Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 080
  • 764
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 466
Дали има някъде тема специално за Тефал, защото например аз програма BOIL нямам... Каква програма бихте ползвали в случая? За супа може би?
За боб ползвам Pressure cook, средно налягане. Пускам на 5 минути с малко вода със сода, после сменям водата и слагам всичко вътре. Ако не е бил накиснат предварително, пускам пак на същата програма за 30 минути. Ако е бил накиснат 15 минути му стигат. Накрая запържвам брашно и червен пипер и го пускам за още 3 или 5 минути със запръжката. Ако няма да запържвам, оставям налягането да падне само.

# 601
  • Мнения: 361
Благодаря, но моя не е херметик!

# 602
  • Мнения: 2 113
Моят Редмънд изведнъж спря. Опитвах какво ли не - не свети и не загрява. В гаранция е. Идеи някакви имате ли или направо да говоря с фирмата? За жалост е в Пловдив.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 1 179
Редмънд имат сервизи в БГ - Пан сервиз. Щом е в гаранция, направо го занеси, ако ти е по-удобно от Пловдив. Но щом не включва изобщо си е за ремонт.

# 604
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Много искам да направя чийз кейк ,но рецептите за ИП са на мануал,а не знам колко градуса им е тази програма .Моя кукър е Camry .Някой пробвал ли е чийз кейк на друг модел кукър освен Instant Pot ?

# 605
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
dreams, чийзкейк се прави на програма без налягане. Моята е печене. Не сменям градуси. Пека на стандартната. Моят килър няма избор на температури за печене, макар, че има начин да се вдигнат.

# 606
  • Мнения: 28 391
Моят Редмънд изведнъж спря. Опитвах какво ли не - не свети и не загрява. В гаранция е. Идеи някакви имате ли или направо да говоря с фирмата? За жалост е в Пловдив.
Пробвай да не ти се е измъкнал кабела отзад, веднъж моя Фильо така спря, докато не проверих, че от местене по плота се е имъкнало кабелчето отзад, без да е извадено напълно!

# 607
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Nevena Virolan в рецептата е показано ,че се пече на програма под налягане . Чудя се коя програма да пробвам . Слагам линк с видеото на рецептата и приемам всякакви съвети ,чопли ме да пробвам . https://www.youtube.com/watch?v=KhNf4cEz-Cs&t=25s&index= … iPb5UJiqUcAY_qPeg .

# 608
  • Мнения: 28 391
Ми на мен ми се струва че слага чийзкейка на манюал, ама за колко време?

# 609
  • Мнения: 1 466
В описанието към видеото има линк към пълната рецепта. От там :

# 610
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
Този чийзкейк се прави на пара. Слага се в друг съд, не купата на кукъра, поставя се на поставката, долу се налива вода и се слага на максимално налягане. След края налягането трябва да падне само. Ако отворите клапата, чийзкейка спада. Това е сладкиш на пара. Взех веднъж от съседка отваряща се форма с малък диаметър и направих чийзкейк в кукъра, но количеството е обидно малко за да си играя толкова. Излизат 4-6 парченца. Диаметърът на ползуваната форма беше 16см. Децата не харесаха бисквитата отдолу. Предпочитат я печена, ама ако ще топля фурна да пека бисквитата няма да цапам и кукър.

На мене ми хареса. Ето подобна рецепта:

http://littlespicejar.com/new-york-style-instant-pot-cheesecake/

# 611
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Не знам защо толкова ритам за този чийзкейк .Щом е на пара ,моя е Steam програмата. Преди пак от такава краста направих затворен чийзкейк с кукъра ,но не ми допадна .Нещо ми липсваше ,може би сладкото към крема и реших ,че не си заслужава .Сега мисля е същото ,да опитам вкуса и да преценя има ли смисъл от играта и количеството .Мисля да направя този ,но да го "пека" на пара в кукъра - http://tedytitova.blogspot.com/2016/02/blog-post_3.html . Още не знам на 150 градуса и на 10 мин. или ще оставя минутите както е оригиналната рецепта . Много размисли за един чийзкейк ,но крастата си е краста ,искам да пробвам .

# 612
  • Мнения: 114
Здравейте, от днес съм горд собственик на Филипс HD4749/70. Нямам никаква представа къде да търся рецепти, моля за малко помощ и насоки с готвенето.

# 613
  • Мнения: 83
Колебая се между филипс и инстапот-а, кой куукър да купя. Доколкото прочетох, основната разлика била в купите- на Инстапота била по-качествена, а на Филипса се износвала по-бързо.  В полза на Филипса пък е поетапното готвене. Много се колебая. Накрая ще поръчаме един мултикуукър на TZS First Austria , поне е на добра цена Simple Smile

# 614
  • Мнения: 676
Здравейте, от днес съм горд собственик на Филипс HD4749/70. Нямам никаква представа къде да търся рецепти, моля за малко помощ и насоки с готвенето.
Аз съм с белия от същата серия. Имам го повече от 2 години и го ползвам интензивно.
Когато го взех, първо започнах с няколко рецепти от книгата. Разучих и на какви градуси са програмите, за да мога да нагласям поетапното готвене. Съветвам те при първите няколко опита да си до него и са наблюдаваш яденето, защото има опасност я да загори, я да стане много воднисто. След няколко готвения ще си изградиш усет и ще можеш да регулираш програмите според вкуса ви.
Например, в книгата пълнените чушки са на програма bake. Аз обаче, винаги ги готвя поетапно: първо stew за 30 Мин и след това bake за още 20. Така стават по-сочни и с по-наситен сос, според вкуса ни Yum

Общи условия

Активация на акаунт