Астма-34

  • 156 616
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 204
Ady75 - не се бях замисляла, че може пулмикорта да потиска имунитета.
При нас е същото, но от юни. Юни месец се разболя от някаква кашлица, после юли месец се зарази от някакъв вирус, после септември и сега. Всичко започна от кашлицата през юни. Моят син е също на 7. До юни месец да беше се разболявал два -три пъти от кашлица за 7 години, никога ларингит, а сега за 6 месеца 4 пъти. Спря да кашля само за една седмица. Зависи и каква е кашлицата. Ако е влажна и няма хрипове, май не е нещо лошо. При нас сега кашлицата е влажна, но чух да свирят дробовете му тази нощ. Много се вглеждам, как диша, кога зе задъхва, непрекъснато го следя, а май не трябва. Не кашля като се смее и тича, кашля някъде около половин час след активност. Вие ходили ли сте пак на педиатър пулмолог да видите какво ще ви кажат. За колко време ви дадоха пулмикорт?  Виждате ли подобрение?
Объркано стана и дълго, но не знам и аз какво да правя. Давам всичките предписани лекарства и така. Има и едно изприщване, което е по-ситно от - преди и май понякога го сърби. Днес не го пратих на училище. Ще отидеме на лекар.

Дано се включи някой с повече опит.

# 616
  • Мнения: 29
victorias secret - разбирам, че и при вас нещата са сходни.
И аз по същия начин вече започвам да се вглеждам и откачам при всяко изкашляне. Имам чувството, че и аз му влияя. Синът ми като се изкашля, вече ми вика "мамо, спокойно нищо ми няма". А пък аз съм в нервна криза.

# 617
  • Мнения: 204
Отидохме на лекар и дробояете са чисти. Казаха ни да продължаваме с  вентолин. Вентолинът разширява бронхите и се изчистват. Така разбрах.
Пулмологът ни обясни, че дробовете са много чувствителни и от най-малкото се дразнят и следователно кашлицата продължава или се заразява много лесно от нов вирус. Пулмикортът до колкото разбрах не отслабва имунната система.

# 618
  • Мнения: 29
А какъв вентили давате? За инхалации ли?

# 619
  • Мнения: 204
За инхалации, да.

# 620
  • София
  • Мнения: 1 845
Как постъпвате, ако трябва да се сложи ваксина против тетанус при нараняване? ЛЛ съветва да пропуснем, а от спешния съветват да се сложи...

# 621
  • Мнения: 204
Jiema - до колкото знам се слага серум, а не ваксина. Не че знам каква е разликата, но са различни неща.  Не е ли изтекло кръв от раната? Не сте ли промили раната? Предполагам , че имате ваксина против тетанус.

# 622
  • Мнения: 927
Как постъпвате, ако трябва да се сложи ваксина против тетанус при нараняване? ЛЛ съветва да пропуснем, а от спешния съветват да се сложи...
Ако раната е течаща, то тя се почиства. Трябва да е дълбока рана без достъп до кислород, че да заболеете от тетанус. Не бох сложила ваксина

# 623
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 310
Минаха 10 дни откакто излязохме от болницата.
Вчера бяхме при пулмолога.
И останах потресена.
Нямало нужда детето да приема повече лекарства за астмата.
Очаквах да изпише Ефира или Сингулер поне.
Ама не.Нямало нужда.
Каза,че няма астматично дишане,изследванията са добри.
Оставаме само с Екомер и Инфлуназал за алергичния ринит.
Ако направи пристъп-да давам Вентолин 3 пъти на 8 часа.
Ако видя,че прави тираж-3 пъти през 20 минути.
Това е възможно да се случва 1-2 пъти годишно.

# 624
  • Мнения: 281
Това означава ли че детето е израстнало астмата и тези дори редки пристъпи ще спрат.
Дай боже да е така.

