Перилни препарати и омекотители – 45

  • 56 488
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 620
Благодаря дами! Обаче какъв е този закон за всемирната гадост Mr. Green, облече тя бялата блуза и рече и отсече, ще ям лютеница, но аз ще мажа на филията, и омазахме добре

# 76
  • Мнения: 6 865
Аз изпрах петно от доматен сок на бяла блуза на малката с Ариел прах на 60 градуса, на второто пране нямаше и следа от петното. Peace
А днес изпрах с Денкмит за цветно розова блуза, надраскана със зелен химикал (блузата е с картинка от Ледена епоха и малката оцветила три снежинки в зелено  ooooh! ). Изпрах на 40 градуса на програма за синтетика  Peace

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 21:48 от Fortuna

# 77
  • Мнения: X
Скоро ви споменах, че ми свършва прахът за бяло и понеже искам да разнообразя, и понеже мноооого отдавна  не съм прала с него, взех кутия Тайд. Мисля (надявам се), че няма да остана разочарована...

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Свекървата се похвали, че пере с Бонукс прах за бяло и прах за цветно. Бялото и наистина е изпрано много добре, хем още си ползва старата Вятка.
Какви са ви впечатленията за него? В сравнение с Персил и Денкмит например.

# 79
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 872
Аз лично от години не съм го ползвала, но мисля бях писала тук, че съседката ми пере две малки деца с Бонукс и бялото й пране е чудесно изпрано. Със същия прах пере и цветното си пране.  Peace
Защо не пробваш с малка кутия?

# 80
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Свекървата се похвали, че пере с Бонукс прах за бяло и прах за цветно. Бялото и наистина е изпрано много добре, хем още си ползва старата Вятка.
Какви са ви впечатленията за него? В сравнение с Персил и Денкмит например.
То може и да е изпрано, но след време прането губи белота и започва да сивее.
Имам лични наблюдения с прането на сеста ми преди време Peace

# 81
  • Мнения: 5 209
С последната промяна на опаковката качеството на Бонукс беше понижено още повече. Вариантът за бяло преди имаше малко избелители, но поне имаше активатор за избелителя (TAED), а сега има малко избелители и активаторът го махнаха, което е просто абсурд. За нищо не става.
Как да се сравнява с Персил и Денкмит? Денкмит има най-много избелители и активатор, Персил - по-малко, но все пак напълно достатъчно.

Пример. Току-що отворих нов пакет зелен Денкмит, на който ще му изтича срока юни месец (таблетките, които взех са супер, но ще ги оставя за по-нататък, че те са до края на 2018). По принцип праха не го пипам никога с голи ръце, но по найлона се полепят прашинки, които - няма как - при отварянето попадат по пръстите. Само от тях за секунди кожата на пръстите ми започна да щипе и да я усещам лигава, както когато човек пипне белина. Почти с никой друг прах не се случва подобно нещо, поне не толкова силно. Значи, представете си колко избелител има в Денкмит, за да действа по този начин само от малко прах и влагата по кожата.

# 82
  • Мнения: 13 455
Това със сивеещото пране го има и при майка ми, но то донякъде идва и от начина на пране според мен.
Тя пере с бяло и всичко цветно светло, аз бели пера отделно, светли цветни също отделно.
А пък след време, дрехите все пак имат някакъв срок на годност, ако може така да се изразя

# 83
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
Чета ви от доста време и съм научила доста неща от темата,за което благодаря.Използвам най-дългата програма,разделям прането,не използвам омекотител и течен препарат ,дозирам праха за пране (уж) правилно ,и въпреки това дрехите някак губят цвета,а белите сивеят?!?Къде да търся причината?Дрехи като цяло нямам от изкуствени материи .

# 84
  • Враца
  • Мнения: 2 721
Побърках се с този Формил на ДМ.  ooooh!
Нощес сънувах колко бяло ми е бялото.. едни простори от рекламата на Ариел.
Ще го купувам, то се вижда.
Дали има промоция някъде, само в ДМ ли го има?

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Формилът не е на ДМ, а на ЛИДЛ, но е подобен по състав и пере разкошно.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 006
Чета ви от доста време и съм научила доста неща от темата,за което благодаря.Използвам най-дългата програма,разделям прането,не използвам омекотител и течен препарат ,дозирам праха за пране (уж) правилно ,и въпреки това дрехите някак губят цвета,а белите сивеят?!?Къде да търся причината?Дрехи като цяло нямам от изкуствени материи .
Вариант 1: Лоши прахове - некачествени, с минал срок на годност, неправилно съхранявани или всичко на куп;
Вариант 2: Пералнята не изпира добре /понякога е от непочистване, понякога просто модела си е такъв/;
Вариант 3: първите 2 заедно.

# 87
  • Мнения: 19 527
Формилът не е на ДМ, а на ЛИДЛ, но е подобен по състав и пере разкошно.
Формилът в Лидл  течен ли е или е прах?

# 88
  • София
  • Мнения: 2 296
Има и течен, и прахообразен. Според мен не си струва експериментът - от личен опит. Персил, Ариел и Омо перат много по-добре.

# 89
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
Чета ви от доста време и съм научила доста неща от темата,за което благодаря.Използвам най-дългата програма,разделям прането,не използвам омекотител и течен препарат ,дозирам праха за пране (уж) правилно ,и въпреки това дрехите някак губят цвета,а белите сивеят?!?Къде да търся причината?Дрехи като цяло нямам от изкуствени материи .
Вариант 1: Лоши прахове - некачествени, с минал срок на годност, неправилно съхранявани или всичко на куп;
Вариант 2: Пералнята не изпира добре /понякога е от непочистване, понякога просто модела си е такъв/;
Вариант 3: първите 2 заедно.
първият отпада ,задължително проверявам датата на производство Wink ,а и след отваряне всичко е ок.явно ще сменям скоро пералнята машина.благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт