Дексаметазон? Имате ли странични ефекти?

  • 26 347
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
Терапия в 39 г.с.  newsm78 Какъв сироп са ти изписали? Ако е Вентолин, това Салбутамол - откакто не се продава Гинипрал, го използват като заместителна терапия против конкракции.
Ааааа,глупости пиша,точно в 30-та седмица бях.
Сиропа е Амброксол
Аз също се интересувам от терапията с Амброксол вместо Дексаметазон. Вие в коя седмица сте в момента и приемате ли го вече?

# 16
  • София
  • Мнения: 5 499
Терапия в 39 г.с.  newsm78 Какъв сироп са ти изписали? Ако е Вентолин, това Салбутамол - откакто не се продава Гинипрал, го използват като заместителна терапия против конкракции.
Ааааа,глупости пиша,точно в 30-та седмица бях.
Сиропа е Амброксол
Аз също се интересувам от терапията с Амброксол вместо Дексаметазон. Вие в коя седмица сте в момента и приемате ли го вече?
Ами той не замества кортикостероида.На мен преди седмица ми биха Флостерон.Бях точно в 30 седмица.

# 17
  • Мнения: 158
Терапия в 39 г.с.  newsm78 Какъв сироп са ти изписали? Ако е Вентолин, това Салбутамол - откакто не се продава Гинипрал, го използват като заместителна терапия против конкракции.
Ааааа,глупости пиша,точно в 30-та седмица бях.
Сиропа е Амброксол
Аз също се интересувам от терапията с Амброксол вместо Дексаметазон. Вие в коя седмица сте в момента и приемате ли го вече?
Ами той не замества кортикостероида.На мен преди седмица ми биха Флостерон.Бях точно в 30 седмица.
Ох,хич не ми се иска да приемам тези кортикостероиди. Дано бебето издържи до 37 седмица.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Докато бях бременна ми направиха общо 15 инжекции Дексаметазон, родих в 35 г.с. + 1д. жив и здрав юнак, дишащ сам Simple Smile По стечение на обстоятелствата и други здравословни проблеми са ми слагали в близките години Дексаметазон. Страничните ефекти бяха : Косопад, задържане на течности и акне.

# 19
  • Мнения: 1 400
Arven_89, а детето ти има ли здрави зъби? Питам, защото има няколко деца около нас, които са минали такава терапия и на всичките много рано разпочват да им се рушат зъбките. Та се чудя дали има връзка с дексметазона или е просто случайност  newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Да, Слава Богу зъбките на синът ми са изключително здрави и бели! Дано и така си останат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт