Обзавеждане на ново жилище

  • 5 917
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

предстои ми обзавеждане на ново жилище.
Имам някои идеи за обзавеждането , но като за начало да ви питам , какви материали да  използвам - чух различни мнения за ПДЧ и МДФ.
Знаете ли къде във Варна мога да разгледам и да си избера цветове? Някой може ли да ми препоръча нещо?  И според Вас готови или по поръчка да си взема?

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 09:46 от Редактор*

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лично аз, повече никога няма да си купя мебел от ПДЧ докато съм жива. Ама никога! Няма такъв боклук. Мебелите от ПДЧ, които купих преди 8 год всички до един са за смяна, някои са отдавна сменени. В същото време мебели от масив (дори от най-прост чам) доста по-стари от тях не са мръднали. А като гледам цените ПДЧ-то не е много по-евтино от масива, така че съвсем не си заслужава. Но и да е, предпочитам да стоя без мебели, ако трябва докато събера пари, но да не са ПДЧ.

# 2
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
...които купих преди 8 год всички до един са за смяна
Нормално, но то така или иначе щяха да овехтеят и да имат нужда от смяна след 8 години...

Аз ти препоръчвам ПДЧ заради:

- огромен избор на цветове
- лесна съчетаемост с всякаква настилка поради горното
- по-ниска цена
- повече модели мебели
- лесни за поддръжка - не е нужно да се лакират наново и т.н., чистят се лесно

А като стане така и така време за смяна, няма да те е яд, че си изсипала купчина пари в истинско дърво.
Не на последно място, свързано с цената:

- сменят се по-често, не ти писват Wink това е субективен критерий, разбира се, но за нас беше важен.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Нашата спалня е от ПДЧ. Не сме имали проблеми.Иначе сме купували мебели от Голд Аполо има разнобразие, но се чака. Не бих дала много пари за мебели, защото не мисля че трябва да се кара с едни и същи цял живот.Човек има нужда от промяна, а и тенденциите се менят.

# 4
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
ПДЧ са отровни за здравето,особено за деца!Излъчват формалдехит във въздуха.Същото важи и за ламинатите.Избирайте паркет и МДФ,ако имате възможност разбира се.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789

Нормално, но то така или иначе щяха да овехтеят и да имат нужда от смяна след 8 години...
Не съм съгласна. Спалнята (комплект легло, гардероб, скрин и нощни шкафчета) ни е от масив и е на 15 год и не е мръднала. У брат ми са детските ни легла (правени по поръчка от масив), които са на 30 години и изглеждат чудесно. Няма обелени ръбчета, няма драскотини. Не са лакирани никога, чистят се както всички останали мебели.
Иначе за по-големия избор на модели и цветове при ПДЧ-то е така. За разообразието също. Така че всеки да си прецени кое му е по-важно.

# 6
  • Мнения: 40 920
Нормално, но то така или иначе щяха да овехтеят и да имат нужда от смяна след 8 години...

Качествените мебели от масив не овехтяват с десетилетия. Друг е въпросът ако обичаш чести промени, но някои хора не обичат да се занимават и искат трайни неща.

Аз ти препоръчвам ПДЧ заради:

- огромен избор на цветове
- лесна съчетаемост с всякаква настилка поради горното
- по-ниска цена
- повече модели мебели
- лесни за поддръжка - не е нужно да се лакират наново и т.н., чистят се лесно

Всичко това важи и за МДФ. Според мен МДФ е предпочитаната алтернатива на масивното дърво.

# 7
  • Мнения: X
ПДЧ са отровни за здравето,особено за деца!Излъчват формалдехит във въздуха.Същото важи и за ламинатите.Избирайте паркет и МДФ,ако имате възможност разбира се.

А МДФ не излъчват ли?
Не се заяждам, наистина не знам  Rolling Eyes
Като цена как са? По - евтини от ПДЧ-тата?

# 8
  • Мнения: 47
винаги съм харесвала дървото, но много малко фирми работят с дърво

# 9
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
ПДЧ са отровни за здравето,особено за деца!Излъчват формалдехит във въздуха.Същото важи и за ламинатите.Избирайте паркет и МДФ,ако имате възможност разбира се.

А МДФ не излъчват ли?
Не се заяждам, наистина не знам  Rolling Eyes
Като цена как са? По - евтини от ПДЧ-тата?
Не,МДФ са изцяло екологични.Също и масива.Има подвид ПДЧ Е0 без формалдехид,но го няма в България.Цената на МДФ,разбира се е по-висока от ПДЧ,но и видът му е несравнимо по-естетичен.

# 10
  • Мнения: 46 517
винаги съм харесвала дървото, но много малко фирми работят с дърво
Не е вярно това, пълно е с малки и големи производители и търговци Peace

Jewel_Jewels, ако намериш по твой вкус готови, по-добре така, защото можеш да ги вземеш веднага, а вероятно и цената ще е по-ниска.
Но ако имаш някакви нестандартни идеи или ти е нужно да запълниш специфични ниши, по поръчка ще е по-лесно.

Относно материала, избери каквото ти харесва, виж ги на живо и прецени първо какъв стил искаш, после материала, и в зависимост от финансовите възможности - избираш.



# 11
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за споделения опит. Имам още едно въпросче  Simple Smile
Къде във Варна мога да разгледам плоскости, за да си избера цветове и да се ориентирам за цени?

# 12
  • Мнения: 1
Преди малко повече от година ние приключихме с обзавеждането на нашия апартамент и слава богу, че беше голямо обикаляне. С готовите беше голям филм. То ту едното не пасваше, ту другото и накрая ни казаха за една фирма в Западна промишлена зона / то там има няколко де / ама в крайна сметка се спряхме на Салекс https://www.salex.bg/ там имат много модерни неща.

# 13
  • Мнения: 1 354
Лично аз, повече никога няма да си купя мебел от ПДЧ докато съм жива. Ама никога! Няма такъв боклук. Мебелите от ПДЧ, които купих преди 8 год всички до един са за смяна, някои са отдавна сменени. В същото време мебели от масив (дори от най-прост чам) доста по-стари от тях не са мръднали. А като гледам цените ПДЧ-то не е много по-евтино от масива, така че съвсем не си заслужава. Но и да е, предпочитам да стоя без мебели, ако трябва докато събера пари, но да не са ПДЧ.

Не съм съгласна!
ПДЧ според мен е подценявам продукт.
Ние имаме на точно същите години пдч мебели в спалня от Еником и нямат мърдане(буквално).
Сега бих се спряла на нещо по-джиджано, като си поръчам по мой дизайн, но като качество едно 18 мм с кант 2 мм е напълно достатъчно.
И има значение в коя фирма предлага пдч. На Виденов са някакви 15мм!!! - няма такъв стандарт

Salex работят с Egger - напълно средностатистически плоскости. Според мен като качество са като Kronospan, но имат по-интересни цветове.

# 14
  • област Варна
  • Мнения: 270
МДФ-а може да се боядиса във всякакъв цвят, така че ако искате конкретен и трудно намираем цвят си намерете такъв майстор, мога да препоръчам на лично, за да не се сметне за реклама.
Egger са хубави плоскости,обзавеждането на дъщеря ми е с такива и не е мръднало за 6 години. Сега ми предстои нова детска, понеже ще я местим в друга стая и мисля да е от МДФ, че си е харесала един люляков цвят за фасадата на мебелите.

Общи условия

Активация на акаунт