Проблем със скалпа

  • 1 747
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте дами, от две три седмици имам един проблем и не знам как да се справя и на какво може да се дължи...имам страшно много пърхот, просто скалпа ми се дели на цели и големи люспи....не ме сърби толкова...сменях шампоани, какви ли не и пак няма ефект...косата я мия колкото се може по-рядко...преси почти не използвам..боядисах си я този месец с боя на гарниер, но не мисля че е това защото и преди съм го правила и не е имало такива последици, но пък знам ли на каква партида съм попаднала... Дайте ми съвет, как да се справя?!  Sad Sad Sad

# 1
  • Мнения: 201
Аз нямам някакъв ужасяващ пърхот, но скалпа ме сърби ужасно. А от чесането и постоянното пипане на косата, тя се омазнява много бързо (примерно мия я в неделя и във вторник косата е на клечки от постоянното пипане на скалпа). Използвам натурален ябълков оцет (Apple cider vinegar), втривам в скалпа и сърбежа намаля, омазняването и пърхота също, а оттам и се увеличава времето между две миения. Пробвала съм и с оцет балсамико, ефекта е същия, но все пак рецептата е с натурален ябълков оцет. За протокола, винения оцет не действа  Mr. Green

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 18:31 от Classie

# 2
  • Мнения: 4 063
Шампоан за себорея от аптеката.

# 3
  • Мнения: 48 251
Дерматолог, макар че вероятно ще ти изпише пампоан Дюкре за чувствителен скалп, никак не е лош между другото
Може и себорал спрей, мноого помага
Шампоан низорал, селсун блу, шампоани без СЛС и дразнещи съставки. 

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 118
от личен опит  - купуваш хапчета Нистатин или Низорал - разтваряш 2-3 в малко топла водичка и хубаво втриваш в кожата на главата  и оставяш да изсъхне, без да измиваш, няколко пъти така през ден-два докато свърши опаковката

# 5
  • Мнения: 10
От тази боя често се получава пърхота.Този шампоан ще ти помогне.Търси го в интернет: Професионален шампоан против пърхот UNA

# 6
  • Мнения: 1 180
Клиника по трихология - при мен има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт