Счетоводител в нужда се познава 11

  • 38 658
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Мерси! Ще чета.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 40 819
Момичета,при издаване на служ.бележка и СМЕТКА ЗА ИЗПЛАТЕНИ СУМИ
по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ...от единият наемодател трябва да не вадя 10% Нормативно приз. разходи.Става дума за наем от физич.лице и то издава само сметка.Вторият наемодател ми издава фактура с ДДС и за него начислявам тези 10%.Сумата е 300лв,а като основа за начисляване става 250.Т.е на единия сумата е 22,50 с нормативно признатите,а на другия без са 25лв. на месец...Правилно ли е?

# 737
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 419
Момичета,при издаване на служ.бележка и СМЕТКА ЗА ИЗПЛАТЕНИ СУМИ
по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ...от единият наемодател трябва да не вадя 10% Нормативно приз. разходи.Става дума за наем от физич.лице и то издава само сметка.Вторият наемодател ми издава фактура с ДДС и за него начислявам тези 10%.Сумата е 300лв,а като основа за начисляване става 250.Т.е на единия сумата е 22,50 с нормативно признатите,а на другия без са 25лв. на месец...Правилно ли е?


Чакай малко, сега... Stop

На фирмата не удържаш данък, просто си въвеждаш ф-рата.
Защо на ФЛ да не признаваш нормативно-признатите разходи?

# 738
  • Мнения: 14 429
Наемодател физическо лице- /наем-10% нормативно признати разходи/х 10%= дължим данък
Фирма наемодател- фактура с наема.Само внимание в договора какво точно е записано за наем -наемната цена е еди колко си или едиколко си с включен ДДС. Ако е първото сумата по договор+ДДС !!!

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 40 819
 33uu каша ми е тоя казус...
Бях говорила със единият наемодател...той ми каза,че за него/с фактурата/ внасям 22,50 а за другият 25лв.

п.п.Sause baus второто е...

# 740
  • Мнения: 14 429
33uu каша ми е тоя казус...
Бях говорила със единият наемодател...той ми каза,че за него/с фактурата/ внасям 22,50 а за другият 25лв.

п.п.Sause baus второто е...

Сладуранка Joy Joy Joy
Ами щом е вторият случай с фактурата то 200,00+50,00-това е ДДС =300,00

За физическото лице /300,00-30,00/х0,1=27,00лв-това е дължимото

Не е нито 22,5 нито 25 Peace

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 40 819
 Blush уф...ами и аз така го бях сметнала и толкоз внесох за м.март/щото от тогава е в сила дог/,обаче онзи наемодател-адвокат ме упрекна и каза,че не е толкоз.
Не трябва ли да се взима основата,т.е. 250лв?

То и двамата са физ.лица,обаче единият е по ддс и издава фактура,а другият не е.

# 742
  • Мнения: 2 753
След прекратяване на ТД, има ли някакъв срок принципно, в който работодателят трябва да ми върне оформена трудовата книжка или това  е по договаряне  със самия него? Питам, защото смятам да се регистрирам като безработна в БТ и доколкто разбрах има срок от 7 дни (май работни),  в който мога да свърша това, ако не греша. Притеснявам се да не го изпусна заради забавяне на трудовата ми книжка. В случай на забавяне от страна на работодателя, едва ли умишлено, защото не виждам какво той печели от това, какво мога да предприема?

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
След прекратяване на ТД, има ли някакъв срок принципно, в който работодателят трябва да ми върне оформена трудовата книжка или това  е по договаряне  със самия него? Питам, защото смятам да се регистрирам като безработна в БТ и доколкто разбрах има срок от 7 дни (май работни),  в който мога да свърша това, ако не греша. Притеснявам се да не го изпусна заради забавяне на трудовата ми книжка. В случай на забавяне от страна на работодателя, едва ли умишлено, защото не виждам какво той печели от това, какво мога да предприема?
Отиваш, оформят ти я и си я взимаш...така процедирам аз при прекратяване на ТД, не я задържам.

# 744
  • Мнения: 14 429
Blush уф...ами и аз така го бях сметнала и толкоз внесох за м.март/щото от тогава е в сила дог/,обаче онзи наемодател-адвокат ме упрекна и каза,че не е толкоз.
Не трябва ли да се взима основата,т.е. 250лв? Не.

То и двамата са физ.лица,обаче единият е по ддс и издава фактура,а другият не е.
Значи по различни закони се облагат ,нищо че са физически лица!

Вероятно този регистрирания по ЗДДС не е съгласен ,защото счита ,че като физическо лице се облага този случай по ЗДДФЛ ,ама не!

# 745
  • Мнения: 2 753
След прекратяване на ТД, има ли някакъв срок принципно, в който работодателят трябва да ми върне оформена трудовата книжка или това  е по договаряне  със самия него? Питам, защото смятам да се регистрирам като безработна в БТ и доколкто разбрах има срок от 7 дни (май работни),  в който мога да свърша това, ако не греша. Притеснявам се да не го изпусна заради забавяне на трудовата ми книжка. В случай на забавяне от страна на работодателя, едва ли умишлено, защото не виждам какво той печели от това, какво мога да предприема?
Отиваш, оформят ти я и си я взимаш...така процедирам аз при прекратяване на ТД, не я задържам.
при нас нещата стоят така, че счетоводството ни е в друг град и по принцип  документацията пращат по куриер. Казах им, че възнамерявам да се регистрирам в БТ и ще ми трябва книжката, защото за да получавам обезщетение, срокът за регистрация е 7 работни дни и ако може да ми я изпратят навреме, за да не го изтърва, но все още не са ме извикали, а време не остана и не знам как да процедирам. Освен пак да звъня и да се помоля.

# 746
  • Мнения: 47 998
Отиди в БТ със заповед за прекратяване просто и представи книжката по-късно
https://www.az.government.bg/pages/priemane-na-zayavleniya-i-reg … hti-rabota-litsa/
" В случай, че към момента на регистрация търсещото работа лице не разполага с документите от т.3 до т.7, това не е основание за отказ на регистрация. В този случай ще трябва да се декларира последна месторабота, заемана длъжност и дата на освобождаване; притежавано образование и допълнителни знания умения и компетентности; наличие на процент намалена работоспособност. Документите могат да бъдат представени допълнително при следващата среща с трудовия посредник."

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 40 819
Blush уф...ами и аз така го бях сметнала и толкоз внесох за м.март/щото от тогава е в сила дог/,обаче онзи наемодател-адвокат ме упрекна и каза,че не е толкоз.
Не трябва ли да се взима основата,т.е. 250лв? Не.

То и двамата са физ.лица,обаче единият е по ддс и издава фактура,а другият не е.
Значи по различни закони се облагат ,нищо че са физически лица!

Вероятно този регистрирания по ЗДДС не е съгласен ,защото счита ,че като физическо лице се облага този случай по ЗДДФЛ ,ама не!
може ли препратка,къде да го намеря  Thinking щото вече му дадох една бележка и внесох 27+25лв...да мога др.месец да ги изравня.
Благодаря ти! bouquet

намерих тоя калкулатор...https://www.kik-info.com/kalkulatori/naem.php

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 15:08 от mystic woman

# 748
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 419
mystic woman - https://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=6164.0

# 749
  • Мнения: 165
Иска ми се да следя темата, но виждам, че сте на 50-та страница, т.е ще има нова да?

Общи условия

Активация на акаунт