Не купувайте бебешка количка Jane Crosswalk - опасни са!

  • 3 335
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте,

по принцип не съм фен на интернет споделянето на негативни мнения към дадена стока, затова и до сега не съм писала, но .... когато става въпрос за сигурността на бебето, трябва да се предупредят бъдещите мами!

Става въпрос за количка Jane Crosswalk,

която активно ползвам от 2 месеца. За тези два месеца, се случи така, че се появи проблем, за който когато влезнах в интернет да прочета, съществува от поне 3 години!!!

Никой нищо не е предприел като мярка и тази количка все още се продава активно на пазара.

Разбира се, количката е в гаранция, но за тези 2 седмици, в които ме държат без количка, съм принудена да си стоя вкъщи или да се моля на приятели да ми услужат с тяхната, за да мога да си разходя бебечето и после да им я върна!

Опитах да говоря с магазина относно проблема и те ми казаха, че всяка купена количка от този модел била връщана по един път с този проблем, но след това всичко било наред и явно при мен проблема е друг, щом 2 седмици след ремонт, се е появил отново! Не знам как е възможно да се знае за даден проблем и да не се предприемат никакви мерки!!! Явно да си пробуташ боклука е на първо място пред сигурността на детето!

Както и да е. Пускам видео с нагледен материал какво точно имам предвид ...


Сами си правете извода.

Последна редакция: чт, 09 мар 2017, 17:32 от Надежда Григорова

# 1
  • Мнения: 3 157
Изобщо не разбрах какво точно имаш предвид-кое точно е ОПАСНО-че едното предно колело не се върти хубаво ли?Ако е това,толкова ли е трудно да го формулираш-от написаното останах с впечатлението,че едва ли не има пружина,която изстрелва детето някъде из парка ooooh!
За клипчето не знам какви са тия родители,които въпреки че е опасно уж,си слагат бебето вътре и снимат клипчета newsm78.
Колелото не е ли просто консуматив-какво общо има с модел количка?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 797
Шоколадче, смазваш ли колелата? Ако не са добре смазани наистина забиват предните. Аз съм с такъв модел количка и при първото излизане имах този проблем. Сега вече всичко си дойде на мястото.
Много съм доволна от количката, маневрена и гази по всякакви терени. Да се има предвид обаче, че е тежка и ако се налага да се вдига не бих я купила.

# 3
  • Мнения: 50
Изобщо не разбрах какво точно имаш предвид-кое точно е ОПАСНО-че едното предно колело не се върти хубаво ли?Ако е това,толкова ли е трудно да го формулираш-от написаното останах с впечатлението,че едва ли не има пружина,която изстрелва детето някъде из парка ooooh!
За клипчето не знам какви са тия родители,които въпреки че е опасно уж,си слагат бебето вътре и снимат клипчета newsm78.
Колелото не е ли просто консуматив-какво общо има с модел количка?

Проблемът е, че ако караш количката по нанадолнище и колелото блокира по този начин на страни, ако си малко по-невнимателна може да обърнеш количката, защото тя блокира и спира да се движи!

Сега вече разбрахте ли или да търся друг начин да го формулирам?

И по повод пружините, които споменахме искам да ви помоля да влезнете да прочетете значението на думата "опасен" Simple Smile далеч не се използва само в случаи, когато детето хвърчи, излизат пружини и всичко, което сте си помислили на пръв поглед Simple Smile И ако все още не ви е ясно, ще се опитам да обясня и по друг начин...

Шоколадче, смазваш ли колелата? Ако не са добре смазани наистина забиват предните. Аз съм с такъв модел количка и при първото излизане имах този проблем. Сега вече всичко си дойде на мястото.
Много съм доволна от количката, маневрена и гази по всякакви терени. Да се има предвид обаче, че е тежка и ако се налага да се вдига не бих я купила.

