Струва ли си влизането в пловдивския университет

  • 3 241
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Струва ли си влизането в пловдивския университет с биология ? Щото не съм сигурен за нивото на обучение с специалността биология там .  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 877
Много зависи какви точно са интересите ти в биологията, дали вече имаш някакви предпочитания-например интересуваш ли се от молекулярна биология, генетика, или ботаника, зоология?
Биология е най-добре в СУ, след това в ПУ. Но всичко зависи най-много от теб, в тези 4 г. има и стажове в чужбина, след това магистратура в чужбина. Обучението зависи в май-голяма степен от обучавания.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Animals, кое те кара да се съмняваш в нивото на обучението в конкретната специалност в Пловдивски университет?
Университетът ще ти даде точно толкова колкото е твоят капацитет да учиш и да "вземеш" от преподавателите си.

# 3
  • София
  • Мнения: 22 984

Университетът ще ти даде точно толкова колкото е твоят капацитет да учиш и да "вземеш" от преподавателите си.


Нищо общо нямам с биология. Завършила съм в СУ.  От личен пример с голямо съжаление мога да кажа, че цитираното изречение не е вярно на 100 %. Имали сме преподаватели, които са се появявали 3 пъти на семестър, идвали са си, когато си искат и са си тръгвали, когато им щукне. Колкото и да имаш желание и какъвто и да ти е капацитетът  няма как да научиш нещо от такива хора. Много съм разочарована от СУ. Явно си е и късмет на какви преподаватели ще попаднеш.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 133
Animals, кое те кара да се съмняваш в нивото на обучението в конкретната специалност в Пловдивски университет?
Университетът ще ти даде точно толкова колкото е твоят капацитет да учиш и да "вземеш" от преподавателите си.


Не съм съгласна!
Първо, че всеки университет си има силни и слаби страни (разбирай специалности и кадри, излизащи от там), които са обществена тайна. Второ, че не винаги преподавателите "дават" достатъчно. Едно 30% от хората там - не знаят за какво са там (специално за ПУ).
За човек, който сега за първи път ще записва не е удачно да се пита за ниво на университет, при положение, че не знаем неговото ниво. В такъв случай съм съгласна, че си е до човек.

Едит. Съвсем друг факултет съм и не знам как стоят нещата в Биологическият, но за мен ПУ е една Пародия на Университет. В друга тема обясних защо...

# 5
  • Мнения: 603
Аз съм кандидатствала с друга специалност, но бях с много висок успех и не бих го препоръчала наистина. Видях какви хора влязоха там, които в момента учат същото като мен, което даже не се знае, че го има в ПУ. Аз преди да кандидатствам разбрах какви специалности има. В ПУ има различни специалности, но университета не е известен с абсолютно нищо.

Общи условия

Активация на акаунт