ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-11

  • 84 339
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 7 535
Л-тироксинът няма такъв ефект, само прогестероновите и естрогеновите препарати.
Прочети в листовката Simple Smile

Тогава и л тироксина сгъстява кръвта-аз също съм хомозигот по пай.

# 601
  • Мнения: 846
Forest rain,
Тромбофилията се проявява в рискови ситуации като бременност, залежаване, операция и др. Ти в момента не си в такава ситуация. От своя страна всички хормонални препарати (прогестерон, естроген) влияят на кръвосъсирването. Дали ще е дуфастон или логест, няма голяма разлика според мен.
Относно аспирина и кървенето - лично при мен аспирин протект помага за по-бързо и безболезнено изкървяване по време на цикъл. Тоест кървенето (излющването на лигавицата) е по-кратко вместо по-дълго.
При задържан фоликул се изписва или оргаметрил в края на цикъла, или противозачатъчни. Важно в случая е да го махнеш колкото може по-бързо, за да не расте.
Според мен в случая нямаш място за притеснение. Flowers Hibiscus

DD,
Зависи какви имунологични изследвания правиш - всяко отнема различно време. Най-често при тях има технологично време, за да се види дали има или няма реакция.
Forest rain,
Тромбофилията се проявява в рискови ситуации като бременност, залежаване, операция и др. Ти в момента не си в такава ситуация. От своя страна всички хормонални препарати (прогестерон, естроген) влияят на кръвосъсирването. Дали ще е дуфастон или логест, няма голяма разлика според мен.
Относно аспирина и кървенето - лично при мен аспирин протект помага за по-бързо и безболезнено изкървяване по време на цикъл. Тоест кървенето (излющването на лигавицата) е по-кратко вместо по-дълго.
При задържан фоликул се изписва или оргаметрил в края на цикъла, или противозачатъчни. Важно в случая е да го махнеш колкото може по-бързо, за да не расте.
Според мен в случая нямаш място за притеснение. Flowers Hibiscus

DD,
Зависи какви имунологични изследвания правиш - всяко отнема различно време. Най-често при тях има технологично време, за да се види дали има или няма реакция.

От скорошния ми преглед при Сигридов разбрах, че дуфастон и утрогестан или са несъвместими един с друг при тромбофилия, или въобще нямат място в картинката на тромбофилията....кое от двете, не разбрах точно. И ето ни сега питанка: За всяко едно инвитро (поне такива наблюдения имам), първото нещо, което ти изписват след трансфер са точно тези двете. За моята тромбофилия не се знаеше, но имам приятелка със същата мутация и хем се боцкаше с фракси и взимаше АП, хем си беше на дуфастон и утрогестан. Аз ли нещо не схващам... а и забравих да питам, какво да правя като ми дадат пак същата рецепта? Да не говорим, че и подготовката за ЗЕТ пак включва разни прогестеронови и естрофем препарати.
Някой може ли да ми обясни кое е правилно?

# 602
  • Мнения: 847
Forest rain,
Тромбофилията се проявява в рискови ситуации като бременност, залежаване, операция и др. Ти в момента не си в такава ситуация. От своя страна всички хормонални препарати (прогестерон, естроген) влияят на кръвосъсирването. Дали ще е дуфастон или логест, няма голяма разлика според мен.
Относно аспирина и кървенето - лично при мен аспирин протект помага за по-бързо и безболезнено изкървяване по време на цикъл. Тоест кървенето (излющването на лигавицата) е по-кратко вместо по-дълго.
При задържан фоликул се изписва или оргаметрил в края на цикъла, или противозачатъчни. Важно в случая е да го махнеш колкото може по-бързо, за да не расте.
Според мен в случая нямаш място за притеснение. Flowers Hibiscus

DD,
Зависи какви имунологични изследвания правиш - всяко отнема различно време. Най-често при тях има технологично време, за да се види дали има или няма реакция.
Forest rain,
Тромбофилията се проявява в рискови ситуации като бременност, залежаване, операция и др. Ти в момента не си в такава ситуация. От своя страна всички хормонални препарати (прогестерон, естроген) влияят на кръвосъсирването. Дали ще е дуфастон или логест, няма голяма разлика според мен.
Относно аспирина и кървенето - лично при мен аспирин протект помага за по-бързо и безболезнено изкървяване по време на цикъл. Тоест кървенето (излющването на лигавицата) е по-кратко вместо по-дълго.
При задържан фоликул се изписва или оргаметрил в края на цикъла, или противозачатъчни. Важно в случая е да го махнеш колкото може по-бързо, за да не расте.
Според мен в случая нямаш място за притеснение. Flowers Hibiscus

DD,
Зависи какви имунологични изследвания правиш - всяко отнема различно време. Най-често при тях има технологично време, за да се види дали има или няма реакция.

