Астма-34

  • 136 695
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 720
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Днес бяхме при пулмолога.
Пристъпът е много лек.
Аз не чувам хрипове.
Но пулмологът при прегледа чу лек хрип от едната страна.
Изписа Назостад-спрей за нос, заради алергичния ринит.За 2 месеца.
Пръснах веднъж и хремата спря.
Вентолин на 8 часа.Фликсотид,Ефира и Рупафин.
Сега за първи път давам Рупафин.
Пулмологът казва,че е по-добър вариант от Кларитина.

# 721
  • Мнения: 29
Здравейте,  от както синът ми е първи клас се спука да боледува. За 7 месеца май ще пием 4ти антибиотик, 2 пневмонии, 1 бронхит със спазъм и гнойна ангина.
От петък рязко започна обилна хрема, вчера и покашляне, вечерта температура и днес в дежурния каза пневмония и пак антибиотик.
През деня не няма температура, ЦРП е 21, левкоцити 9,5. Не знам дали да давам антибиотик, но пък правим инхалации, че има и спазъм.
Не знам как влезе в този порочен кръг. Уж в първи клас децата малко боледуват, а той в детската градина 3 - 4 група почти не боледуваше.

# 722
  • Мнения: 732
Стреса в първи клас може да е причината.Може да включите нещо хомеопатично за успокоение.Моят син също е с астма,сега е втори клас и е отцъствал само три дни,но в първи клас беше кошмар.Всеки месец беше болен и то не леко.Беше на урбазон няколко пъти,на АБ също.Започнахме Дефендил и едно сиропче с пасифлора,не помня името,но се овладяха нещата.Опитайте ако искате.

# 723
  • Мнения: 29
А вентолин инхалация прави ли се при висока температура, или първо трябва да се свали ? Не натоварва ли сърцето?

# 724
  • Мнения: 732
Ако детето не може да диша и се нуждае от вентолин аз бих направила, независимо от температурата.Вярно е,че вдигат и двете пулса,но не може да се задушава,докато му свалите Т.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 19:17 от Ели_Попова

# 725
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
А вентолин инхалация прави ли се при висока температура, или първо трябва да се свали ? Не натоварва ли сърцето?

Ади,давай лекарствата така,както ти ги е изписала лекарката.
Особено Вентолина.Той е важен.
Защото ,ако нещо се усложни не дай Боже,после теб ще изкарат виновна,че не си дала лекарства.

Когато ни приемаха в болницата ,щерка ми беше с астматичен пристъп.
Най-подробно ме разпитваха какви лекарства са изписани.Дала ли съм ги.Колко пъти.В колко часа.
Записват всичко .Добре,че спазвах схемата.


При нас пристъпа отмина,но оставаме на Фликсотид до май.

# 726
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте,
от много отдавна не ни се е налагало да правим инхалация с Вентолин, преди малко обаче доктора го изписа и се оказа, че го няма в аптечната мрежа. Утре сутрин ще му звъня естествено...

Някой знае ли за някакъв заместител? Сега ще направя инхалацията с пулмикорт, но как да заменя вентолина? Имало нещо като помпичка с вентолин  (като пулмикорта), но аптекарката не ми даде, а и аз не бих взела тъй като незнам нито дозировка, нито дали ще се справи...

Ще ми е супер притеснено до утре сутрин....

# 727
  • Мнения: 732
Никакъв вентолин ли няма?Иначе съставката е салбутамол,може да ползвате всяка покупка,която е с това(само това).Не знам на колко ви е детето,ако е малко с бейбихалер може да вдиша.Дозира се по едно вдишване.Ако няма ефект след 30 Мин още едно.Поне на моя син като беше на 6 така го бяха изписали.

# 728
  • Мнения: 860
В Турция има. Ако знаете някой от там да ви го донесе

# 729
  • Мнения: 3 347
Има Вентолин и на сироп,вариант е.Малко по-бавно действа,натоварва повече сърцето,но малките деца го понасят добре.

# 730
  • София
  • Мнения: 307
Има Вентолин и на сироп,вариант е.Малко по-бавно действа,натоварва повече сърцето,но малките деца го понасят добре.
Сиропът също го няма...
Бг варианта на Софарма - салбуматол - в една от аптеките казаха, че не се произвеждал от 2-3 години поне.

Детето е на 7 год, на сестра му преди време бяха изписвали Пулмикорт турбохалер и не съм сигурна дали успяваше правилно да го вдиша. Доктора беше обяснил завърташ, захапваш турбохалер и дълбоко поемаш въздух броейки до 10. А с него пък съвсем не съм сигурна дали ще се справи.

Ще чуя утре доки...

Благодаря, момичета.

# 731
  • Мнения: 3 347
Не знаех,че и сиропа го няма...
Моето астматиче от 6 годишно,а може и преди да ги е навършил да е било Thinking ,ползва Вентолин/Салбутамол инхалер,и Пулмикорт турбохалер.
При нужда ги включваме.
Първо сухи тренировки двамата-шумно вдишваме,издишваме,спазваме наужким цялата процедура.Когато се почувства уверен и готов, ми казва и впръсквам Вентолина.А с Пулмикорта е още по-лесно-зареждам лекарството в турбохалера,и после вдишва.Ако не съм доволна вдишва пак,то лекарството не е в аерозолна форма и си е там,ако не е вдишано.Ох,не знам дали човек,който не го е ползвал ще разбере от обясненията ми,но не мога по-ясно Blush.
Накратко-детенцето ти е достатъчно голямо,за да се справи,не се притеснявай!

# 732
  • Мнения: 29
От къде сте?. Аз в Стара Загора намерих в аптека Медея. Ако и при вас има, пробвайте там.

# 733
  • Мнения: 921
Аз се снабдих от Македония. Същия е като при нас, че дори и по-евтин. Във варненските аптеки отдавна няма.

# 734
  • Мнения: 187
Аз давам помпичката вентолин с бейбихалер на 7 год. и няма проблем. Разклащаш помпичката, после впръскваш в бейбихалер и броиш до 10. Детето вдишва дълбоко и колкото вдишвания направи до броенето до 10. Помпичката е от 100mcg.
Моят син успява да вдиша 4/5 пъти. Лекарят ще каже колко впръсквания трябва, по принцип едно или две.

Общи условия

Активация на акаунт