Августинчета засмени да са бели и червени - тема 12

  • 33 514
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 992
През това време моята съседка ще въвежда леща и риба  Grinning
Горещо препоръчвам тази книга:
http://ciela.bg/books/book/da-otseleesh-kato-roditel/2554
Simple Smile
Хубав дълъг уикенд  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 378
Благодаря Алистра за новата тема и труда ти, страхотна е ! Simple Smile
Лелеле момичета, много пишете, не мога да се включа.
Аз пера с каквото има, в началото ползвах Тео бебе, после Максима. Ползвам сушилня, никога не съм гладила . Шишета все -още ги стирилизирам, най- вече заради мазното мляко и бибероните.
Днес бебешоринът става на 7 месеца. Порастнал е до 74 см, 8900 кг. Правихме кръв и урина, хемоглобинът е 103. От вчера давам жълтък и този месец ще въвеждам глутен. Решила съм аз да му готвя, да не давам готови каши.
Няма белег обаче от БЦЖ, изпращат ни на манту . Дано е положително, хич не ми се иска пак да го бодат.
От една седмица ново положение при нас, буди се към 11 ч. и не заспива, ако не го взема при мен. Сгушва се и спи до 6.30 Simple Smile Вече знае как прави мечо ( ръмжи), дава ръка за здравей. Пълзенето обаче е мираж, плува на място, мята ръце и крака и до там. Аз вече махнах шезлонга, краката му стърчат една педя навън.
Мислите ли вече за море с бебе тази година? Simple Smile аз да, много искам да отида, морето ми е любимо от дете. Миналата година раждах в най- голямата жега, а преди това ремонти в къщи и пропуснах.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 20:18 от Mega77

# 32
# 33
  • София
  • Мнения: 669
Мега, честита месечинка на бебчо!

Аз не мисля да водим миниатюрата с нас, освен ако не отидем втори път с нея и то за съвсем малко. Едно, че ако сме на българското море, условията не са твърде ок за бебе, дори и в скъпите хотели, второ, че нито тя, нито ние ще разберем нещо от почивката. Догодина съм За, тази по-скоро Против.

# 34
  • Мнения: 510
Меги, честита месечинка. Страхотни параметри е бебчето.
Нади, аз преди седмица като видях как четири звяра белеят във венчетата, ме обхвана див ужас. Мръсниците избиват с пълна пара. Голямо мъчение е. Shaw благодаря тииии, днес и моята кашичка стана перфектна благодарение на теб.  bouquet

# 35
  • Мнения: 992
Ей, стопли се времето и изоставихте темата...
Честита месечинка и от мен на Данчо newsm30 bouquet Стигнал е мерките на деветмесечно бебе не само физически, а и ментално Simple Smile
Моята дъщеря си спи при мен почти откакто се е родила, затова сумарно за нощта нормата е 10-11 часа, от десет до девет сутринта.
Когато не е спала достатъчно, се превъзбужда и започват едни бързи движения  Crazy От вчера насам не ще да се храни често, а й се спи, та я люлям и се мъча да я успокоя, тя почва вместо да суче да пищи, но аз  Close И бял шум чак включвам, накрая хваща гърдата и се предава. Вече седемте кила са ми леки...
Та изглежда е минал напълно скокът, пак суче на 4/5 часа (за няколко дни спрях захранването и въпреки това е така). Много дълъг, докато мине наистина човек си мисли, че не им стига млякото. Ех, хубаво беше по време на скока, не се налагаше да успокоявам по друг начин освен с манджа.
За пълзенето не се тревожете. Аз редовно чета юнската група и там доста бебета не пълзят, направо тръгват да се изправят. Аз самата също никога не съм пълзяла. Виолета в момента успява да се изтласква от време на време, но много се пързаля, не винаги й се получава, ядосва се, ръмжи, върти дупе... Crazy И аз се чудех кога ще почне да се обръща...и после буквално за два дни почна директно да се търкаля.
Новото при нас е, че от около седмица взе да се надига много, докато е по корем, до такава степен, че на връхчета на пръстите остава.
 Звуците от джунглата всичките ги изрежда.
Аз съм родом от морски град и не ми е леко да живея тук. Юни месец ще се върнем в Бургас за две седмици, но независимо от домашната обстановка няма да я водя на плаж. Лично според мен по време на сезона е ад за бебе - мръсотия, вируси (особено ротавируси, нищо, че е ваксинирана), туристи...и керван с вещи, жеги, не виждам как ще се крие прохождащо бебе под чадър, трябва да се върже. За самото бебе пък може да е голяма драма.
Но ако човек може да се уедини с приятелско семейство с деца в чиста къщичка на чист и спокоен бряг - защо не Simple Smile Време трябва обаче, доста време и здрави нерви. Островче като Крит е хубаво, но когато е по-хладно. Помня още как един юли щях да умра. Септември ще сме в Сардиния и заради жегите ще стоим затворени по обяд, но искам РД да й празнуваме там.
Много се разписах... Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 100
Ииии аз да се разпиша в новата темичка. Дано успея да съм по-активна.
Миналата седмица бяхме на консултация: 6м и 1седм - 8300кг и 68см. Качил е 800гр за един месец със захранване и то заместено обедно и следобедно хранене  Laughing Много ми е лаком. Изяжда си цяла порция от 190-200гр пюре и ако не го спра може още толкова сигурно да изяде. Започнах да въвеждам и месо, а в момента му варя първото жълтъче. Опитах се да му дам сутринта да опита каша - бананово-оризова без глутен и безмлечна. Понеже не съм наясно с тези каши още, та да питам. Питах и продавачката, коята ме посъветва, че щом бебето е на кърма е хубаво да взема безмлечна и я послушах, а свекървата после мрънка, че трябвало млечна да взема. И аз нз с какво да започна, но като цяло не искам да го тъпча много с тези каши. Вода категорично отказва. Взех му и аз биберон за плодчета и много му харесва, но трябва аз да му го държа иначе не му се получава.
Мойто човече още не се обръща на никъде и се чудя дали е нормално  newsm78 Вдига крака, размята ги и само се върти в кръг... и за пълзене само рита с крачета. Упорито иск да си стои прав и набива с крачета, та можени да проходи направо.
Леле колко бебчета със зъбки, а при него няма още никооой.