От скорошния ми преглед при Сигридов разбрах, че дуфастон и утрогестан или са несъвместими един с друг при тромбофилия, или въобще нямат място в картинката на тромбофилията....кое от двете, не разбрах точно. И ето ни сега питанка: За всяко едно инвитро (поне такива наблюдения имам), първото нещо, което ти изписват след трансфер са точно тези двете. За моята тромбофилия не се знаеше, но имам приятелка със същата мутация и хем се боцкаше с фракси и взимаше АП, хем си беше на дуфастон и утрогестан. Аз ли нещо не схващам... а и забравих да питам, какво да правя като ми дадат пак същата рецепта? Да не говорим, че и подготовката за ЗЕТ пак включва разни прогестеронови и естрофем препарати.
Някой може ли да ми обясни кое е правилно?

При мен след миседа и всички изследвания които направих, след установената тромбофилия (при три от факторите в основния пакет съм хетерозиготен носител) заключението ми е, че именно тези превантивно изписвани прогестерони са причината или може би са подпомогнали да се стигне до мисед...Сега вече си имам едно на ум с тези препарати и тромбофилията.

# 603
  • София
  • Мнения: 7 535
При естествена бременност, ако организма си произвежда достатъчно прогестерон (прави се изследване) не е необходимо да се приема допълнително. Само дето масово докторите го изписват за здрасти, особено като видят кървене, което е много погрешно предписание. Такъв беше и случая при мен миналата година.

При инвитро процедура хормоналната терапия е необходима в 99% от случаите, тъй като се влияе на естествената амплитуда на хормоните по време на цикъл. Още повече че с ембриона няма жълто тяло, което да предизвика допълнителното производство на прогестерон, необходимо за бременността. Затова тогава се приемат хормонални препарати, но кръвосъсирващото им действие трябва да се неутрализира с НМХ, който се започва след трансфер. Някои момичета го започват още със стартиране на процедурата.

# 604
  • Мнения: 847
След всяка О когато съм я следила си имаше жълто тяло и супер лигавица.Този месец пуснах и прогестерон на 21-ви ден след доказана О и според АГ и Русев хормона ми е ок.Само не знам дали тази киста не е повлияла на резултата.Така катожсе замисля с моята тромбофилия и превантивно изписваните профествронови препарати без тврапия с фраксипарин не е могло да се изхранва бебо и изхода е налице -спря сърдечната дейност седмица след като видях пулсиращото сърчице...😢 Сега се моля дано успея пак да забременея и този път вече си знам и лечението...Вече станахме повече лекари от специалистите, но то живота ни учи...

# 605
  • Варна
  • Мнения: 122

От скорошния ми преглед при Сигридов разбрах, че дуфастон и утрогестан или са несъвместими един с друг при тромбофилия, или въобще нямат място в картинката на тромбофилията....кое от двете, не разбрах точно. И ето ни сега питанка: За всяко едно инвитро (поне такива наблюдения имам), първото нещо, което ти изписват след трансфер са точно тези двете. За моята тромбофилия не се знаеше, но имам приятелка със същата мутация и хем се боцкаше с фракси и взимаше АП, хем си беше на дуфастон и утрогестан. Аз ли нещо не схващам... а и забравих да питам, какво да правя като ми дадат пак същата рецепта? Да не говорим, че и подготовката за ЗЕТ пак включва разни прогестеронови и естрофем препарати.
Някой може ли да ми обясни кое е правилно?

Никога не са ми изписвали дуфастон заедно с утрогестан. Само утрогестан 2*3 и то вагинално. В Турция изписват Кринон гел и също само вагинално.

# 606
  • София
  • Мнения: 7 535
Слънце, жълто тяло има, когато има фоликул. При ЗЕТ потискат овулацията и слагат замразен ембрион от предишен цикъл, тогава няма жълто тяло и прогестеронът е задължителен.

