МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 155
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 730
Един месец ще стои  Laughing
Разбирам те, прекрасно:)))))

# 31
  • Мнения: 786
Да кажа теорията на неонатолозите в моята болница за нощното хранене: трябва да има почивка на коремчето около 6 часа ( или да се пропусне храненето в 3:00ч). Електра, защо да го будиш!?... можеш да го кърмиш и в полусънено състояние ( това когато трябва да навакса с кг.), иначе аз не бих му създала такъв режим, защото този навик може да продължи и до годинката и повече.

# 32
  • Мнения: 899
Момичета да ви развеселя неделно с размислите на едно дете!  Laughing ако не знаете как са станали вашите бебета сега ще разберете!  Hug  бебетата ви идват от пишката на бащата! Тя се уголемява и става колкотооо корема ви в 9 месец  защото бебето е вътре хоххахах логично не му е удобно да сяда на таткото и пуска бебето в пъпчето на мама хахха корема се запълва пишката смалява защото бебето е минало хаххаха  от там майката става кунгфу панда хаххахах и бебето след като поспи и се събяди излиза през пъпчето на мама!  Joy Laughing  длед този сложен процес като се роди започва да рита футбол!  Grinning таткото избира дали да е момче или момиче и ако избере момче значи е глупав ххахах

# 33
  • Мнения: 6 537
Не се налага да го будя, сам си се буди и започва да плаче от глад. С кърменето не се получава много засега, той се изтощава след 5-10 мин сукане и заспива. Тогава и шише не приема, а после след половин час пак е буден и гладен. Затова нощем му давам само ам, за да има 2-3 часови паузи и да мога и аз да поспивам - в противен случай ми става лошо през деня от умора Confused

# 34
  • Мнения: 899
Като сазахте за ам моля ви обяснете как процедирате вие! да си подготвим всеки ден бутилките с вода или да сипем сухата мляко? Можем ли да разтворим предварително млякото или трябва преди храненето? Този нагревател се изпозва след като си разтворила млякото или преди само водата се загрява?  newsm78 никъде не е обяснено по книгите

# 35
  • Мнения: 6 537
Водата се преварява. Млякото се приготвя преди всяко хранене и се хвърля ако не се изяде цялото. На кутиите си има схема на приготвяне - еди колко си лъжици за еди колко си мл. Аз изварявам и шишетата след всяко хранене и стоят в стерилизатора, без да го отварям до следващото.

# 36
  • Мнения: 899
Аааа! Хммм а този нагревател за какво е тогава newsm78 мен ми казаха че може и да не се изварява а да ползвам девин розовата вода. Ако я изваря в каната няма ли да е адски гореща и да се бавя много доде изстине?

# 37
  • София
  • Мнения: 244
Мис, на мен също ми е първо раждане. Нямам и екип. Решила съм директно да отивам до болницата. Също ще пробвам без окситоцин и упойка. Нормално раждане. Психически съм подготвена, че нещата винаги могат да се променят в движение,така че очаквам всичко. Имам си стахове, но не им се отдавам. Просто не мисля за процеса и изобщо не мисля за големия ден. Подготвям се за дишане напъване кърмене и т.н. но някак си сякаш всичко е мн далече  и не мисля за страха. Термина ми е на 18-ти, но и на мен като на мама Галка една бабичка ми каза 15-ти. Моето усещане е същото. Затова на 14-ти ще си направя пълно обслужване хаха и ще чакам. Пък ако не дойде тогава здраве да е.

# 38
  • Мнения: 296
И аз съм от чакащите с естествено раждане. Вече ми е много дразнещо и притеснено. Отделно, че се чувствам и като пълен тъпанар, защото не мога да определя дали имам признаци. Например сега цялата нощ имах менструални болки, на интервали, но много дълги, примерно две на час. Хем се успокоявам, че няма как да се сбъркат истински контракции, хем все си мисля за мама, която с мен (първо раждане) отишла в болницата със седем см разкритие и никакви симптоми и родила за час и нещо.  #Crazy
Кате, а аз чак сега осмислих нещо, което беше написала. Защо майката на детето си изключва телефона като е при вас?  newsm78 ако стане нещо, недай си Боже няма ли да иска да и се каже... newsm78

# 39
  • Мнения: 32
Зддравейте мами! Честито на всички родили! Да се отчета и аз,  на 6 март със секцио се появи, Пресияна, 3420кг. 51 см.Спим, кърмим се, всичко ни ок. Пожелавам леко раждане на всички, които тръпнат в очакване все още. Hug

# 40
  • Мнения: 296
Зддравейте мами! Честито на всички родили! Да се отчета и аз,  на 6 март със секцио се появи, Пресияна, 3420кг. 51 см.Спим, кърмим се, всичко ни ок. Пожелавам леко раждане на всички, които тръпнат в очакване все още. Hug
Честито!  bouquet честито и на Вико и Ели! bouquet

# 41
  • Мнения: 899
Честита принцеса!!!  Hug

Ами изключва го..б не мога да ти обясня и аз.. хора всякакви има... но определено ако е тука няма вариянт да се остави набързо при мама  Laughing ще си идва с нас в болницата  Embarassed не знам обаче за кого би било по травмираща такава ситуация.. за мен дето ще съм шаш и паника и ще тр се правя че съм ок и не ме боли или за малкия да търчи по болници и да стои да чака с тати... както и да е де избих си го от главата шанса е минимален да се случи  Laughing днес влязох в 39седмица така че все още е рано има време до термина доста! Flutterникакви симптоми нямам само  вечер дет ме боли долу като при цикъл и разстроиство ама мисля че е нормално бебо да притиска нещо.
Не ми се вярва да тръгне толкова рано или поне би трябвало да имам предварителни симптоми нещо дет се вика първия път става бавно и постепенно