Предполагам това беше до мен Simple Smile

Ами колелата са смазани. Дори количката е в гаранция и я изпратих в сервиз, където не само смазаха колелата, а и смениха носещата предна част, която обхваща проблемните две колела ... и две седмици по-късно се наложи да си избутам едва, едва количката до колата, тъй като бях с багаж, а управлението й беше почти невъзможно. И опасното в случая както по-горе споменах е, че ако бях на път с наклон и както я управлявах с една ръка, имаше (макар и минимална) опасност да я преобърна.

За мен дори и минимална опасност да има, особено когато става въпрос за детето ми, спирам използването! Но явно не за всеки родител е така Simple Smile

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 21:52 от AnMary

# 4
  • София
  • Мнения: 3 797
Със смазани колела, аз проблем нямам. Може при теб и дефект да има, не е изключено.
Не знам какво намекваш с това, че не на всеки родител безопасността на детето му е важна. Всъщност, знам, но ще игнорират грозния намек.

# 5
  • Мнения: 50
Със смазани колела, аз проблем нямам. Може при теб и дефект да има, не е изключено.
Не знам какво намекваш с това, че не на всеки родител безопасността на детето му е важна. Всъщност, знам, но ще игнорират грозния намек.

Не е намек, само констатирам, че за мен сигурността е на първо място по повод нападката на Шоколадче, която се чуди защо съм пуснала темата и не вижда къде е проблема и защо не си я карам количката, а стоя и си пиша някакви теми, защото сигурно няма какво да правя цял ден Simple Smile и колкото и да не ми се иска наистина има майки, на които такива неща не им прави впечатление, не посочвам конкретно никой от тук Simple Smile

Иначе днес бях до магазина и ми казаха, че целият този модел има дефект, който отстраняват като премахнат затягаща гайка от колелото, но това за мен е недопустимо, тъй като се нарушава цялостната конструкция. Все едно да ми махнат болтчето от гумата на колата и да ми кажат, че няма проблеми да си я карам така!

Има два модела от тази количка - единият е 2015, а другият 2016. Различават се само по зимния кош, а шасито е еднакво. Не знам дали имате точно като този посочения или от другия, но се радвам, че при вас не е дало дефект. Като цяло от магазина казаха, че няма количка, която да не е върната и  не знам защо продължават да я продават, а не си изтеглят модела и да си решат проблема.

# 6
  • Мнения: 1 354
Не знам колко е опасно, но е абсолютен факт, че от няколко години нивото на качество на марката е драстично паднало. Купихме преди време столче изо-фикс - ами не е нещо особено като качество. Мисля, че марката е испанска, но "едно време" да имаш таква количка беше удоволствие. Сега си е компромис.
Струва ми се, че моделите в България са залежали(тоест произведени преди години)...

# 7
  • Мнения: 50
Не знам колко е опасно, но е абсолютен факт, че от няколко години нивото на качество на марката е драстично паднало. Купихме преди време столче изо-фикс - ами не е нещо особено като качество. Мисля, че марката е испанска, но "едно време" да имаш таква количка беше удоволствие. Сега си е компромис.
Струва ми се, че моделите в България са залежали(тоест произведени преди години)...

Това си е факт! Но за тази марка чета именно в чуждестранните форуми и виждам, че почти няма количка от този модел, без същия проблем ... да не говорим, че имам вече две познати, на които се е скъсало жилото на спирачката... пак на същата марка, но друг модел.

Другото, което ме изкара извън нерви вече е, че бебето ми успя да падне от люлка-шезлонг на Кангаро!!! Ей, вече побеснях как може да се продават такива боклуци и то за бебета!



Вярно е, че и аз имам вина, че не съм проверила люлката преди да я сложа и все пак е видно, че люлката е пълен боклук, а изобщо не е евтина...

Сега заложих на Пег Перего и си купих количка + столче Tatamia, което да си ползвам като люлка, като разбира се никога повече няма да я сложа, без да съм проверила всички страни дали са закрепени!

Направо да нямаш желание да купуваш нищо! Всичко е евтини китайски боклуци на високи цени!

Общи условия

Активация на акаунт