Отговори
  • Мнения: X
Предстои ми поредно кошмарно обикаляне за обувки - на 5 години е вече за 34 номер, и то с по-широко краче. Всеки път е ужас - моделите в по-голямата номерация масово са правени за големи деца с по-тесни крачета, вариантите с ципове и лепенки са малко.

С дрехите нещата са подобни - много тесен ластик на повечето долнища, тесни крачоли на всичко, освен анцузите.  За да е достатъчно свободна и лесна за обличане блузката, в общия случай трябва да навиваме ръкави. Отделно в големите размери не мога да намеря любими герои.
Чорапите - пак много тесни с тесни ластици. Последно се принудих да купя термо от най-малките дамски. Бамбуковите също са добре. Много рядко намирам чорапи с картинки  Sad

Как се справяте, къде намирате подходящи неща за по-едрите сладури и сладурки?

# 1
  • Мнения: 46 567
Нямам личен опит, но като поръчвах от H&M се чудех какво значат "размер + х" и се оказа, че е точно за такива деца, т.е. ръстът е същия, но са по-широки.
Можеш да разгледаш, ето в момента какво има налично, следи, защото често ги сменят. В търсачката задаваш "голям размер" и след това избираш категория "деца".
След първата поръчка ще си наясно върши ли работа. Можеш да ги върнеш, ако не стават, само ще ти удържат 4.90 лв. за куриер.

# 2
  • Мнения: X
А колко е високо и колко тежи това 5-годишно с 34-ти номер обувки?

# 3
  • Мнения: X
И от НМ е доста ограничен избор за по-широки откъм картинките. Блузките от там са ни с навити ръкави  Simple Smile
130 на 29 килограма е. В момента сме на размер 140-146, 10 годишни при повечето неща.

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
Н&М са умалени  Blush слим фит и като цяло за слаби и височки деца Peace

пазарувам от George, има фланелки с картинки за всяка възраст (и за бащите даже  Mr. Green ) размерите са стандартни, и да има нещо тясно, то си е отбелязано.

Скрит текст:

и от  Littlewoods-Clearance

Скрит текст:
Скрит текст:

за обуви мат-стар и от миналата годима ССС. обувките са за широко, пухкаво краче.
не са супер високо качество, но като за един сезон стават. на следващия така или иначе са вече малки  Blush

# 5
  • Мнения: 7 325
И при нас има проблем с размерите та купувам това, което става. Предпочитам дрехата да седи прилично отколкото да има определена апликация.
Опитвам се да преправям когато е нещо елементарно. Сложила съм допълнителни ластици на почти всичко, но дънките определено седят грозно и ги избягвам. Не харесвам клина като дреха, но освен че е удобно не седи толкова зле като е по къс, като дънките и панталоните. При деца, които не влизат в стандартната номерация се търсят варианти, разнообразието и предпочитанията са на второ място.

# 6
  • Мнения: X
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 012
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!
+1

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 28
Здравейте! Моето дете също е на 5 години и 7 месеца, висока е почти 130 и тежи 28 килограма, обувките засега са 33 номер, но предполагам , че за лятото ще взимаме 34 номер и ние. Не е дебела, пухкава и т.н. Добре оформено телце, не е кльощава, и има много енергия. Дрехите са по-голям номер. От Лидл взимам, там са широки блузките, даже и нейния размер. Също купувам от HM, но дънките и клиновете са поне 2 номера по-големи.
   Храни се балансирано, винаги контролирам, не е сладокусна. Просто има деца , които са по-едри.
За обувките и крачето, се надявам да спре до 41 номер, че след този номер трудно ще си намира обувки.
Поздрави на хубавото дете и да са ни здрави и енергични.

# 9
  • Мнения: X
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!


"Проблема" очаквам да израсте над 2 метра по някое време. Детето от бебе е едро, педиатърът одобрява и храненето и размерите му. Има нормална за възрастта физическа активност, изглежда здраво и съразмерно - просто не е кожа и кости.
Скрит текст:
При двама доста високи родители, се развива съвсем нормално.  Като знам как се търсят 42 номер дамски и 46-47 мъжки обувки, ми се плаче, когато се замисля какво ще е през пубертета.

st. Dobri, благодаря зя идеята ССС, видях че са отворили и тук. Засега ми беше останал само вариант да взема от МатСтар същия модел, с който е в момента, но по-голям номер, ако иобщо има.

