Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 38

  • 60 600
  • 746
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
 gEHu, благодаря, че сподели.

__Жана__,тази докторка ми идва много удобна, ЛЛ е там и ще мога да съчетая. Дано да има адекватна реакция. Вече съм 26 г.с. и се надявам на бърза терапия, защото Б12 ми е доста под нормата.

# 376
  • Мнения: X
Надявам се да реагира адекватно и да ти назначи точното лечение  Hug
Кейти, дано си права, ще видим  Hug

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Дано! Praynig  Пиши след като видите изследванията. И дано всичко е наред! Hug

# 378
  • Мнения: X
Благодаря ти, да ти се връща  Hug
Ще пиша, да Grinning

# 379
  • София
  • Мнения: 1 311
Някоя от вас приема ли витамин Б12? Интересува ме под каква форма ви е изписан? Аз си пуснах изследването самосиндикално, моят АГ не ми обърна внимание и сега не знам дали би ми изписал нещо въобще. Предполагам към хематолог трябва да се обърна?

На мен ми е изписан на инжекции по 500мкг, всяка седмица по една. Резултата ми  последно е 490, но ми увеличиха дозата. 25 г.с. съм. Има и на капки, казват, че през лигавицата се усвоява по-лесно.

# 380
  • Мнения: 302
Здравейте. В 14 г.с. съм. Вчера се разхождахме по един баир и май се понатоварих физически. Докато се разхождахме, почувствах леки болки тип бодежи ниско долу в ляво или в дясно. Цяла вечер на моменти, не постоянно, ги имах. Днес по-рядко, но пак се усещат от време на време. Какво мислите?

# 381
  • Мнения: 35 649
А ти пиеш ли някакви хапчета към момента?

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Някоя от вас приема ли витамин Б12? Интересува ме под каква форма ви е изписан? Аз си пуснах изследването самосиндикално, моят АГ не ми обърна внимание и сега не знам дали би ми изписал нещо въобще. Предполагам към хематолог трябва да се обърна?

На мен ми е изписан на инжекции по 500мкг, всяка седмица по една. Резултата ми  последно е 490, но ми увеличиха дозата. 25 г.с. съм. Има и на капки, казват, че през лигавицата се усвоява по-лесно.

Колко инжекции са ти сложени и от кога ги почна?

# 383
  • Мнения: 24
Здравейте бъдещи и настоящи мами Simple Smile Незнам дали е точно тук темата да попитам !
Може ли да ме орентирате за магазини за бебешки кошарки,колички и такива неща  в бургас ?
Благодаря предварително

# 384
  • София
  • Мнения: 1 311
Някоя от вас приема ли витамин Б12? Интересува ме под каква форма ви е изписан? Аз си пуснах изследването самосиндикално, моят АГ не ми обърна внимание и сега не знам дали би ми изписал нещо въобще. Предполагам към хематолог трябва да се обърна?
На мен ми е изписан на инжекции по 500мкг, всяка седмица по една. Резултата ми  последно е 490, но ми увеличиха дозата. 25 г.с. съм. Има и на капки, казват, че през лигавицата се усвоява по-лесно.

Колко инжекции са ти сложени и от кога ги почна?
Започнах около 14-та седмица, мисля че 8 са ми поставени.

# 385
  • Мнения: 822
Здравейте, приключих първия триместър. Но имам сл проблем. Никога досега не съм имала констипация в живота си. Пия течности, ям фибри, ям мазно, зеленчуци. Не знам какво да правя. А наистина е много тежко. Дали не е от витамините? Някой има ли опит?

# 386
  • Телиш/Плевен
  • Мнения: 14 655
Здравейте, приключих първия триместър. Но имам сл проблем. Никога досега не съм имала констипация в живота си. Пия течности, ям фибри, ям мазно, зеленчуци. Не знам какво да правя. А наистина е много тежко. Дали не е от витамините? Някой има ли опит?
И аз бях така, нищичко не ми помагаше (но на мен и като цяло не ми действат разхлабващо храните, които действат на нормалните хора Sad). И ме спасяваха само мини клизми от аптеката. Към края на бременността ми падна хемоглобинът и ми изписаха желязо, навсякъде пише как то влошава нещата и бях много притеснена, обаче явно при мен всичко е наобратно, та откакто почнах да пия желязо, ми се реши проблемът. Щом и при теб не става с храните, опитай с клизма, поне аз друго не мога да препоръчам на този етап.

# 387
  • Мнения: 822
Здравейте, приключих първия триместър. Но имам сл проблем. Никога досега не съм имала констипация в живота си. Пия течности, ям фибри, ям мазно, зеленчуци. Не знам какво да правя. А наистина е много тежко. Дали не е от витамините? Някой има ли опит?
И аз бях така, нищичко не ми помагаше (но на мен и като цяло не ми действат разхлабващо храните, които действат на нормалните хора Sad). И ме спасяваха само мини клизми от аптеката. Към края на бременността ми падна хемоглобинът и ми изписаха желязо, навсякъде пише как то влошава нещата и бях много притеснена, обаче явно при мен всичко е наобратно, та откакто почнах да пия желязо, ми се реши проблемът. Щом и при теб не става с храните, опитай с клизма, поне аз друго не мога да препоръчам на този етап.
Оле, никога не съм си правила... да не би да ми липсва желязо?! Ти колко често ползваше тези миниклизми? Боли ли? Да не си навредя на флората нещо?

# 388
  • Телиш/Плевен
  • Мнения: 14 655
Оле, никога не съм си правила... да не би да ми липсва желязо?! Ти колко често ползваше тези миниклизми? Боли ли? Да не си навредя на флората нещо?
За желязото само с изследване може да се види, но предвид, че при повечето хора това влошава нещата, не знам дали и при теб няма да стане така. След време четох и за други такива случаи като моя, но са наистина голяма рядкост. За клизмите - на три дни ползвах (но аз и като цяло никога не съм имала редовен стомах, та затова се ръководех горе-долу по това, което е било преди да забременея), не ме е боляло въобще. Дано все пак намериш друг начин, най-добре е нещата да се случват естествено, но просто при мен така и не се получи, преди да започна да пия желязото. Консултирай се и с гинеколога си, може би той би дал някакви полезни напътствия.

# 389
  • Мнения: 822
Оле, никога не съм си правила... да не би да ми липсва желязо?! Ти колко често ползваше тези миниклизми? Боли ли? Да не си навредя на флората нещо?
За желязото само с изследване може да се види, но предвид, че при повечето хора това влошава нещата, не знам дали и при теб няма да стане така. След време четох и за други такива случаи като моя, но са наистина голяма рядкост. За клизмите - на три дни ползвах (но аз и като цяло никога не съм имала редовен стомах, та затова се ръководех горе-долу по това, което е било преди да забременея), не ме е боляло въобще. Дано все пак намериш друг начин, най-добре е нещата да се случват естествено, но просто при мен така и не се получи, преди да започна да пия желязото. Консултирай се и с гинеколога си, може би той би дал някакви полезни напътствия.
Всички повтарят повече фибри, мазно, движение, течности. Затова реших да питам патило.

Общи условия

Активация на акаунт