# 625
  • София
  • Мнения: 1 845
Как постъпвате, ако трябва да се сложи ваксина против тетанус при нараняване? ЛЛ съветва да пропуснем, а от спешния съветват да се сложи...
Ако раната е течаща, то тя се почиства. Трябва да е дълбока рана без достъп до кислород, че да заболеете от тетанус. Не бох сложила ваксина
Да, това се оказва точно така. Обаче лекарите по спешни кабинети не го обясняват, а се презастраховат, което не е много коректно...
Много кръв й беше текло, паднал нокът, който се оказа, че се води повърхностна рана, но аз се дообразовах впоследствие.
Veni, чудесно е, че спират поддържащата терапия. И ние сме така от година. Единствено ме изненада, че го правят толкова скоро след болничния престой. При нас пулмоложката искаше една година без пристъп и тогава.

# 626
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 13 310
Имахме една година без пристъп.
Но сега стигнахме до болница и затова очаквах  лекарката да продължи лекарствата.
Но според нея няма нужда.
А пък мен ме притеснява ,че може и да се повтори.
Иначе четох добри отзиви за Екомер ,ама като не вярвам....

# 627
  • Мнения: 503
Здравейте, как първоначално диагностицираха децата ви с астма и изписаха поддържащото лечение?
На синът ми -7 г., след 4 месеца кашлица и един спастичен бронхит му изписаха постоянни инхалации с пулмикорт, даже по 2 на ден.
Има ли дечица с подобна терапия и има ли странични ефекти, като напълняване например.

Направи пневмония, бронхит и два бронхеолита в рамките на 1 година. Единият спазъм беше ужасен, но овладяхме с пулмикорт и вентолин на 6ч.  В мнозинството от случаите след сополи инфекцията слиза надолу, което е около веднъж на месец и половина. Диагностициран е от д-р Кая Памукова и д-р Слави Филчев. Филчев му прави и изследване със спирометър, което не вярваше, че ще се получи, защото детето е на малко над 3г. Изследвани са му IgE и ECP, които са в норма. До тук заключението и на двамата е неалергична астма, на терапия с фликсотид. Според Филчев шансът да го израсте е около 90 процента.

# 628
  • Мнения: 204
Lyn -  за колко дни ви е терапията с фликсотид? Дано го израсте бързо.

Veni - напълно те разбирам. Аз също се притеснявам, моят син,  да не получи пристъп или да не може да поеме въздух. Давам му какви ли не подсилващи имунната система хапчета, сирпчета и мечета. Екомер не съм взела, но и него ще потърся. Съвсем съм се побъркала. Даже чай с орехи и лук почнах да давам. Инхалазии със сода и морска сол. Ние сме още с кашлица, вече седмица.

# 629
  • Мнения: 503
Lyn -  за колко дни ви е терапията с фликсотид? Дано го израсте бързо.

Veni - напълно те разбирам. Аз също се притеснявам, моят син,  да не получи пристъп или да не може да поеме въздух. Давам му какви ли не подсилващи имунната система хапчета, сирпчета и мечета. Екомер не съм взела, но и него ще потърся. Съвсем съм се побъркала. Даже чай с орехи и лук почнах да давам. Инхалазии със сода и морска сол. Ние сме още с кашлица, вече седмица.

За зимния период е терапията с фликсотид. Следва преоценка  за следващия зимен период какво ще правим, а и по принцип. Памукова изписа и имунотрофина за два месеца, давам му. Тя му изписа и ефира, която не давам. Филчев каза, че детето е леко хиперактивно и ще стане ужас. С мъжа ми избрахме да следим детето при него.

И двамата ме питаха дали мога спра детето от градина. Не мога, нямаме помощ. Засега се справяме с безкрайни болнични, които взимам, а и мъжът ми може да работи 2 дни от вкъщи в седмицата. Плюс че детето всеки ден ме пита дали може да иде на градина като е болен.  И в момента е на вентолин и с бронхит...

Общи условия

Активация на акаунт