Халукс валгус или така нареченото ( КОКАЛЧЕ )

  • 7 789
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
да се включа и аз с тема.

Преди една година ми поставиха диагноза Халукс валгус (кокалче ) на краката.Десният ми крак е с голямо изкривяване и постоянно е подут и възпален нищо не мога да обуя.

След доста мъчения започнах да обикалям по лекари .Всички са на едно мнение - операция на кокалчето.

Моля   Sad  ако някой е преживял такава операция да ми пише.
Препоръчайте ми и добър ортопед хируг във Варна

  Cry

# 1
  • Мнения: 63
Има фиксатори/ силиконови шини за изправяне на кокалчетата. Опитахте ли с това?

# 2
  • Мнения: 7 325
Темата живо ме интересува. Имам силиконови предпазители, които слагам когато съм с по тесни обувки, но не помагат. Гледам едни коректори, около 50€ са и се чудя струват ли си парите. Ако някой ги е ползвал да сподели. Бих ги купила, защото от дълго време не мога и да си помисля за по-елегантни обувки, а май с годините става и по зле.

# 3
  • Мнения: 3
Има фиксатори/ силиконови шини за изправяне на кокалчетата. Опитахте ли с това?

При мен изкривяването вече е много над допустимото и е съпроводено с възпаление на самата става .
Късно е за силиконови шини.

# 4
  • Мнения: 3
Темата живо ме интересува. Имам силиконови предпазители, които слагам когато съм с по тесни обувки, но не помагат. Гледам едни коректори, около 50€ са и се чудя струват ли си парите. Ако някой ги е ползвал да сподели. Бих ги купила, защото от дълго време не мога и да си помисля за по-елегантни обувки, а май с годините става и по зле.

 Ако имате тази деформация първо посетете  ортопед.
Забравете за елегантните обувки с висок ток. Обувките ви трябва да са с нисък ток широки. Може и маратонки .
Купете си стелки ако имате паднал свод ( дюстабан) Носете ги всеки ден . Комбинирайте ги с вашата шина за пръста ,но тя ще помогне само ако сте в начална фаза.

Това разбрах от лекарите до сега.

# 5
  • Мнения: 50
Аз си оперирах единия крак с намерение след една година - другия. В София. В момента оперираният ми крак е по-зле от другия, израстна ново кокалче, по-голяма от предишното. Съжалявам за претърпените мъки. Явно не уцелих хирурга, въпреки че ми беше препоръчан. А може и да е физиология - не знам.

# 6
  • Мнения: 7 325
Имам познати, които си направиха операция. Единият е мъж. И те ми казаха същите съвети и почти ги спазвам. Разделители нямам, търся съвет за нещо изпробвано, защото има много продукти на пазара и ако не отцеля от първите няколко пъти ....... може и да се докарам до разорение  Laughing

Това според мен не е до хирург. Едната ми позната малко след операцията се сдоби със страховити кокалчета.  Оперира я неин колега.

# 7
  • Мнения: 789
Здравейте. И аз имам буниони, а от една година (предполагам че те са допинесли) и пръст-чукче. Кокалчетата са ми "по наследство" в комбинация с дълги години носене на обувки с висок ток. Имам силиконови омекотители, силиконови разделители, меки подложки за възглавничката на ходилото. Ама трябва да погледна и тези шини, чудя се обаче дали ще има положителен ефект при мен.
Една колежка скоро се оперира, ще проследявам във времето нейните отзиви.
А иначе, въпреки че много обичам елегантни обувки с висок ток, вече не нося от години. Купувам обувки с цяла подметка (или както там се казва - тип уеджис), широки отпред. Маратонките са също много удобни

# 8
  • София
  • Мнения: 4 714
Gifty, халус валгус по принцип е по наследство. Аз съм с плослостъпие от около 15 г възраст, "кокалчетата" малко след това. С годините просто ми се налага да купувам обувки с малко по-висок номер. Да са ми достатъчно широки и да са на 4-5 см ток.
Ако се решиш на операция, сега има по-съвременни методи. Аз лично, за сега не бих се оперирала. 1.Защото никой не ти гарантира, че "кокалчетата" няма да израстат на ново. 2. Операцията си е операция, всичко може да се случи. 3.Всеки ортопед ще те "възлюби" за такава операция, но никой няма да сподели за очакваните последствия. 4. Имай предвид, че почти 1 месец няма да можеш да се придвижваш нормално, каквото и да ти говорят за новите технологии.
Аз, естествено няма как да знам до къде е стигнал процеса с разрастването на "К', но преди да предприемеш нещо поразпитай хора, които са правили такава операция./ като твоята колежка/ И 5. Всичко е индивидуално.

# 9
  • Мнения: 1 052
От дете съм с въпросните "кокалчета". Оперирах си и двата крака / през 20 дни /. Не е никаква страшна болка, стъпвах си съвсем нормално след около седмица с лек дискомфорт. Но след съвсем кратко време си се появиха отново. Не е страшно, но няма смисъл. От време на време ми се възпаляват, но бързо отшумява. Нося обикновени равни обувки тип балеринки, токчета не нося от години.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 714
От дете съм с въпросните "кокалчета". Оперирах си и двата крака / през 20 дни /. Не е никаква страшна болка, стъпвах си съвсем нормално след около седмица с лек дискомфорт. Но след съвсем кратко време си се появиха отново. Не е страшно, но няма смисъл. От време на време ми се възпаляват, но бързо отшумява. Нося обикновени равни обувки тип балеринки, токчета не нося от години.
И затова бях писала. Peace

Общи условия

Активация на акаунт