Екопътеки и всякакви приятни разходки

  • 122 419
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 630
  • на Земята
  • Мнения: 294
Препоръчайте моля,разходка около Елена и Рибарица,освен Тетевен и Гложенски манастир!Благодаря!

# 631
  • Казанлък
  • Мнения: 907
Препоръчайте моля,разходка около Елена и Рибарица,освен Тетевен и Гложенски манастир!Благодаря!
Не далече от Тетевен в планината има прекрасно село Бабинци. Дотам се стига с кола. После по пътеката се стига до малък параклис на връх Острич. Разходката не е сложна, но наоколо е голяма красота, а от параклиса се отвяря гледка на 360°. Невероятно красиво е. Снимките са от началото на март. Сега всичко е зелено!
 

# 632
  • Мнения: 14
Препоръчайте моля,разходка около Елена и Рибарица,освен Тетевен и Гложенски манастир!Благодаря!
Не далече от Тетевен в планината има прекрасно село Бабинци. Дотам се стига с кола. После по пътеката се стига до малък параклис на връх Острич. Разходката не е сложна, но наоколо е голяма красота, а от параклиса се отвяря гледка на 360°. Невероятно красиво е. Снимките са от началото на март. Сега всичко е зелено!
 



Напълно подкрепям. Мястото е много специално.

# 633
  • на Земята
  • Мнения: 294
Много благодаря!Мисля за Елена,като начало.Бихте ли ми препоръчали места за отсядане,може  и да не в града.Плюс ще бъде басейн,както и места за хапване!

# 634
  • Мнения: 14
Много благодаря!Мисля за Елена,като начало.Бихте ли ми препоръчали места за отсядане,може  и да не в града.Плюс ще бъде басейн,както и места за хапване!

Аз бих препоръчал някъде край Йовковския язовир - прекрасно е сега там. За Раювски хан съм чувал добри отзиви, но е на 20 мин от Елена.

# 635
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
За Елена- хотел Панорама. Над града е, но на пешеходно разстояние, има басейн, спа център, стаите са хубави, храната в ресторанта също.

# 636
  • Мнения: 7 108
В района на Рибарица препоръчвам екопътека "Под пръските на водопада" и самият водопад "Скока". Върви са само в гора на сянка /може да е влажно предвидете си хубави нехлъзгащи обувки/, няма катерене, върви се покрай реката, която се пресича на няколко места по дървени мостчета. Много е красиво!

# 637
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
Подкрепям за Под пръските на водопада🙂
В района на Тетевен може да отидете и до манастир Свети Илия, много близо над града е

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 08:37 от bubalesa

# 638
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
Момичета, идеи 🙂 Тази година дългата ни планинска почивка ще е в Костенец. Проучила съм доста добре какви възможности има- планувала съм разходки в и около Долна баня, Радуил, Момин проход ( с посещение на избата 😁). Разходка до Траянови врата. Писах сега на летището в Долна баня дали правят полети с туристи. Намислила съм и хижите над Костенец и Долна баня. Един ден с теснолинейката- да се качим от Септември до Аврамово, там мисля пеша до Юндола и Пашови скали и качване обратно на влакчето. Та, ако някой е бил наоколо и има инфо ще съм много благодарна за всякакви предложения- било за разходки, за правене на нещо друго, за места за хапване, изби ако щете- обичаме ги😁 Да не пропуснем нещо се тревожа 😏😁

# 639
  • Мнения: 186
Препоръчвам още:
- водопад Скаловитец от х.Гургулица, която е на 5км от площадчето пред Костенски водопад, като може до нея с кола и после около 40мин пеша до водопада, а след разходката съвсем наблизо е
-  х.Езерото с един от любимите ми минерални басейни и ресторанта, който поне допреди година беше доста добър
- фермата за щрауси близо до Долна баня
- селският пазар в събота в Костенец Wink

# 640
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 783
Момичета, идеи 🙂 Тази година дългата ни планинска почивка ще е в Костенец. Проучила съм доста добре какви възможности има- планувала съм разходки в и около Долна баня, Радуил, Момин проход ( с посещение на избата 😁). Разходка до Траянови врата. Писах сега на летището в Долна баня дали правят полети с туристи. Намислила съм и хижите над Костенец и Долна баня. Един ден с теснолинейката- да се качим от Септември до Аврамово, там мисля пеша до Юндола и Пашови скали и качване обратно на влакчето. Та, ако някой е бил наоколо и има инфо ще съм много благодарна за всякакви предложения- било за разходки, за правене на нещо друго, за места за хапване, изби ако щете- обичаме ги😁 Да не пропуснем нещо се тревожа 😏😁
Пътували сме от Велинград до Аврамово, където около час чакахме влака за обратно. Беше приятно. От Юндола до Пашови скали е около 30 мин. Гледката там е приказна. В някакъв блог четох за преход от Аврамово до Пашови скали, но е доста ходене.

# 641
  • Sofia
  • Мнения: 15 621
Момичета, кои бяха екопътеките над Кремиковци? Ходила съм там като дете, но вече нямам спомен.

# 642
  • София
  • Мнения: 4 551
От манастира до х. Стрелец. От хижата може да се слезе към реката и да се върнете обратно към манастира. Около 10 км са или малко повече. От хижата има пътека и в посока Локорско, но излиза доста над Локорско, а надолу има много мотористи и велосипедисти. Направо си е опасно.

# 643
  • Мнения: 1 648
Днес се качвахме на ''Опасен зъб" -Тетевен.Екопътеката е около 2 км,но е доста стръмна и качването става бавно-от 45 мин. до към 1 ч.Към края й, до сами заслона, има опасен участък,но е добре обезопасен,става и за малки деца.Гледката отгоре е умопомрачителна.Вижда се целия Тетевен.Препоръчвам на всички,които са в района на почивка !!

# 644
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
Дюси, откъде започва? 🙂

Общи условия

Активация на акаунт