Стискам палци при теб кистата да се е спукала и на хидротубацията всичко да е наред, за да си забременяваш естествено. Пък за следващия път ще сме подготвени.

Карфиола, Слънцето говори за естествено забременяване. Ако си имала мисед заради 4G-4G няма да се чудиш дали да слагаш НМХ. Доколкото чета, в Турция като цяло игнорират тромбофилията.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 122
Слънце, жълто тяло има, когато има фоликул. При ЗЕТ потискат овулацията и слагат замразен ембрион от предишен цикъл, тогава няма жълто тяло и прогестеронът е задължителен.

Стискам палци при теб кистата да се е спукала и на хидротубацията всичко да е наред, за да си забременяваш естествено. Пък за следващия път ще сме подготвени.

Карфиола, Слънцето говори за естествено забременяване. Ако си имала мисед заради 4G-4G няма да се чудиш дали да слагаш НМХ.

Няма значение. Имала съм мисед и с НМХ. Причините за миседа могат да бъдет много. НО не мисля, че прогестероновите препарати могат да бъдат причина. По-скоро самата тромбофилия. И пак много зависи от вида.
Да, в Турция игнорират 4G/4G (за други не знам), и имунологията също, а успеваемостта е в пъти по-висока от БГ.

# 608
  • София
  • Мнения: 7 535
Тромбофилията касае износването, без значение как забременяваш, и игнорирането й обикновено води до мисед заради нарушен кръвоток към плода. Може да доведе и до сърдечно-съдови инциденти с майката. Високата успеваемост в Турция няма отношение към проблема износване.

При мен миседа беше заради тромбофилия (4G-4G + MTHFR) без терапия и висока доза прогестерон без основание. В 13гс имах 5см хематом и 7см бебе без изоставане в развитието, което се отлепи заради хематома. Това че ти си имала мисед с терапия, не означава че терапията е излишна - явно при теб причината е била друга.

Последна редакция: пт, 18 авг 2017, 12:48 от delisardeli

# 609
  • Мнения: 846
Никой не може да ме убеди да карам бременност без НМХ, макар и само с 4G/4G.

# 610
  • Мнения: 16 886
Аз имам един спонтанен аборт - започна със зацапване и ударни дози дуфастон и естрофема. След 1 седмица всичко беше приключило. Огромна грешка!!! За какво ми е дуфастон ако прогестеронът ми е в нормални за бременност нива? Ама "лекари" колкото искаш.
Втора аборт с НМХ - изцяло генетичен дефект.

Понеже бяха засегнати противозачатъчните - аз приемах в продължение на 7 години / от 18 годишна/ с прекъсване между приемите, без АП или НМХ. Но тогава въобще не съм знаела що е то мутация и тн. Както бяха обяснили възрастта играе огромна роля. Бих казала, че за този период съм извадила късмет.
Април месец ми се наложи да приемам ОК, заради хистероскопия, но приемах и АП.

# 611
  • Мнения: 324
Момичетa, прочетох кaкво сте писaли.
Aз съм 4G/5G и Коновa ми изписa AП през ден, дуфaстон и утрогестaн, кaкто и фрaксипaрин.
Бременнa съм в нaчaлото нa 6 г.с.  кaто прочетох кaкво сте писaли, нaстръхнaх.
Не знaм кaкво дa прaвя.


# 612
  • Мнения: 16 886
За кое не знаеш какво да правиш?
Ако имаш предвид дуфастон и утрогестана - ако прогестеронът ти е достатъчен аз лично не виждам причина от прием за спорта. Обаче трябва консултация с АГ!
Момичетa, прочетох кaкво сте писaли.
Aз съм 4G/5G и Коновa ми изписa AП през ден, дуфaстон и утрогестaн, кaкто и фрaксипaрин.
Бременнa съм в нaчaлото нa 6 г.с.  кaто прочетох кaкво сте писaли, нaстръхнaх.
Не знaм кaкво дa прaвя.

# 613
  • Мнения: 2 015
Мишленце, огромна част от хората са с тази мутация. Имаш назначена терапия, не виждам причина да се тревожиш.

# 614
  • София
  • Мнения: 7 535
Мишленце, на мен Русев ми е казал че прогестерон не трябва да е повече от 600мг/ден, за да може НМХ да неутрализира кръвосъсирващия му ефект. Така че щом си на терапия с НМХ, всичко е наред! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт