Какво повече НЯМА да купя - тема 10

  • 147 122
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 864
Аз скоро не съм попадала на хубава луканка на никоя марка Sad всичките миришат на крака Sad

   Поне имам база за сравнение за суджуци и луканки. Като бях малка, баща ми и дядовците ми правиха суджуци и луканки. Невероятен вкус имаха. Като се сетя, направо ми се събира слюнка в устата ми. Каквото и луканка или суджук да съм опитала досега, просто не стават.

Вярвам ти. И на мен ми липсва този вкус!!

# 586
  • Мнения: 10 115
Не очаквам да усетя вкуса на домашните суджуци, но поне да имат вкус на суджуците, които дълго време
сме си купували преди.
Сега не знаеш на какво ще налетиш. Купиш си няколко пъти на харесан производител и в даден момент се
чувстваш като глупак, когото са успели да измамят.
Не знам от износ ли печелят, но с българския клиент се подиграват.

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 20:15 от delpel

# 587
  • Мнения: 4 864
На мен всичките ми докарват киселини. Някакъв ужас е Sad
Единствените суджуци, които ми харесваха са тези на Лидл , които пускаха по Коледа за печене. Сложихме и да се сушат. Бяха страхотни!

# 588
  • Мнения: 94
темата е много интересна. Гледам да не съм злопаметна, но все пак има някои неща, които наистина няма никога повече да купя. Сред тях са: българските препарати за миялна машина. На мият изобщо добре, особено в сравнение с немските препарати. Всички продукти за ядене, които наподобяват нещо скъпо, ама разликата е не само в цената. Аман от някакви хлябове, дето уж са със сто семена и чудеса, и накрая не само вкусът е доста различен ами и цената се доближава неприятно. Иначе като цяло съм доста разочарована от всички продукти на различните вериги, техните марки. Препарати за почистване, хранителни.

# 589
  • Мнения: 5 914
Не очаквам да усетя вкуса на домашните суджуци, но поне да имат вкус на суджуците, които дълго време
сме си купували преди.
Сега не знаеш на какво ще налетиш. Купиш си няколко пъти на харесан производител и в даден момент се
чувстваш като глупак, когото са успели да измамят.
Не знам от износ ли печелят, но с българския клиент се подиграват.

   И аз така се чувствам, когато купя някакъв хранителен продукт и накрая не ми харесва изобщо вида му и вкуса му, и си мисля, че доста ме прецакаха. Днес си купих кисело мляко на "Пършевица" 500 мл. Ще видя дали ми харесва на вкус и консистенция. Беше и на промоция в "Билла". Ще разбера дали пак не съм се прецакала, като съм прибегнала да опитам нещо различно.

# 590
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Избягвам вече много от хран.стоки на промоция.Просто им стана навик да пускат кофти партиди, това сирене, масло, кашкавал...
Вчера взех салам " Мелник" на МесКо.Е няма такава отврат, прилича на долнопробен шпек от 2 лв.Месо вече меля за кайма и взимам от фирмен магазин на производител .Ни на Била, ни Лидл, ни Кауфланд става..Във Фантастико зареждаха на Булмес, но все по- често пише - произход Испания и подобни.Едно пазаруване стана изпитание и ВРЕМЕ  вече...масово развалиха асортимента веригите.

# 591
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 917
Знам, че не е за тук, но в неделя купих луканка на Братя Къртеви. Това е най-хубавата луканка, която съм яла напоследък. Ни Орехите, ни Димитър Маджаров, прави вече такава луканка. Преди време ми ги бяха похвалили, видях ги в кварталния магазин и реших да купя. Не съжалявам за дадените 7 лева.

# 592
  • Мнения: 5 914
Знам, че не е за тук, но в неделя купих луканка на Братя Къртеви. Това е най-хубавата луканка, която съм яла напоследък. Ни Орехите, ни Димитър Маджаров, прави вече такава луканка. Преди време ми ги бяха похвалили, видях ги в кварталния магазин и реших да купя. Не съжалявам за дадените 7 лева.

   Благодаря за препоръчаната луканка. Обезателно ще се опита.

# 593
  • Мнения: 6 368
Знам, че не е за тук, но в неделя купих луканка на Братя Къртеви. Това е най-хубавата луканка, която съм яла напоследък. Ни Орехите, ни Димитър Маджаров, прави вече такава луканка. Преди време ми ги бяха похвалили, видях ги в кварталния магазин и реших да купя. Не съжалявам за дадените 7 лева.
7 лв. ?  Калко струва кг.? В какви магазини се предлага и в кой град?

# 594
  • Мнения: X
Може би трябва да уточните и коя точно луканка на Къртеви имате в предвид. Асортиментът им е голям.

# 595
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Аз пък за първи път ги чувам. Гледам, че са от пловдивския регион, дали изобщо във варненски магазин могат да бъдат открити техни неща?

# 596
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 917
Извинявайте, не съм се уточнила, че писах набързо. Панагюрската им луканка хваля. Парчето ми излезе 6 и нещо, почти 7. Цената за килограм е 25,90 лв/кг. Изхвърлих етикета и не мога да проверя, но това ми се върти - 25 и нещо. Парчето идва около 270-280 гр. Ето тази е:
http://bratiakartevi.com/producti/surovo-susheni-kolbasi/panagyurska-lukanka.html

# 597
  • София
  • Мнения: 14 875
За нещата на Братя Къртеви само суперлативи чувам напоследък. Месото в магазина им при магистралата било фантастично. Но в София май нямат фирмен магазин,    продават се тук-там отделни артикули.

# 598
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Не съм сигурна, но като гледам етикета, май тази луканка купувахме от магазини Финес, докато не спрях да ходя там. Ако е същата, потвърждавам, че е много хубава.

# 599
  • София
  • Мнения: 30 253
Суперлативите са точно, защото нямат магазини навсякъде и не са "заляли" хипермаркетите с продукцията си. Решат ли един ден да залеят пазара с продукти, качеството ще отиде на кино.

Общи условия

Активация на акаунт