Мами в Италия 6

  • 14 751
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
здравейте и успешна седмица и от мен  Simple Smile аз се завърнах от едно скорострелно  пътуване до бг и  ето ме вече пети ден отново в италия. честито и от мен на имениците на Деси и Джорджа  Grinning да са ви живи и здрави и много да ви радват!
Охх, и ние сме уж на диета от онзи ден Джорджа, ама нещо не вырви както беше планирано май  Wink
Момичета, да ви попитам, някоя от вас да си е сменила името след брака ... аз не съм, а не знам дали не би било по/добре, ако се смени. Та ми дойде тази питанка преди малко, докато миелсх за документите за читадинанца...
... иначе, тук е едно такова мрачно и е само за спане и хапване  Wink ... пык и наближава време за обяд. Но добре, няма да говорим за ядене, че нали сме на диета  Grinning
Още веднъж успешна седмица на всички и от мен  Simple Smile


Сонита доколкото знам тук фамилното име след брака не се сменя, т.е не е както в някои други държави, където се приема фамилното име на мъжа. Промяната на името ( фамилията) е доста трудна процедура и трябва да има основателни при4ина за да се поиска, т.е не всеки може да го направи. Thinking

# 16
  • Мнения: 1 049

[/quote]

Зайо за през Юли ли е тази тарифа  newsm78
На нас ни казаха,4е е отворена градината и първите две седмици на Юли,но не съм питала колко пари4ки искат. Thinking
[/quote]
 Тук подаваш молба до края на април, правят класиране и ако имаш късмет да си вътре имаш 3 вариянта :
1, от 3/07 до 23/07 - 160 евро
2, от 25/07 до 12/08/ - 160 евро
3, от 03/07 до 12/08/- 270 евро

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
При нас е отворено само първите две седмици на Юли. Rolling Eyes
Не знаех,4е правят класиране просто, заЩото поне тук през Юли и през август по4ти вси4ки деца са нанякъде: кой с баба и дядо,кой с мама ( която не работи  Wink ). Та малко са тези дето остават на градина  Thinking Ноооо цените си ги бива,мамка им  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 1 049
Тук дори от 12 юни до 28 юни работят до 14 часа ами то кой ще те търпи на работа ако няма кой да ти гледа детето и цяло лято си вкъщи  #Crazy newsm78

# 19
  • Мнения: 3 388


Сонита доколкото знам тук фамилното име след брака не се сменя, т.е не е както в някои други държави, където се приема фамилното име на мъжа. Промяната на името ( фамилията) е доста трудна процедура и трябва да има основателни при4ина за да се поиска, т.е не всеки може да го направи. Thinking
[/quote]


и аз така сым чувала/много сложно е, а и предизвиква един куп брократични проблеми след това

# 20
  • Мнения: 6 167
Здравейте и от мен. Пак.
Честито на всички празнуващи! Малки или не - празника си е празник!

Нещо ми се изтощават батериите в БГ и вече потропвам с крак да свърши тази работа и да си легна и поспя след 10ти май ( когато пътуваме за Италия).
Нямам сили вече да търча напред-назад.
Да не ви казвам колко пари се харчат, като непрекъснато ти заобиколен от хора, които те дърпат непрекъснато.
В петък приключвам тук и мъжа ми идва за 3-4 дена, ще избягаме на вилата!
Толкова съм уморена, че не знам как ще оживея до петък наобяд.


уфи.. оплаках се...

# 21
  • Мнения: 2 379
Здравейте и от мен Hug

С извиниение към диетуващите ... за храна ще питам ...
Ей сега преди малко пак ме ядосаха от италианска страна с поредното натякване колко мнооооого сол слагам в яденето си Close Пълни глупости! Даже ям по-скоро безсолно. Чипсове и снаксове не мога да понасям точно, защото са ми солени и т.н.
Как са вашите италианци? Ядат ли някаква сол или хич?
Моите слагат по малко, докато се готви и това е. За мен това е ок, не ми трябват по-солени манджи. Но безсолна салата, е това не мога да го преглътна, блях Sick
Как да им обясня, че в техните манджи сол си има, ама зеленчуците (които те не ядат) се раждат без сол и се налага да прибавя малко. Обяснявам, обяснявам и пак така ме гледат Shocked като хвана солницата и тръгна да си ръся марулята (примерно) ... Даже и "капра" ме наричат Crossing Arms Писна ми да слушам лекции колко била вредна солта Confused
Какви са тея работи?

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 15:06 от piccolina

# 22
  • Мнения: 6 167
Моя хич сол не яде.
Направо ме е срам, като почуквам със солничката...
но на мен не ми дреме особено
вижда се с просто око, че ям сол и няма да се съобразявам с това кой какво мисли.
да си пасат руколата нещастна и тва е.

