Къната, билките и всичко останало - Тема 11

  • 83 648
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 556
Да похваля къната на Тричуп. Купих я, тъй като в магазинчето, в което влязох, нямаше на Хена. Малко скептично първоначално, тъй като май беше 4.40 лв., но къната много добре се разби, изобщо нямаше малки бучици и се нанесе много лесно. Цветът стана добър, така че останах приятно изненадана от тази къна, а и за тази цена е направо супер.
Понеже от много време ми се иска да отида към мааалко по-светло, някак си кафяво и не знам как да го получа. Май няма как да се получи, но си мисля да взема една от билковите бои на Хенафокс, по-светъл цвят и да пробвам. Дори и да не хване по-светъл цвят, поне няма да навреди.
Току виж пък стане...ех, мечтиии.
Ако не - ще се връщам на варианта къна + индиго, но сякаш ми потъмнява повече от тази комбинация.Hushed

# 721
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
ВИП, не мисля, че с билкова боя можеш да изсветлиш. Може да пробваш с маска с Вит.С да свалиш цвета и тогава да мажеш с билкова боя.
Имаше и някакъв натурален изсветляващ спрей на базата на лайка и кислородна вода - http://www.ekomama.net/producti-za-mama/kyna-i-bilki-glini/camom … lotion-laika.html

Но го няма наличен в Екомама, а другаде не го намирам.

# 722
  • Мнения: 125
Валентина от Екомама казва, че този спрей е италиански и го има само в магазините в Италия, но дали още се произвежда...? Валентина има и една рецепта с кислородна вода, която се добавя в готовата къна, но в много малко количество и се стои малко време с къната. Но точно трябва да се види. Това е рецепта за по-светла основа от къна.

# 723
  • Мнения: 125
В тема 8 на стр. 27 Лейди е дала няколко рецепти за изсветляване. С мед, канела и зехтин ( половин чаша мед, една чаша вода, две лъжици студено пресован зехтин и три лъжици канела. Престой 4 часа) и друга с витамин С.
Изсветлявала е с кислородна вода. Не повече от 50 милилитра в къната непосредствено преди нанасяне. Престой не повече от 3 часа. Тя пише, че е сложила една лъжица къна, две лъжици амла и 50 грама касия.

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 05:12 от Цвета Атанасова

# 724
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз веднъж седях така с къна с кислородна вода 3 часа. Изсветляване не видях или ее било хипер малко, но за това пък после буйно и от раз ми нацъфтя косата. Wink
Предполагам подобен спрей лайка с кислородна вода може да си направите и в дом. условия или  да се прилагат по отделно, но също не чакайте някакви бързи и много очевидни резултати, според мен.

Последна редакция: чт, 28 дек 2017, 08:48 от Angel_Dust

# 725
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Тъмна коса няма как да се изсветли с тези натурални средства.
Аз преди съм слагала кислородна вода в къната, но реално не мисля, че се получава кой знае колко по-светло.
Сега предпочитам да сложа по-малко къна и да стоя повече време или да се правя по-често, вместо да слагам кислородна вода. Страх ме е да не ми нацъфти косата, както е писала Angel_Dust.
Почти винаги бъркам със силна отвара от лайка. Обаче и лайката изсушава.
В общи линии човек трябва да намери баланс за себе си. Моята коса е естествено светла и има някакъв ефект от естествените средства за изсветляване, но избиват отенъци, които не ме радват - предимно топли, а такива си има от къната.

# 726
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз също знам, че от кислородната вода много цъфти косата. А маската с вит. С е за сваляне само на натупан цвят по дължините. На естественият цвят на косата не действа. Аз съм я в пробвала и на боя и на къна и действа и на двете.
Къносах с ето тази къна http://www.mysupermarketbulgaria.com/images/Ayumi_Henna_Powder.jpg доволна съм от резултата Blush. Само да видя как ще изтърпя шаренията покрай боядисана коса, исветлявана с римувър и моите корени. Надявам се с натрупването да се уеднаквят малко цветовете Grinning

# 727
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
На мен още ми се измива от изсветлените дължини, но не драстично и даже бих казала, че се получават много приятни ефекти - като кичури. Simple Smile

# 728
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
При мен разликата е между корените и дължините. Ако е като на кичури нямам никакъв проблем, даже напротив, ще е по-интересно. Ако нещо много започне да ме дразни ще направя един глос с индиго и съм готова.

# 729
  • Мнения: 6 556
Мерси, момичета.
Май няма да ги правя тези експерименти с изсветляването на цвета.
Ще пробвам пак къна и и индиго при следващо боядисване и ще покажа цвета.

# 730
  • Мнения: 125
     Лейди, какъв ефект постигаш, като сложиш по-малко къна и стоиш повече време? Предполагам, че за сметка на къната в сместа слагаш повече амла, касия или нещо друго. Сподели. Моята естествена коса не е много тъмна. Аз искам да запазя по-светлокестенявия цвят, който получих след първата къна, но индигото бързо се отмива и избива едно бозаво червеникаво, но не искам да натрупвам къната и да потъмнявам основата. Освен да мацам само в корените и да правя по-често глос с индиго. Ако правя глос с къна примерно за 30 минути, тя ще се натрупа ли или само ще освежи цвета и блясъка, защото и той постепенно изчезна? Но пък косопадът спря за моя радост.
     Валентина дава рецепта за топлокестеняво с 30% къна и 70% прах от черен орех. Някой пробвал ли е това? Сигурно и орехът се отмива като индигото.

# 731
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Слагам по-малко къна като съотношение, защото не искам много червено. Примерно съотношението ми е 20% къна + 50% касия + 20% амла + 10% други / брингараж, нийм /. Последните не оцветяват и нямат връзка с цвета, но подхранват косата. Правя силна отвара от лайка и бъркам с нея сместа. Така ми става по-ягодово. Не е кестеняво - определено топъл цвят е.
Чисто индиго ме е страх да сложа, за да не потъмни много. За тоя прах от орехови черупки и аз мисля и се чудя. Понякога слагам малко от светло кестенявата боя за сметка на част от касията.
Идеята ми като цяло е да се оцветят максимално белите коси, а другата част от косата - минимално.

# 732
  • Мнения: 125
Лейди, и аз искам покритие на бялото и изсветляване на останалото, но ти си с по-светла коса от моята. Пусни снимка на топлия ягодов цвят. Направо ме е страх да сложа къна, да не се натрупа цвета, че искам да си пусна дълга коса.

# 733
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Ще се самоцитирам, защото преди няколко страници постнах снимки. Hands V

Да не е само обяснения, да сложа и снимка на косата ми. На слънце изглежда по-червена:

Скрит текст:


# 734
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Момичета, ако си купя обикновена червена къна и индиго и ги смеся, дали имам шанс за по-добро покритие на белите коси и по-тъмен цвят?
Тъмен цвят ще получиш, но по принцип най-добро покритие на бели коси се получава в две стъпки - първо къна и после индиго.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт