Кандидатстване в Австрия с фирма

  • 1 901
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, майки!
Синът ми завършва тази година и миналата седмица разбрахме, че дипломата му няма да бъде "призната". Какво имам предвид - той учи в професионална гимназия по икономика, има си отличен успех, няма проблеми с нито един предмет, но в последния момент разбираме, че с тази диплома може да кандидатства в Германия САМО специалности в икономическата сфера. Изключително сме притеснени, тъй като не знаехме това, а да кажеш, че имат малко предмети - напротив - учат всичките плюс специалните (счетоводство). Иска да следва информатика, обаче разбрахме, че няма да стане в Германия. Другата ни опция е Австрия. Там дано да стане. Относно езика - има B1. Миналото лято беше при баща си в Германия на езиков курс, където посещава езикова школа и сега имаше намерение да продължи там, но уви - дипломата го "спъва". Затова надеждата ни е в Австрия. Търсим консултантска фирма, която да ни оправи документите. Ходихме при една, но се оказаха мошеници, затова знам, че тук ще получа безпристрастна информация по всяка тема при мамите. Вие кои фирми използвахте? (Най-добре е да се кандидатства сам, но когато няма знания по езика, как да рискуваме?) От кои фирми сте доволни?

Забравих да добавя, че може да учи в Германия след Studienkolleg или един семестър в български университет, който няма да бъде признат, след което да почне следването му в Германия.

# 1
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Интеграл са от доста години на пазара. Нямам мнение за тях, само споменавам като страничен наблюдател

# 2
  • София
  • Мнения: 11 704
rozalina_24 заповядай в тази тема да си зададеш въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=934385;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт