на Соте запържа/задуша късчетата и зеленчуците и след това на програма супа, за 7 минути! Не се разварява фидето! Но после трябва да изпуснати парата! Иначе продължава да се готви!

Общи условия

Активация на акаунт