Досега сме само на спортни дрехи, и на принципа без големи претенции - каквото успее да стане. С широкия фит на НМ и Уакики не ми се налага да сменям ластик на долнищата. В ЛИдл също има понякога нещо подходящо. Наумил си е че иска блуза с Блейз или Пес патрул, искам да го зарадвам,  а големите са повече Междузвездни войни, Майнкрафт и подобни.

Djudje, да вземем да ги сватосаме Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, аз смятам, че детето е по-едро спрямо възрастта си. Спрямо ръст и килограма не мисля,че има проблем. Моят син на 8,6 год. е 134 см, 32 кг. и не е пълен. Стандартно му стават дрехите, които са р-р 134-140, явно вие сте нашия размер  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дънките на Н&M аз не ги харесвам. Със страшно тесни крачоли са. Единият от моите, който е кльощав влиза в тях но трудно ги обува и събува и като има физическо мрънка. А другият, който е леко пухкав (но не е дебел все още) изобщо не влиза. Трябва да му взема 2-3 номера по големи и да ги скъсявам, а и на талията ще са му широки.  ooooh! В Waikiki са по-съразмерни като че ли. Лидълските дънки също са добре.
Обувките са ни голяма драма от тази година. Носят вече 36, даже към 37 отиват вече. Е да, обаче детските обувки са до 35, а мъжките почват от 40. Последния път в Матстар питах продавачката какво правим от 35 до 40, тя вдига рамене.  ooooh! ooooh! ooooh! Открих тук-там юношески от 36 до 40, но крайно ограничен избор като цветове и модели.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 12 012

"Проблема" очаквам да израсте над 2 метра по някое време. Детето от бебе е едро, педиатърът одобрява и храненето и размерите му. Има нормална за възрастта физическа активност, изглежда здраво и съразмерно - просто не е кожа и кости.
Скрит текст:
При двама доста високи родители, се развива съвсем нормално.  Като знам как се търсят 42 номер дамски и 46-47 мъжки обувки, ми се плаче, когато се замисля какво ще е през пубертета.


И моето дете бе едро от бебе - роди се 4500 гр и 54 см.
После винаги е бил слаб и висок.
Сега е 190 см висок и тежи 65 кг.

Повярвай ми, по-трудно е да намериш тесни и дълги дрехи.

А щом ластикът на чорапите стяга, то за мен определено има проблеми с килограмите.
Много родители смятат, че сериозно пухкавите им деца са с нормално тегло.

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 153
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!

и аз ще бъда откровена и директна и не моля за извинение.
почетете!

Цитат
5 г. , 130 см., 29 кг.
и ръста ли трябва да коригират?
ръст 130 е на горната граница за 7 годишно дете.
там е и тегло от 29 кг.

жената попита за дрехи за по-едро дете, не за консултации с диетолози.
ако можете - помогнете, ако не можете просто пропуснете, не е необходимо да блестите и светите във всяка тема.

детето ни се роди едро, продължи да върви едро.
консултирано и профилактирано е и нямаше никакви проблеми с това, че ръста и теглото му отговарят на по-голяма възраст.
Скрит текст:
рязко качи килограми на около 5, след лечение от астма, която се оказа алергия и лечението на алергията след това.
която пък беше лекувана с неподходящите лекарства.
сега в трети клас продължава да върви доста над годините си на ръст и размер на обувките (носи обувки 41-42)
спортува, има хранителен режим, стараем се всички в къщи да коригираме това, което лекарите успяха да му причинят, но няма да стане нито бърз, нито лесно.
знаем го.



# 14
  • Мнения: 46 567
Просто детето е по-високо за възрастта си.
Според мен съотношението ръст/килограми е нормално, какви диети  Shocked
Ето как изглеждат точно същите мерки.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт