Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -54

  • 121 854
  • 790
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Подовете готови ли са? Че ако и от там се глътнат няколко сантиметра ще стане наистина ниско.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 037
Не е готов пода, смятат го спрямо това, което ще се получи като е готов.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Фимера използват обикновено много скъпи осветителни тела в дизайна си, ако нямаш бюджет разбира се може и да не те притеснява цената. А напълно е възможно да е и техен продукт, защото съм го виждала и в други техни интериори с различен фурнир.

И като ги споменахме, точно те използваха чипровският мотив в един свой проект, много премерено и чудесно се беше получило. Преди време сме го обсъждали, но има нови съфорумки, на които може би ще е интересно.

http://blog.fimera.com/blog/tradition-and-urban-lifestyle/

# 603
  • Мнения: 308
Апартаментът е 110 кв., тухла, сградата е строена 96 година. Peace А ти защо беше помислила, че има някакъв проблем или майсторите не са си свършили работата - беше питала това по-рано?

Погрешно съм разбрала или прочела. Не помня вече.

# 604
  • Мнения: 6 374
В момента е 2 и 60, но в средата е малко по-ниско, защото е леко заоблен,по-издут. Правим изолация и това отнема от пространството, пък и допълнително добавяме, за да може да се сложи лед лента. Осветлението ще вградено, само над масата ще има някаква лампа. Казаха, че в най-ниската част ще е 2 и 40.
Доста го сваляте. А лентата ако я направите само по края с борд няма да има нужда да сваляте целия таван, а и не схлупва толкова или вие по целия таван ще имате фигури нещо newsm78

# 605
  • Мнения: 804
Виждала съм такива стенни первази с лед осветление, даже мисля за такива в спалнята

# 606
# 607
  • София
  • Мнения: 1 037
Нещо подобно мислим да е - само тавана гледаме, като и вътрешния правоъгълник, на който е лампата да е изпъкнал, както е по края.

# 608
  • софия
  • Мнения: 25 963
Мисля, че е от тук - http://wolfram.bg/katalog_osvetlenie-za-tavan_prodykt-21.html

И като ги споменахме, точно те използваха чипровският мотив в един свой проект, много премерено и чудесно се беше получило. Преди време сме го обсъждали, но има нови съфорумки, на които може би ще е интересно.
http://blog.fimera.com/blog/tradition-and-urban-lifestyle/
Този интериор, от момента, в който съм го видяла, витае непрекъснато в мен. Било е още преди да поръчам килима. Влияе ми на подсъзнателно ниво. Изключително ми е красив и премерен.

# 609
  • Мнения: 804
Zvanche и на мен много ми харесва това, още повече , че ни е и необходимост за скриване на едни дупки по стената. Мисля ,че се прави с паркет или ламинат , нали?

drago_2008 И аз такива съм виждала

Последна редакция: ср, 10 май 2017, 13:00 от Силвия Атанасова_552024

# 610
  • Мнения: X
Здравейте! Нашия ремонт доста напредна и сме почти на финала за избора на обзавеждане. Имам обаче драма с вратите. С какво трябва да се съчетаят? С пода?  Rolling Eyes "Проблема" е, че пода навсякъде е дървесен (в коридор, дневна и бокс - гранитогрес, имитация на дърво, а в двете спални - трислоен паркет), но нюнаса на плочките и на паркета доста се различава. Плочките са много светли с  леки кафеникави шарки, а паркета на мострата в магазина също беше доста светъл (ясен е), но сега като дойде има повече шарки и е доста златист дори на различна светлина леко червенее. Като ги сложим едно до друго с плочката и доста се различават и почти няма цвят, който да пасне и на двете....
Дограмата на всякъде е бяла, мебелите ще са светли като цяло...
Ако вратите са някакъв "дървесен" цвят май ще стане много шарено и поне на едната настилка няма да пасват. Мислех за бели или ванилия ама проблема е, че изчистени без фладер нещо не ми харесват... Confused

# 611
  • Мнения: 5 160
Бели врати, изчистени без фладер, но покритие като фурнир?

# 612
  • Мнения: X
Не съм сигурна, че разбирам разликата между фладер и фурнир, представям си го едно и също  Embarassed
Не става ли дума все за "дървесен" релеф?

# 613
  • Мнения: 5 066
У нас вратите са тип крафтмастер - супер бюджетни са и изглеждат супер. В темата се оплаквах за монтажа и касите, но те са заради фирмата, която ни ги постави. Иначе самите врати ме изненадаха приятно откъм шумоизолация и визия (вратите тип крафтмастер могат да са произведени от различни материали, ние избрахме тогава най-скъпия материал, но не помня подробности). Бели са, но имат дървесен релеф.

Този тип врати се водят крафтмастер:


Не знам дали ви пасват на интериора. При нас дограмата е бяла, имаме естествен паркет и гранитогрес с дървесна шарка, но навсякъде имаме бели високи первази и те си пасват с вратите.

От темата за препоръчани интериорни врати вече се свързах с препоръчана и похвалена фирма за врати. Същите врати ще сложим в новия апартамент, който предстои да ремонтираме, и те се съгласиха да ми изработят каси и за нашия апартамент. Много съм доволна, че и този проблем си реших.  Grinning

# 614
  • Мнения: 5 160
Kalina., сори Simple Smile В бързината се омотах. Едно и също е.
Имах предвид без релефи, но с фладер, но пък не искаш ...
Гладките може би ти приличат на боядисаните с блажна боя  Wink
Макарон, и ние сме с такива. Още си ги харесвам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт