Храните за Източна Европа били с по-ниско качество?

  • 38 450
  • 518
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 669
Вече е абсолютно доказано:
Цитат
Като ще ям подобни боклуци, поне да са български, да си знам че парите остават в България, а не отиват по джобовете на мултинационални корпорации.
И когато шефът на компанията, произвеждаща боклуци замине на поредната екзотична почивка или си купи Бентли, парите къде отиват?Щото повечето такива не умират да влагат в производства или други инвестиции.

# 466
  • Мнения: 18 478
Шумът около различното съдържание на продуктите не се вдигна у нас. Ние само започнахме да пригласяме.

# 467
  • Мнения: 290
То защото родното производство не ни трови по стандарт. За справка стандарта за кофичките за кисело мляко, който задължава да са направени само от 6-ца. Голяма работа ако киселото мляко е истинско ако като го налеят в кофичките се пълни с какви ли не канцерогени

# 468
  • Мнения: 129
Слагат забранени добавки като тебешир и урина в храните

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Slagat-zabraneni-dobavki … -v-hranite-730093
 Sick



# 469
  • София
  • Мнения: 11 472
Не ми харесва заглавието на статията - тебеширът и урината НЕ са и никога няма да бъдат хранителни Добавки; друг е въпросът, че може би ги използват явно като "добавки"  Twisted Evil

# 470
# 471
  • Мнения: 1 746

води към темата
какво е всъщност?

# 472
  • Мнения: 1 822
Объркал съм линка когато съм го писал. Новината за яйчния прах ли беше. Сега е в сладоледи и майонеза някъде из родните магазни.

# 473
  • Мнения: 22 036
Хълк, яйчен прах се използва от гидини (поне 30) в майонези и торти.

# 474
# 475
  • Мнения: 1 822
то и вода бая се ползва ама вода с уран не бива.

# 476
  • Мнения: 19 302
Яйченият прах сигурно е от заразаните яйца, които откриха в много страни в Западна Европа и изтегляха вички яйца от магазинната мрежа. Бяха пръскали фермите с някакво опасно вещество.

# 477
  • Мнения: X
Става въпрос за фипронила, с който са пръскали полозите на кокошките срещу бълхи и други паразити. Очевидно е попаднал по този начин и върху черупката на яйцата. Фипронилът се съдържа в повечето пръскала срещу бълхи за домашни любимци /основна съставка във Фронтлайн/ и по принцип го считат за безвреден за хората, но пък чак да го ядем сигурно не е мнотго хубаво.

# 478
# 479

Общи условия

Активация на акаунт