# 37
  • Мнения: X
Стасси, като цяло млечните каши са за по-големи бебета. Повечето не съдържат АМ, а сухо обезмаслено мляко.
За обръщането, все ще се научи, о има много бебета, които първо прохождат, после пролазват. Лазенено съвсем не е задължително.
Дея е твърдо решена да се научи да лази, постоянно се обръща и започва да мърда с крачета, но ръцете не ги ползва 😁
Колкото до зъбите, нормално е да имат толкова, на колкото са месеци минус шест.

# 38
  • Мнения: 100
Малеее мамиии, моля за съвет. Страшно съм притеснена и не знам какво да направя, а лекарката не си вдига телефона  #Cussing out
Детенце падна от дивана.... бях до него и се обърнах за секунди и той от вирене на крака и падна... само го видях да лети надолу. Щях да умра... чувствам се ужасно... удари се над веждичката точно и се поду съвсем малко, но се зачерви и сигурно ще посинее..  иначе е добре. Рева около 3-4 минути милото и после се усмихна и загука. Какво да правяяя????
Сложих му студен компрес
Господи, направо толкова виновна се чувствам, че ще се побъркм

# 39
  • Мнения: 894
Стаси, надявам се да няма нищо, не се обвинявай, на всяка от нас може да се случи, знам че е трудно, но опитай! Има информация в нета, май основно трябва да следиш за симптоми като раздразнителност, сънливост, плач. Продължавай да се опитваш да се свържеш с лекарката, ще те насочи или успокои. Хубаво е, че знаеш къде си е ударил главата и може да следиш цицинката. Влез в темата на юлските мами и пиши съобщение на потребителка Африканчо, четох, че нейното момиченце преди няколко седмици падна, нищо му няма, но тя е ходила по болници с него да го преглеждат и се е запознала с важното за такива травми - вярвам, че ще те посъветва за какво да следиш и успокои!  Hug
 

# 40
  • Мнения: 1 837
Важното е, че веднага е изплакало детето. Следи наистина за необичайно поведение, сънливост, повръщане. Наблюдавай поне в близките два часа, което значи да не го оставяш да заспи.
Ние дойдохме на гости на майка ми за десетина дни, че ММ няма да го има, а не ни се седи сами, та сега поне за малко мога да си птдъхна.
На Симеон му пристигна играчката, много съм доволна, задържа му вниманието доста и успява покрай нея да седи сам едно 10-15 мин. Качих снимка във фликр Simple Smile

# 41
  • Мнения: X
Стасси, няма страшно! Следи за необичайно поведение само и намажи удареното с олио (готварско) да не посинее. Колко ще има да падат пък като проходят.... 😁

# 42
  • Мнения: 581
Стаси, дано нищо му няма на детето. Вярно е че доста деца падат и нищо им няма само дето родителите тежко го преживяваме.

За море - т.к. сме до морето все ще се разходим до плажа с или без малкия. И съм замислила да купим едно малко надуваемо басейнче за малкия. Ще го сложим на двора при дядо и баба и ще си цопка там.

Размечтах се, но днес действителността е, че има сополи. Надявам се, че не е болен ...

# 43
  • Мнения: 1 837
Линуша, и ние мислим така да процедираме с морето. Но поне крачетата ще ги топнем в солената вода още юни, докато не са замърсили съвсем, тъкмо и слънцето няма да е много силно тогава  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 353
Стаси, много добре те разбирам и Мони падна преди 2 седмици. Тогава говорих с ЛЛ, каза да следя идните 2-3 дни за сънливост, повръщане и превъзбуда, изобщо да гледам за крайности. Това,че е изплакал веднага след падането е хубав знак.

Общи условия

Активация на акаунт