Свестен поизводител на мека мебел по поръчка – кауза пердута ли е?

  • 9 569
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41 735
Черна станция цената на италиянската е 50 лв, а на кожата стига до 90лв/м2

Аз не съм казала, че няма по-скъпа кожа от алкантарата все пак Mr. Green Казах, че няма да се учудя, ако струват еднакво. А че има много скъпи кожи е ясно. Ама то може да има и много скъпа алкантара. Но общо взето са съизмерими, а не е евтин заместител, ей това казах Peace

# 31
  • Мнения: 1 597
Любезна черна станцийо, информацията, която цитирах е само информация и се касае за БГ пазара, не за международния - подадена е в лева. И сега пак за информация ще спомена, че има и много по-скъпа, която има и противопожарни качества, именно тя се поставя в по-висок клас автомобили с оглед безопаност. Надявам се да не откриеш някой дребен проблем в детайлите.  Joy

# 32
  • Мнения: 3 998
Не спорете, бе хора.  Peace  Laughing И без това едва ли мога да си го позволя след като, оказва се, не е евтин заместител, а скъп продукт (без значение колко точно скъп). Просто не се целя толкова високо.

Утре ще отида с калъфа от възглавницата на фотьойла в магазин за дамаски. Само за един се сещам в момента. Май така като се замисля това е първата стъпка ако тръгна към към варианта да се изработи и тапицира само конструкцията, калъфите - просто да се ушият при шивачка, а пълнежите да си ги купя.

Не казвам, че е съвършен вариант. Допускам даже, че много скоро някой ще ми се изсмее в темата. А и всичко зависи от това ще се намери ли дамаска.

Обаче нещо все повече и повече започва да ми допада варианта. Май куражът ми дойде когато ми хрумна идеята за мемори и се каза, че постигнах точно това, което исках. Макарче отдолу "HR пяната" продължава да си е сплескана. Впрочем на пишман тапицера от самото начало му казах, че тези негови 12 см ми се струват малко и се опасявам, че няма да стои опъната възглавницата. Той разбира се отрече.

# 33
  • Мнения: 41 735
Не спорете, бе хора.  Peace  Laughing И без това едва ли мога да си го позволя след като, оказва се, не е евтин заместител, а скъп продукт (без значение колко точно скъп). Просто не се целя толкова високо.


Точно това исках да ти кажа и аз - алтернатива си е, има много плюсове, но не е евтин заместител. Затова се включих, за да не се хабиш напразно, ако искаш нещо евтино. Пък някои колежки много се впрегнаха и почна една... Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 3 998
Не искам най-евтиното, в никаъв случай, но определено не и да скъпо. Ние се търкаляме много по диваните. Миналата седмица бях за 4 дни извън града. Като се прибрах половинката се беше опитал да замаскира раОтата, но накрая си призна, че докато ме е нямало е спал на дивана пред телевизора. Laughing

# 35
  • Мнения: 1 354
Ох аз съм голям фен на Гала Колекционе, но вече си имаме диван и мъжът ми ще иска да ме  #2gunfire

Ето малко красоти


Напоследък си падам по този тип прав диван+фотьйол:





Мечтииии

# 36
  • Мнения: 3 819
Всъщност въпросните дивани, които са "мечтииии" бих казала, че съвсем не са толкова скъпи  навън. Друг е въпросът с каква надценка се продават у нас Wink
http://www.twojemeble.pl/kolekcja/gala-collezione-5052/belluno-gala-collezione - показаната от Magnifique конфигурация е 5900 злоти /2660лв./ срещу 4327лв. цена в България.
Вторият диван е http://www.twojemeble.pl/produkt/gala-collezione-5052/planet-858 … fa-2-planet,32045 ,
а третият - http://www.twojemeble.pl/produkt/gala-collezione-5052/mello-8102 … ofa-3-mello,17241

# 37
  • Мнения: 19 527
Аз толкова пари за мека мебел не давам. Как ли пък не - 5-6 000 лв за едни седалки.

# 38
  • Мнения: 3 998
Ами... ето какво: спрях се окончателно на варианта да се направи, а пълнежите и дамаската - аз да си ги дам.
 
Днес поръчах дамаската. Намерих същото черно. Поне на мострата изглеждаше същото като нюанс и дебелина. За да съм сигурна все пак се допитах до мнението на момчето в магазина. И той смяташе, че от всички черни плюшено-велурени (казвам го така просто, защото не знам как се води), това е най-близкото. Според него даже същото. Имаше и по-хубави. Но все пак не искам да се претапицира наличния диван.

Миналата седмица се срещнах с една жена тапицер. Работи със съпруга си. Възрастна. Цял живот с това са се занимавали. Препоръчаха ми я. Не съм видяла работата ѝ с очите си, но... ми хареса жената. Веднага се отзоваха. На място дойдоха. Разгледа всичко по дивана. Сменения наскоро пълнеж на седалките беше категорична, че е просто мек дунапрен, а не HR пяна. Не ѝ хареса изработката на коланите на наличния ни диван. Били твърде нарядко. Стрували по-малко от левче на метър. "Защо и от тях пестят?" - беше риторичният ѝ въпрос. Съгласи се ние да си вземем всичко. Каза колко ще ѝ струва работата. Не можеше с точност да каже колко ще излезе плоскостта отвътре, но според нея максимум 80-100. Предложи ако искаме и дървената част да си купим. Но няма смисъл според мен. Нищо не отбираме от ПДЧ.
Не искали предварително пари като капаро.  Показах ѝ, че имам пера и пух. Само за тях се зачуди. Но все пак каза, че ако реша ще ги направи. Предложи ми първо да пробвам със силиконовия пух. Даде указания къде се продава ако се спра на него.

И така ето калкулацията:
150 - за труда поиска жената
136 - излезе дамаската
162 - ще излезе HR32 пяната в нашия размер (12 см дебелина) + слой мемори от двете страни (2Х3 см).
100 - дъвенията
Дотук 548. Допускам, че може да изскочат някои дребни разходи за циповете на всички калъфки както и за крачета. Но сумата ми харесва. И ще бъде напълно customization. Всеки луд с номера си. Къстамизациите са моят явно.

Надявам се, че ще се получи. Ако не стане... ще се сърдя само на себе си. Моят и без това реве като мечка как тъпият фУтОйл си бил много убаФ. Ми не, не е. А и ще спрем да се трепем кой да се изпъва на диванчето и кой да стърчи на фотьойла. Впрочем страниците му ще се използват в дивана каза жена. Не само заради финансовата част. А и за да съм сигурна, че ще са същите като на дивана.

Сега вероятно много от вас ще се подсмихнат как нищо няма да се получи. И пак ще изтегля късата клечка. Нищо не се знае. Като стане готов ще сложа някоя фотка. За да се оплача или евентуално похваля. Дотогава... всички сме в очакване на Годо... сиреч диванЯ!

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 16:09 от Защо ме търсиш?

# 39
  • Мнения: 1 597
Защо ме търсиш? , Браво! Мисля, че си намерила най-доброто решение от функционална, финансова и надявам се естетична гледна точка. Стискам палци да се получи много добре. И разбира се очакваме продължението със снимки.

# 40
  • Мнения: 3 998
Финално направих го така както го бях замислила - с лелята тапицер. Окончателната сума с абсолютно всичко включено, е 600 лева. Включвам вътре и работа, и материали. Въпреки, че остана доста мемори пяна.
Е, да, не е 150 лева, но аз съм доволна.
Малък проблем изскочи с това, че аз исках възглавниците на седалките да са по-натъпкани. Но лелята ми върна част от меморито, което бях взела за уплътняването им така, че да стоят супер опънати. Според нея ако го сложела и него щяла общата височина да стане над стандартната. А всичко зависело и от основата, базата под седалките колко е висока. Правейки новото диванче едно към едно със старото, аз един вид копирам и размера на тази база. Според лелята възглавниците на първия диван са направени да поберат пълнеж над 15 см. Спазвайки инструкциите ми всичко да е като първия диван, съответно и седалките жената ги уши същите. Сега стоят леко набръчкани като се търкаляме повечко по тях. Което е неминуемо - те са големи като размери и нямат някакви тегели, които да ги изпъват така че никога да не им се получават гънки.
Аз все пак сложих пробно и другото мемори. Седалката се изпъва перфектно и не стават гънки по дамаската колкото и да се въргаляш отгоре. Но... май наистина е права жената - става малко високо. Като сядане не смущава комфорта. Но визуално сякаш не е добре.

Ще речете "Защо не направи новия диван с по-ниска база?". Ами щото да не стои визуално различен от първия. Абе и мойта не е лесна... Laughing

Въпреки тази малка чуденка, която си ми остана - дали да натъпкам все пак и другото мемори в седалките както си ми беше замисъла поначало, аз съм доволна. В няколкото фирми, където се обаждах, ми искаха около 1200-1300 лева за изработването. При това без да уточняваме какви пълнежи искам. Допускам, че заради тях цената можеше да скочи още. Във фирмата, която посетих последно (с бременната собственичка) даже не им разбрах цената, но предвид многобройните изтъквания колко те са по-, по-, най- едва ли щяха да ме изненадат приятно с цена.

И така спрях се на лелята тапицер и останах доволна. Ще сложа тези дни като се сетя снимки. То на външен вид разбира се едва ли ще се хареса. Но за мен е важно, че получих това, което искам. И си ми остана кожа по-гърба. Ако бях допуснала маститите мебелни фирми да ми я свалят, какво ще пека лятото на морето? Laughing

# 41
  • Перник
  • Мнения: 73
Здравейте,

Вкъщи решихме, че е време да сменим дивана и искам да го направя по поръчка. Ако някой от вас е използвал услугите на фирма Кориторов ще съм благодарна да сподели мнения.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 16:57 от buneto

# 42
  • София
  • Мнения: 23 200
Здравейте,

Вкъщи решихме, че е време да сменим дивана и искам да го направя по поръчка. Ако някой от вас е използвал услугите на фирма Кориторов ще съм благотодарна да сподели мнения.
ние имаме 12г диван направен от тях.
доволни сме, още си го ползваме, макар че вече има нужда от претапициране и да му се подменят някои работи.

# 43
  • Перник
  • Мнения: 73
Много благодаря за бързия отговор.

# 44
  • Мнения: 1
Моля ви, ако знаете контакти на мебелист от Варна, с прякора Митко Канапето, моля да ми ги дадете. Много добри отзиви има за него.

Общи условия

Активация на акаунт