Астма-34

  • 136 882
  • 1 006
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 781
И в момента го приемам,втори месец 2×2 инхалации.Нямам никакви оплаквания,нито нежелани реакции.Естествено жабуря след прием.
Правя на детето инхалации с Пулмикорт, но досега никой не ми е казал че трябва да жабури след инхалации. Това предпазва от гъбички ли?

# 466
  • Мнения: 3 347
...Това предпазва от гъбички ли?
Точно!Задължително трябва да се жабури след Пулмикорт,няма значение дали ще плюе или преглътне.Мисля,че го пишеше в инструкциите на лекарството.

# 467
  • Мнения: 28
И в момента го приемам,втори месец 2×2 инхалации.Нямам никакви оплаквания,нито нежелани реакции.Естествено жабуря след прием.
Вашата астма каква форма е ?Чувствате ли се нормален човек,активен да бяга да скача да върви да има енергия без да се запъхтява и да не се налага бързо действащ инхалатор като солбутамол или вентолин.

# 468
  • Мнения: 781
...Това предпазва от гъбички ли?
Точно!Задължително трябва да се жабури след Пулмикорт,няма значение дали ще плюе или преглътне.Мисля,че го пишеше в инструкциите на лекарството.
Много полезна информация, благодаря!

# 469
  • София
  • Мнения: 2 666
Най-добре да се жабуру със сода за хляб. За дете е трудно, но възрастните могат 🙂

# 470
  • Мнения: 2 315
Какво давате за задна хрема? Имам опасения, че всички проблеми идват от задната хрема, която след това възпалява явно дробчетата. Защото всичко се повтаря точно седмица след като е започнала градина и всеки път по един и същи начин - кашлица с давене и повръщане и след това вече се появяват сополите.
Да си повдигна въпроса Simple Smile

# 471
  • София
  • Мнения: 2 666
Какво давате за задна хрема? Имам опасения, че всички проблеми идват от задната хрема, която след това възпалява явно дробчетата. Защото всичко се повтаря точно седмица след като е започнала градина и всеки път по един и същи начин - кашлица с давене и повръщане и след това вече се появяват сополите.
Да си повдигна въпроса Simple Smile

Който намери лек ще спечели Нобелова награда

Не съм намерила решение за 5 години.

# 472
  • Мнения: 781
И аз не съм намерила решение за задните сополи.

# 473
  • Мнения: 79
Дали ако давам Ехинацея за подсилване на имунитета, детето ще се алергизира повече?
Някой има ли опит с Ехинацеята.

# 474
  • Мнения: 79
Какво давате за задна хрема? Имам опасения, че всички проблеми идват от задната хрема, която след това възпалява явно дробчетата. Защото всичко се повтаря точно седмица след като е започнала градина и всеки път по един и същи начин - кашлица с давене и повръщане и след това вече се появяват сополите.
Да си повдигна въпроса Simple Smile
Давате ли някакво противоалергично, правено ли е изследване на носен секрет за бактерии?

# 475
  • Мнения: 2 315
Какво давате за задна хрема? Имам опасения, че всички проблеми идват от задната хрема, която след това възпалява явно дробчетата. Защото всичко се повтаря точно седмица след като е започнала градина и всеки път по един и същи начин - кашлица с давене и повръщане и след това вече се появяват сополите.
Да си повдигна въпроса Simple Smile
Давате ли някакво противоалергично, правено ли е изследване на носен секрет за бактерии?

Давам Ериус. Бактерии няма, преди 20 дена изследвахме.

# 476
  • Мнения: 3 347
gardenia78
Скрит текст:
И в момента го приемам,втори месец 2×2 инхалации.Нямам никакви оплаквания,нито нежелани реакции.Естествено жабуря след прием.
Вашата астма каква форма е ?Чувствате ли се нормален човек,активен да бяга да скача да върви да има енергия без да се запъхтява и да не се налага бързо действащ инхалатор като солбутамол или вентолин.
Да,спортувам активно 6 дни в седмицата.Диагноза алергична астма имам от 3-4 години мисля,резултат от недиагностицирани дихателни алергии.Декември 2018 изкарах около 2 седмици на Медрол,но като цяло с Пулмикорта изкарвам зимата спокойно.Преди да го включа като ежедневна терапия ми се е налагало неведнъж инжекции Урбазон,Флостерон.Ползам цялата зима,пролетта бавно спирам-първо една инхалация махам,след седмица още една и така.

# 477
  • Мнения: 28
gardenia78
Скрит текст:
И в момента го приемам,втори месец 2×2 инхалации.Нямам никакви оплаквания,нито нежелани реакции.Естествено жабуря след прием.
Вашата астма каква форма е ?Чувствате ли се нормален човек,активен да бяга да скача да върви да има енергия без да се запъхтява и да не се налага бързо действащ инхалатор като солбутамол или вентолин.
Да,спортувам активно 6 дни в седмицата.Диагноза алергична астма имам от 3-4 години мисля,резултат от недиагностицирани дихателни алергии.Декември 2018 изкарах около 2 седмици на Медрол,но като цяло с Пулмикорта изкарвам зимата спокойно.Преди да го включа като ежедневна терапия ми се е налагало неведнъж инжекции Урбазон,Флостерон.Ползам цялата зима,пролетта бавно спирам-първо една инхалация махам,след седмица още една и така.
Благодаря за отговора,явно пулмикорт го изписват на по леки форми ,аз съм средно тежка и ми идва лек,последно ми казаха фостер.Не съм сигурна дали ще го почна или ще се върна някое от старите като флексотид или серитид понеже правя опити да забременея а фостер не го препоръчват в този случай.

# 478
  • Мнения: 284
Момичета, влизам с въпрос към тези които са изследвали ЕСP (еозинофилен катионен протеин). Трябва ли стойностите му да надвишават референтните, за да се говори за астма? При норма 26ng/ml на детето ми е 15ng/ml. Как да разчитам този резултат? Тя в момента на изследването е напълно здрава, без кашлица, хрипове, дори хрема. Не знам дали е от значение да се отбележи. До вторичния преглед има доста време и ми се иска до тогава да се попитам до някой с опит.

# 479
  • София
  • Мнения: 1 178
При моето дете, еозинофилите са пъти (над 10 пъти) повишени и когато е здрав.
Има различни видове и причини за астма, еозинофилите не са единствен признак.
Ако ти прави спазми през месец, кашля сухо и продължително - може да има астма.
Но само по еозинофилите, според мен не е достатъчно основание.
Наследствеността също е признак.

Общи условия

Активация на акаунт