# 23
  • Мнения: 3 388
И моите италианци все ми казват, че много солено ям. Да не говорим, че в началото като живеехме още при свекърва ми въобще и солничка на масата слагаха много рядко. Сега, откакто живеем сами, съпруга ми Роберто все ми казва, че непрекыснато съм добавяла сол ... та се губел даже вкуса на ястието и не съм можела да го усетя добре  Laughing а на мен като ми  е безсолно, точно тогава ми е всичко абсол/тно безвкусно  Wink но пък сым чувала, че в южна Италия по/солено и по/пикантно ядат, най/вече в Калабрия/ аз лично сым фенка на тамошните салуми  Grinning  / Да не говорим, че тук в Ломбардия не се и пие много/ адски се изненадват да чуят за бг обичая да се започва а ракия  Laughing Забелязах обаче, че в италиянска Швейцария пийват доста повече  Wink  / впечатления от кратки гостувания в Белинцона, където бг приятелка има фиданцато/ ...

# 24
  • Мнения: 1 072
Здравейте и от  мен. 4еститки сьрде4ни на празнуващите  bouquet  bouquet  bouquet. 4естито и на дамите сьс сменен лук, диро4ка и лени , а и Джорджа Wink
Зай4енце, аз колко сьм ревала от тези градини Twisted Evil,  в нашата затварят за 2 седмици до 23 август. Ако можеш доведи някоя баба на гости за месец време.

Моят мьж не е Ит, но пак ме гьл4и за коли4еството сол Confused

# 25
  • Мнения: 5 475
Момичета, да ви попитам, някоя от вас да си е сменила името след брака ... аз не съм, а не знам дали не би било по/добре, ако се смени. Та ми дойде тази питанка преди малко, докато миелсх за документите за читадинанца...

  Няма и как да се смени в префетурата ми казаха,че дори да си се омъжила в Бг и да си сменила името според тамошния закон,когато получаваш гражданство тук,ти го дават според акта за раждане (т.е. с моминското име!)
  При мен фактите са,че аз от 17 год.съм с фамилното име на бившия ми мъж,с което и съм се омъжила и сега трябва да взема от консулството документ,който удостоверява,че съм същото лице,както пише в акта за раждане и когато получа гражданство ще трябва да си сменя всички итал.документи,като почна от кодиче фискалето.

А за солта,аз принципно готвя с малко сол,за да може после всеки да си добавя.Вярно,обаче ,че аз слагам ,а Масимо почти никога.

Деси ,да ти е жив и здрав именяка! Една специална целувка и от каката адашка!


  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 049
Зай4енце, аз колко сьм ревала от тези градини Twisted Evil,  в нашата затварят за 2 седмици до 23 август. Ако можеш доведи някоя баба на гости за месец време.

Моят мьж не е Ит, но пак ме гьл4и за коли4еството сол Confused

дЕ да имаше кой да доведа  Sad
Майка работи има още 2 години до пенсия не може да си зареже работата  Rolling Eyes Свекървата и тя работи и ми го гледа слетобед  Rolling Eyes Свекъра е пенсионер, но имал ангажименти и не винаги е съгласен  #Cussing out #2gunfire снахами е бременна и не може да стои много на крака   Praynig Абе ужас таз година  #Crazy newsm78
А за солта мъжо казва винаги, че кога има българи в къщи соленицата немърда от масата  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 049
Приятна вечер   bouquet
Абе къде потънахте никой не се вясва  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 379
Приятна вечер   bouquet
Абе къде потънахте никой не се вясва  newsm78
Aз преподавах италиански Nerd
... А после имах среща с едно бившо гадже Mr. Green
Сега да не ме осъдите на другарски съд Peace С въпросния човек никога не сме спирали да бъдем приятели.
Леле, хора, не знам от кога не съм се смяла така. Аз нали много отсъствам, а като се върна все затворена вкъщи седя да уча за изпити и така доста приятелства си загубих. Та въпросното гадже ме държи информирана и ми разправя за разни познати на кой какво му се случило. Ми то накрая оставаш с впечатлението, че човешкият живот е толкова ироничен, направо виц, а като се прибавят и абсурдните обстоятелства от българската среда, става манджа с грозде Joy
Най-смешното беше като разправяша как отишли на SPA център с минерален басейн, сауна и екстри в някакво китно Родопско село... Това от рекламата Wink
А в действителност... Mr. Green Отиват там. Зима е. Басейнът е огромен с олимпийски размери, обаче е от ерата на ранния комунизъм и никакви подобрения след края на тази ера! Помещението НЕ се отоплява и е кучи студ. На входа една баба се грее на калорифер, плете вълнени чорапи и къса билетчетата Joy Водата в басейна наистина е минерална, но за съжаление не е от горещ извор, а е неприятно хладка и на фона на общия студ, съвсем ти се отщява... Остава сауната Grinning Той твърди, че още по коридора те лъхвал аромата на пот и запарено, а вътре (обща сауна) наблъскани като в консерва множество местни с неизрязани нокти и мръсно под ноктите Crazy Най-големите "гъзари" си седяли вътре с ланците, нищо, че то в сауната това желязо се нажежава и направо те жигосва - важното е да си пич Peace
Такива истории от SPA центъра Laughing




И понеже гледам, че полунощ вече мина (и в Италия)...

Честит Рожден Ден на Бобо! Hug
Деси, да ви е жив и здрав! Винаги много да ви радва Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 072
Пиколина, много ме разсмя тая история, наистина зву4и като виц Joy

Бобо, 4естит втори рожден ден.



няма ли да си лягам, кое време е... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт