Необслужван бърз кредит

  • 5 922
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Баща ми е теглил заем от фирма за бързи кредити, който не обслужва. Онзи ден са се свързали със сестра ми и са й казали, че ако не бъде погасен кредита, ще бъде заведено дело и съответно ще осъдят нея и мен да плащаме, тъй като ни е роднина. Никъде в Интернет не намирам информация дали това е законно. Искам да поясня, че не сме подписвали никакви документи. Предполагам, че той е дал телефона на сестра ми на кредиторите. С баща си поддържаме минимален контакт, няма вариант да изплати задължението си доброволно. Ще бъда благодарна, ако някой може да ми отговори - има ли как да бъдем осъдени ние двете, като негови дъщери, да изплащаме задължението? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 681
Ако е починал и сте му наследници - може да ви осъдят.
Ако е жив и сте поръчители - също може.
Ако само е даден тел. за контакт - не.
Последното го пиша от собствен опит.

# 2
  • Мнения: 2 721
Ако никъде не стои вашия подпис няма на какво основание да ви заплашват.
Това си е дерибейско, предполагам става дума за малък град/село?

# 3
  • Мнения: 7 325
няма вариант да изплати задължението си доброволно.
Като не иска доброволно ще го принудят. Ще си изкарат един изпълнителен лист и ще го пратят на съдия изпълнител. Ще му запорират това, което има и ще си плати дължимото.

# 4
  • Мнения: 381
Няма как да осъдят вас,нарочно Ви мачкат психически за да поддадете. Не им се връзвайте! На баща ви разбира се могат да направят,като  го пратят на съдия изпълнител и му запорират заплата или пенсия. Има законен процент ,който се спира

# 5
  • Мнения: X
Ако е починал и сте му наследници - може да ви осъдят.
Ако е жив и сте поръчители - също може.
Ако само е даден тел. за контакт - не.
Последното го пиша от собствен опит.
+1 Peace
В тази ситуация не се тревожи за нищо. Кажи им да си гледат работата. Пък може и да ги потролиш малко. Twisted Evil С тия приказки, дето ги разправят, не са много по-различни от телефонните измамници.

# 6
  • Мнения: 381
Като ти звъннат другия път им пусни Азис
http://www.bulnews.bg/article/283396 , http://www.monitor.bg/a/view/25726-%D0%A4%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B … 0%B5-%D1%81%D0%B8 Журналистката от Монитор я познавам,ако искате ще ви свържа с нея и ще Ви каже какво да направите.Според мен зависи и колко време е връщал,дали е връщал,колко му остава

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 16:48 от Пепитка

# 7
  • София
  • Мнения: 11 466
Здравейте! Баща ми е теглил заем от фирма за бързи кредити, който не обслужва. Онзи ден са се свързали със сестра ми и са й казали, че ако не бъде погасен кредита, ще бъде заведено дело и съответно ще осъдят нея и мен да плащаме, тъй като ни е роднина. Никъде в Интернет не намирам информация дали това е законно. Искам да поясня, че не сме подписвали никакви документи. Предполагам, че той е дал телефона на сестра ми на кредиторите. С баща си поддържаме минимален контакт, няма вариант да изплати задължението си доброволно. Ще бъда благодарна, ако някой може да ми отговори - има ли как да бъдем осъдени ние двете, като негови дъщери, да изплащаме задължението? Благодаря!
Не.
Но от фирмите за "бързи кредити" точно по този начин си вършат рабоатат и успяват да избегнат доста дела, да ви кажа. Има случаи в които звънят и на деца, детски градини и пр.,

# 8
  • Мнения: 381
Як тормоз и ако поддадеш ,а повечето пъти така става е добре дошло за тях

# 9
  • Мнения: leet
Ако не си се подписала, като гарант и съдлъжник, а и ако баща ти е жив, нищо не могат да ви направят.

# 10
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите! Засега са се обадили веднъж на сестра ми и са й казали, че задължението е 500лв., но като мине през съда ще стане 3500лв. и ще го плащаме ние - дъщерите му. Баща ми е жив, получава пенсия и заплата. Ако продължат със заплахите смятам да се консултирам с адвокат. За София става въпрос и за сравнително известна фирма за кредити. Още веднъж благодаря за успокоителните думи, момичета!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 452
Накарай ги да ти пратят в писмена форма това "предупреждение" и небрежно подхвърли, че ще се консултираш в Комисията за защита на потребителите как да подходиш, или им кажи, че записваш разговора. Ще видиш как кредиторите ще  се "спихнат". В КЗП много "обичат" подобни бързокредитни взискатели.
Как са стигнали до телефона на сестра ти? Можеш да подхвърлиш, че и в Комисията за защита на личните данни ще питаш по този казус.
А най-лесно е да поискаш от баща ти договора и да видиш има ли фалшифицирани ваши данни като съдлъжници.

# 12
  • Мнения: X
А най-лесно е да поискаш от баща ти договора и да видиш има ли фалшифицирани ваши данни като съдлъжници.
Като съдлъжници или като поръчители - има известна вероятност за такава документна измама. Преди няколко години имаше подобен случай, като измамата била направена от служител на мобилен оператор. Искал завалията скъп телефон и подправил данните на клиент в договор за изплащане...

# 13
  • Мнения: 1 822
Някаква идея как така на 04.09 дължиш 150 лв за вноска 3 и 4 и след 5 дена дължиш 250 лв. за вноска 3 и 4. Нещо адски ми убягва тая математика.

В друг случай: Дължиш 150 - внасяш 50 - дължиш 250.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 18:57 от Hulk1

Общи условия

Активация на акаунт