Къната, билките и всичко останало - Тема 11

  • 83 712
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Лия, щом нямаш бели коси, спокойно можеш само да поддържаш косата с билки. Hands V

# 706
  • Мнения: 2 156
Моите бели коси са единични бройки - тук-там по някой косъм. Светлокестенява съм и не съм се боядисвала. Хареса ми резултата, споделен от Цвета Атанасова и мисля да поръчам къна,  индиго и касия и да пробвам да направя смес. Само че на сайта на Хенафокс няма наличност от касия. Може ли да ми препоръчате алтернативен сайт?

# 707
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Моите бели коси са единични бройки - тук-там по някой косъм. Светлокестенява съм и не съм се боядисвала. Хареса ми резултата, споделен от Цвета Атанасова и мисля да поръчам къна,  индиго и касия и да пробвам да направя смес. Само че на сайта на Хенафокс няма наличност от касия. Може ли да ми препоръчате алтернативен сайт?

В Зоя.бг също има от тези продукти. В сайта Екомама - отново. Hands V

# 708
  • Мнения: 2 156
Благодаря много.
Само още нещо искам да попитам - до колкото разбирам, касията до известна степен парира червеното и сама по себе си не дава цвят. В интернет гледах рецепти с касия и лимонов сок за освежаване на руса коса. А какви са свойствата на амлата по отношение на оцветяването?

# 709
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Касията е безцветна къна - https://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0- … 5-100-%D0%B3.4805

Амлата предотвъртява червеното в къната https://www.zoya.bg/%D0%90%D0%BC%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF … 5-100-%D0%B3.4693

Дано не те "излъжа",че и аз от скоро се интересувам от билките.

# 710
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Точно така е, както е писала Лия.
Касията придава златист оттенък на бяла и много руса коса.

# 711
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Амлата я определям по-скоро като убиец на топлото в червеното. Т.е. дава по-студени нюанси. Поне при мен е така де.
Аз утре ще си забъркам къна да оксидира и ще се мацам вдруги ден, но не знам дали правилно си спомням: забърквам си къната да оксидира сама и после си добавям каквото друго ще й слагам амла, брингараж и т.н. Нали така беше?

# 712
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Да. Аз само касията бъркам заедно с къната, евентуално и тя да пусне цвят.

# 713
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Благодаря Лейди. Касия не знам дали имам. Ако имам ще сложа заедно с къната и аз.

# 714
  • Мнения: 125
https://Аз сложих в сместа амла. Тя тушира червеното и спомага за поява на кафяв цвят. Пише, че оформя и къдрици. При мен косата с амла е много по-послушна и подредена. Амлата, освен, че спомага за цвета, играе ролята на естествен балсам, но без да лигави и отпуска косата.

# 715
  • Мнения: 32 115
Момичета, ако си купя обикновена червена къна и индиго и ги смеся, дали имам шанс за по-добро покритие на белите коси и по-тъмен цвят?
А също така колко индиго се слага? Нали обикновената къна е червена, а аз искам тъмнокестеняво.

# 716
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Ще ти се получи. Трябва сама да нацелиш комбинацията и съотношението, които ще са най-пидходящи за цвета, който целиш. Може би да започнеш с равни количества къна и индиго. Амла дъщо може да добавиш, за убиване на червеното. Аз съм разтваряла къната в кафе не знам дали стана по-тъмен цвета, но косата ми стана страхотна след тази комбинация.

# 717
  • Мнения: 32 115
Аз имам още от старата билкова боя. Може би не хваща, защото има и други неща вътре.
Ще си я изразходвам и нея все някога. Утре ще купя червена и индиго и ще си играя.
Иначе колкокото повече индиго слагам, толкова по-тъмна ще бъде, нали?
Ще взема и амла.
И да я оксидирам нали? Да преседи няколко часа само къната, а после слагам и индигото.

# 718
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Колкото повече индиго-> толкова по-тъмна коса.  Като цяло индигото пада по-бързо. В билковата боя на Хена Фокс има само индиго и къна, ако не се бъркам, но пак индигото пада по-бързо. Знам, че за по-добро захващане и по-голяма трайност, момичетата правят боядисване в две стъки-1. Къна, 2. Индиго, но то май е само за черна коса.
Колкото до това дали да я оставиш да оксидира къната, според мен няма значение, щом не целиш червени отенъци. Къната в тази смес е нужна, за да се задържи индигото. Така че както си прецениш.

# 719
  • Мнения: 32 115
Тоест не е нужно първо да слагам къна, да мия и после индиго.
Ефекта ще е същия ако смеся къната с индигото.
Нямам против да има червени нюанси, но предпочитам да е кестеняво. Ще сложа повече индиго.
Омешвам ги и двете и веднага слагам.

http://blog.ekomama.net/2012/12/02/eva-kyna-indigo/
Четох това и добре се е получило. А при мен седят белите коси, които си имам на челото.
Дано да стане само с къна и индиго. Може би къната в билковата боя не е достатъчна и затова ако е само къна и и индиго ще хване повече.
Утре ще си купя и тия дни ще сложа само къна и индиго. Но като ползвам билковата боя ще добавям индиго да видим ще хване ли.

Общи условия

Активация на акаунт