Последна редакция: нд, 12 мар 2017, 12:15 от Katerinaaa

# 42
  • Мнения: 18 551
Цитат
Кате, а аз чак сега осмислих нещо, което беше написала. Защо майката на детето си изключва телефона като е при вас?  newsm78 ако стане нещо, недай си Боже няма ли да иска да и се каже... newsm78

 А, де? Аз още от началото си го помислих и мен това ме вбеси.
Скрит текст:
Смятах да не изказвам мнение по темата на Катето. Обаче, у мен възниква въпросът-каква е аджеба тая майка НАГЛЯРКА дето си натриса детето нон стоп при бременна жена, която всеки момент може да роди, че и телефона си изключва нашата? Струва ми се, че май повече си гледа собстевото спокойствие.
Оставам също така с впечатлението, (от предишни разкази на Катето тук), че това дете е все при тях.
Злобния и неадекватен коментар към Катето, на момичето, което се включи ни в клин, ни в ръкав дори няма и да го коментирам, защото не заслужава коментар. Stop
 Не е злоба това е инсинкт, притеснение, напълно нормални неща. Има право да иска спокойствие и никой да не я притеснява сега. И да няма други грижи.
Детето не е виновно разбира се, то е само дете, а бащата трябва да се грижи за него, но има нужда и от малко такт. Жената е бременна, естествено, че тръгне ли да ражда, (което може да се случи всеки момент, без значение дали е нощ или е ден), едва ли ще й е до чужди деца, даже също  смятам, че по-скоро би пречило детето и не му е мястато сега там. Simple Smile Най-малкото не е и длъжна да гледа детето на мъжа си-колкото и грубо да звучи, така е.
Даже си мисля, че Катето е прекалено добричка, аз на нейно място бях заявила категорично на мъжа си, че не искам никой сега. Пък ако това ме прави лоша-ами нека. Simple Smile

Аз съм за първо раждане и през цялото време бях за секцио, даже и сега, но ще опитам естедтвено. Единствено си мисля, че за да не пренося дали да не помоля за дата за секцио ден преди термин! Днес съм на ЖК и ще попитам. Коремът ми е доста смъкнат и аз постоянно казвам на моята принцеса да заповада при мен. Simple Smile  Изпитвам смесени чувства на радост, нетърпение и страх. Даже ме е страх да не родя по пътя за болницата,  като чета колко бързо родиха някои мами. Успех на всички,  на които предстои раждане! Wink

И аз така. Реших, че ще се пробвам. Ако обаче пренося, също мисля да си поискам секцио директно.
Но не знам дали е възможно. То се прави две седмици преди термина, аз вече отдвна изпуснах влака.
Ако ще искам, трябва ей сега да звънна и утре да отивам, но нещо ме кара да не го направя, нещо ме спира-не знам какво. Това с раждането по пътя и аз си го мислех, обаче док. ми каза, че не е вероятно, защото при първо ражадане не ставало толкова бързо. Е, да ама на мойта пирятелка стана и време за упойка нямаше, а нямаше и нито контракция, нито тапа паднала, нито води изтекли и преносваше.

162 много е хубаво, че си се настроила и съумяваш да не се поддаваш на страха. Аз не го мога това, признавам.  И аз не знам по какво да позная, така и онзи ден с фалшивата тревога, дето отидох и нищо... А боли си ме и сега, и като се движи беба пак ме боли,но си мисля, че ако имам изобщо контракции няма как да не ги разпозная...нали всички така ме уверяват.
Magi1024 по същия начин и аз се чувствам,изглежда при всички е така.

# 43
  • Мнения: 6 537
Честита принцеса, Ваная bouquet

Кате, водата си я изварявам предварително в по-голямо количество, така че да има време да се охлади. Държа  я в контейнер за храна/кърма. После си топля порцията съвсем малко в микровълнова. Не ползвам нагревател или ел.кана. Не казвам, че така се прави задължително. Ти ще си намериш най-удобния за теб начин.

# 44
  • Мнения: 899
Мис... доста си права за много неща. Имаше моменти когато наистина беснеех като лъжеше че е здрав и го пращаше обаче с много хапчета и от там аз на антибиотик следващата седмица или когато трябваше да мистя постоянно защото къщата беше кошмар или когато ме изписаха след ония гадости в болницата за задържане 1 седмица и познайте не бях сама и не лежах защото нямаше как някой трябваше да се грижи... няма да коментирам че мм докато бях 1 седм в болница гледаше иии някои не можеше да вземе детето за 2часа да дойде да ме види мм че той го оставяше при приятели но.... това е то случва се важното е че сега се разбираме много и се харесваме с малкия той е мноого кротък весели ни много и не ми пречи напротив радвам му се и е много интресно като слушам как си обяснява света сам  Heart Eyes няма да лъжа не ми е до други деца ако тръгне раждане и сиг ще съм в паника обаче  все пак е рано има време до термин и  не съм права да съм такава страхливка...вкрайна сметка ако аз бях израстнала така баща ми да не е вкъщи ... не знам за мен е много травмиращо

Общи условия

Активация на акаунт