Вярно ли е, че косата расте до една дължина

  • 3 851
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
уффф, и аз не мога да пусна коса, по-дълга от раменете. Тя цъфти, аз режа връхчета, и тъй.

# 16
  • Мнения: 5 299
уффф, и аз не мога да пусна коса, по-дълга от раменете. Тя цъфти, аз режа връхчета, и тъй.
И при мен така, само 4е мойта е малко по_дълга от раменете. Искам да я пусна маааааалко по_дълга, но като стигне до определен момент, и е за рязане(при това доста) Rolling Eyes Имам чувството, че преди когато я терозиризах доста пове4е, растеШе като луда, а сега полагам всякакви грижи, е не се постригвам толкова редовно, колкото е редно(всеки месец), но на 2 месеца ходя да махам всичко, което е за махане. Tired И все пак косата ми расте много бързо, друг е въпроса, 4е от изрусяването, ми се къса косъма, и не мога да кажа, че имам здрава коса. И всепак е много по_добре от преди 5_6 год, когато си правех луди експерименти.

Няма да забравя как съвсем на скоро, се изцепих пред една фризьорка, заЩото от горе имам едни по_къси косми, и аз и викам, 4е ми расте нова коса, а тя ми вика= Бе ква нова коса, тва ти се къса косъма...умрях от срам

# 17
  • Мнения: 2 550
уффф, и аз не мога да пусна коса, по-дълга от раменете. Тя цъфти, аз режа връхчета, и тъй.

Мдам, и аз се въртя в този кръг, а така искам да я пусна по-дълга  Confused

# 18
  • Мнения: 6 155
И аз не мога да я пусна дълга Cry От както се помня все се опитвам и не става. Максимално ми е стигала до средата на гърба. От там нататък започва да расте настрани Mr. Green - цъфти, къса се, ...трябва й рязане Tired  cry

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чувала съм, че животът на един косъм на главата е 4 год. Косата израства с 10-тина см. на година. Значи косъмът достига до 40 см. и пада. Това е средно, при различните хора може да вариации.

# 20
  • Мнения: 7 914
Аз мисля, че не винаги можеш да имаш дълга коса според желанието!
 Моята е около 4-5 пръста под раменете вече сигурно 6-7 години, всеки месец и половина ходя да ми махат нацъфтелите краища, не съм я боядисвала, изглежда лъскава, много си е гъста....мечтата та ми е малко под средата на кръста... и не става... пила съм витамини и тн... не ще!!!!
 smile3516

# 21
  • Мнения: 6 904
Снимки на не много красиво изглеждащи дълги коси.....
Повечето хич не изглеждат зле. Аз на живо съм виждала коси малко под кръста и са изглеждали по-зле от тези.

# 22
  • Мнения: 1 455
Забелязала съм, че като я подрязвам по-редовно (на месец - два), косата определено ми расте по-бързо и повече. Преди ходих за подрязване веднъж на 4-5 месеца и ми взимаха много повече от крайчетата и затова все не можех да  пусна дължината, която исках.

# 23
  • Мнения: 35 964
а как косата разбира, че е стигнала въпросната дължина?

# 24
  • Мнения: 903
Моята е така. Стига до определена дължина и повече не иска. Подрязвам крайчетата, подхранвам с какво ли не , но уви.

# 25
  • Мнения: 27 524
В няколко списания за коси и фризьори съм чела, че цъфтенето и подрязването нямат общо с растежа на косата. Долу се къса и стои грозно, но няма връзка с корените и косата продължава да си расте, просто не изглежда добре или заради късането и проскубването има илюзия, че не расте повече, но не било така.

И аз се опитвам от не знам си колко години да си пусна до кръста коса и все стигам максимум до 4-5 пръста над кръста и толкова. Може би става за тези, на които има расте бързо и по много, знам ли  Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 6 798
И моята не може да порастне от определена дължина нататък. Преди,като бях на 14-15 беше много дълга,ама пак до кръста не можеше да стигне. Сега стига едва до средата на гърба, накъсва се жестоко, цъфти...Ао пък я подстригвам всеки емсец си седи на една дължина...и не мърда. Ей това е.

# 27
  • Мнения: 3 447
При мен има нещо такова - мине ли средата на гърба - край Sad Започва да цъфти и дори и да си расте с по 1 см месечно, аз го режа, щото е разцъфтял... така че все едно не расте. А толкова съм си мечтала за коса под кръста... Cry

# 28
  • Мнения: 1 616
Доколкото знам, всяка коса си има своята оптимална дължина, при която не цъфти и е здрава и жизнена. Над тази дължина косата почва да се изтощава. За тънките и фини коси тази дължина е около раменете. И при мен е така - косата ми е била най-хубава, когато съм я подстригвала до раменете или около тях. А когато бях на черта, беше най-хубава! Но пусти мерак да съм дългокоса нимфа - сега ми е три-четири пръста над кръста и краищата й доста бързо се изтощават. Проблемът с цъфтенето го реших, откакто взех кристали, но въпреки това не мога да се похваля, че косата ми е еднакво жизнена по цялата си дължина. Sad И колкото и да се мъча да я пусна по-дълга, в края на краищата отрязвам порасналите няколко сантиметра, защото те винаги изглеждат най-зле. Успокоявам се с факта, че и без това не ми трябва безумно дълга коса, защото съм много ниска, а дългата коса още ще ме скъси. Освен това наистина натежава, затова я постригах на етажи и така се сдобих с малко обем. И още нещо - и мъжът ми е луд за дългата ми коса и не дава и да му се продума за скъсяване. Всеки път, като отивам на фризьор, ме предупреждава да не намалям дължината! А за бретон не ще и да чуе... Laughing

# 29
  • Мнения: 583
и моята расте до една дължина и после край! няколко пръста под раменете Sad. до кръста абсурд да ми стигне, а е достатъчно подържана и щадена от бои, лакове, гелове и т.н., но не би.до тази дължина расте с нормални темпове и без проблем, но после краищата силно изтъняват и край. само през бременността порасна малко повече/ за пръв път в живота ми/, но до кръста, ако ще да се изрина от подръжка, няма да стигне. за себе си съм убедена! Sad

Общи условия

Активация на акаунт