ВИЕНА Тема 9

  • 88 805
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 377
Правилно ли разбирам, че мога да си купя онлайн седмична карта и да си я разпечатам на лист А4? Мога ли да я ползвам от четвъртък по обяд до неделя вечерта? Гледам, че цената и е еднаква с тази на 72 часовата. Прощавайте за вероятно тъпия ми въпрос, но как се валидират точно?

Седмичните не се валидират ... те са седмични и важат от понеделник да понеделник..

# 721
  • софия
  • Мнения: 9 590
Благодаря! То било написано две страници назад, но кой да чете Simple Smile Купувам ги.

# 722
  • Мнения: 71
Здравейте!

Моля за малко помощ.
Как мога да стигна с метро от Karlsplatz до двореца Шонбрун.
Как се купуват карти за метрото?
Някаква карта на метрото да ми покажете да се ориентирам?

# 723
  • Мнения: 2 719
Здравейте!

Моля за малко помощ.
Как мога да стигна с метро от Karlsplatz до двореца Шонбрун.
Как се купуват карти за метрото?
Някаква карта на метрото да ми покажете да се ориентирам?

С Метро у4. Директно от спирка Карлсплац до спирка Шонбрун.

# 724
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Всички карти с часове още при закупуването системата пита за час на валидност. Аз го съобразявам с полета. Не е необходимо да се разпечатват цветно, но тр да е на А4, без да изрязвате хартията=на това държат И контрольорите.

Да и е супер тъпо ако ти закъснее полета ... Sad за мен няма логика да посочвам час а само дата .. часа да си остане както при картите на място - валидира се часът на качване .. Добре че никога не сме ползвали почасови онлайн...

ето за който се интересуваше -
https://shop.wienerlinien.at/index.php/product/6/show/0/0/0/0/buy

Полетът може да закъснее само ако е нискобюджетен, във Виена това е невъзможно.

# 725
  • Мнения: 29 846
Ние пътувахме с Австрийските авиолинии и ни отмениха полета 14 часа преди излитане. Не знам колко е нискобюджетна компанията, но билетите ни не бяха никак евтини.

# 726
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Ние пътувахме с Австрийските авиолинии и ни отмениха полета 14 часа преди излитане. Не знам колко е нискобюджетна компанията, но билетите ни не бяха никак евтини.
Всеки месец летя, така е необходимо, баба ми е на 93г.
Претендирам и познавам всички условия на австрийците и б ер.

# 727
  • Мнения: 1 377
Не обичам нискотарифни, отдавна не са такива, но за съжаление "мизер" пуснаха изгодни до Братислава и масово хората почнаха да ги ползват. На мен не са ми удобни часовете на полетите с тях, и точно те редовно закъсняват.. то за това го казах.
Аз предпочитам да летя директно до Виена, но и на мен ми се е случвало да закъснеем малко и с БГ и с австрийците, особено ако случиш да чакаш някой от връзка и другия самолет закъснее...
А австрийците специално са ми предупреждавали от самата компания да избягвам полетите около 11:00ч.понеже често ги анулират - От Сф. поне когато сме запавзвали за Виена

# 728
  • Мнения: 943
Не обичам нискотарифни, отдавна не са такива, но за съжаление "мизер" пуснаха изгодни до Братислава и масово хората почнаха да ги ползват. На мен не са ми удобни часовете на полетите с тях, и точно те редовно закъсняват.. то за това го казах.
Аз предпочитам да летя директно до Виена, но и на мен ми се е случвало да закъснеем малко и с БГ и с австрийците, особено ако случиш да чакаш някой от връзка и другия самолет закъснее...
А австрийците специално са ми предупреждавали от самата компания да избягвам полетите около 11:00ч.понеже често ги анулират - От Сф. поне когато сме запавзвали за Виена
А какви са като ни дават билети по 10 евро?

# 729
  • Мнения: 1 377
Не обичам нискотарифни, отдавна не са такива, но за съжаление "мизер" пуснаха изгодни до Братислава и масово хората почнаха да ги ползват. На мен не са ми удобни часовете на полетите с тях, и точно те редовно закъсняват.. то за това го казах.
Аз предпочитам да летя директно до Виена, но и на мен ми се е случвало да закъснеем малко и с БГ и с австрийците, особено ако случиш да чакаш някой от връзка и другия самолет закъснее...
А австрийците специално са ми предупреждавали от самата компания да избягвам полетите около 11:00ч.понеже често ги анулират - От Сф. поне когато сме запавзвали за Виена
А какви са като ни дават билети по 10 евро?

В началото само, след известно време си нормализират цените. Братислава е още нова дестинация и пак като сме търсили не винаги сме попадали на евтини цени.
Раян преди 2 години като пуснаха полет до Кьолн лятото на 2016 и те бяха евтини, сега не намерихме евтини полети, които нас да ни устроят. Като пътувам по работа нося багаж и т.н., кйто не са побира в ръчния, и като си сложа и чекиран някак си цената вече ми идва повече за отношението и качеството което ми дават Уиз...
Та това с евтините билети малко е на късмет и основно само с ръчен багаж и още куп условия. Та за това казвам, че вече не са толкова нискоторифна.
Всичко е маркетинг до време, аз поне това го работя от много години вече.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 282
Тръгвам във вторник, че почнах да се чудя къде ще вечеряме.
Препоръчвате ли Гринцинг - четох, че има заведения с музика. Предполагам, че вечер трябва да се отиде, но не знам до колко часа има автобус 38А. Ако отидем през деня интересно ли е и може ли да препоръчате заведение?

# 731
  • Viena
  • Мнения: 3 601
Каква кухня?

# 732
  • Варна
  • Мнения: 282

Всичко хапваме Smile, но може би нещо местно.

# 733
  • Мнения: 1 377
Ми харесайте си някоя хойриге.. там има много чак до Нюсдорф. На картата на Виена ги има повечето с линкове към сайтовете им ..
Иначе самия Гринцинг е малък, приятен е но се разглежда бързо . Не знам какво очаквате от него. Ние го харесваме защото не е навалица

Ето тук има малко за него
http://travelcafe.bg/grinzing/

# 734
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз го бях отписала от графика и нищо не съм чела. Да, ама мъжът ми каза че първо това му препоръчали, та се зачудих дали не изтървам нещо. Ако отидем ще ни е по-интересно да е с музика, но ако тя започва късно и спира градския транспорт няма да успеем. А и как да разбера в кое заведение има музиканти и в кое не? Ох, много сложно, а? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт