Септемврийски бебета 2016-Тема 2

  • 44 123
  • 265
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 304
Аз засега не слагам мазнина, не ми допадат рапично и кокосово, не бих яла аз такава, камоли на нея, но в готовите пюрета , като давам има рапица в някои. От другата седмица мисля краве масло да слагам , ще е на 7 и половина. Моята и тя не се побира в коша отдавна  Grinning ама още е студено ми се стлува, до края на месеца ще сме със зимния, тя няма и топло яке, тъничко й е , а за десетина дена не ми се купува .

# 91
  • Мнения: 584
Мазнината регулира чревния тракт, затова я препоръчват. Не само в зеленчук и месни, а и в кашите.
Тенденцията в момента е да се слага кокосово малко или рапично, защото са на растителна основа и вероятността от алергична реакция е минимална. Масло или гхи да се дават по-късно, именно заради алергиите.  Peace
Аз слагам кокосово масло. Незнам на него ли се дължи, но до момента, да чукна на дърво, сме нямали запичания.

Зимните кошове ги махнахме преди една седмица. Имахме дни от по 22-25градуса и вече искаха да гледат. Иначе можеше да ги ползваме още малко. Сега много се кефят на новите позиции.  Grinning

# 92
  • Мнения: 123
Да ви попитам, след като са заместени 2 хранения, почти седми месец сме, замества ли се още едно и кога ако да, изкочи ми от главата да попитам педито. #Crazy

# 93
  • Мнения: 358
Аз от няколко дена слагам малко масло в пюрето за обяд.вашите бебета стоят ли седнали стабилно и ако да колко време мина докато седнат както трябва?
Рефлезия, аз още не съм я водила този месец на консултация та не мога да кажа за храненията. Ще питам педито във вторник.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 11
Вашите бебета стоят ли седнали стабилно и ако да колко време мина докато седнат както трябва?
   

Аз моята бебка от един месец започнах да я подпирам с възглавница,  след една седмица правим 7 месеца, и от една седмица започна сама да си се дава напред и да си стои сама, естествено се поклатушка, но и да падне назаде пак се изправя сама.

# 95
  • Мнения: 53
Здравейте! Ние от седмица започнахме да го подпираме с възглавница седнал -7 и 1 седм сме - и сложихме другия кош, но сякаш не му се радва псобено и като не седи стабилно все се е килнал на някоя страна .
Мазнина не слагам, питах лекарката и каза няма нужда , но може би скоро ще пробвам да добавя. Да попитам - виждали ли сте готово пюре спанак или спанак с нещо? аз купих на овко, но е пълно с хиляда неща и много не ми се дава, а спанакът се води високо нитратен и се притеснявам да дам правен
а имаше ли някоя мама от испания сред нас?

за заместване на 3то мисля че е рано, но не съм много наясно, аз карам малко месец за месец че информацията иначе е много...

Весел празник на всички утре и дано ни огрее малко слънчице след последните дни Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 5 428
Има на Хип-спанак.сметана и картоф 125 гр.Буби яде вчера.
Относно сядането-Буби може да седи сама без подпиране,отскоро се мъчи да лази.
Храни се седнала и я возя също седнала.Стабилна е и не се свлича.Утре ще сваляме нивото на креватчето й,за да може,да се хваща за пръчките и да се надига.Сега се надига само с главата и се подпира с ръце.


# 97
  • Варна
  • Мнения: 11
На нас педиатърката ни беше казала да давам само купени пюрета, понеже садържали всички необходими витамини и мазнини. В началото и купувах, макар че бях скиптично настроена, защото съдържа много неща, но не и зеленчук, много е малък процента, само гербер е с по-високо съдържание, но не ги харесва изобщо и започнах да и приготвям аз. Доста зеленчуци използвам, малко краве масло и се харесват много повече. Намерих преди няколко дена есин дядо продаваше коприва и също и сварих, но като супичка без никакви подправки и го пасирах, също много добре го прие. Сега мисля да търся и спанак да и приготвя.

# 98
  • Мнения: 1 304
Аз й купувам , тук таме приготвям, обикновено месо, че купешките гледам, че съдържат 8-10%  месо в бурканчето, а аз 50 на 50 й правя да си похапва, че тя без това по мн малко яде, ако изяде 60 гр , поне 30 да са месо

# 99
  • Мнения: 584
Аз давам и купешки, давам и правени. За месото давам от бурканче, че купено не се знае с какво е хранено и дали не е пълно с хормони. Само пуешко дадох от месарницата, че не намерих в бурканче.
За сега не са ми отказвали нещо, дано и така да си остане.  Praynig

# 100
  • Мнения: 358
Аз пюретата си ги правя сама. Някои зеленчуци са домашни, други ги купувам, но ги кисна 30-60 минути в студена вода(уж падали част от нитратите). Ако имате възможност за домашни зеленчуци изобщо не се колебайте да правите пюретата.
За спанака специално нямаме домашен, купих, но явно е наистина високо нитратен - малката се обрина по дупето и лицето и двата пъти след като й дадох. За това спрях да й правя.

# 101
  • Мнения: 53
а иначе е толкова полезен ... Игрива слива, а сметаната не те ли притеснява ? странно ми е малко че я има

уф месото е голям проблем, сега бурканче, но после като започнат да ядат от общата храна то няма да е по-добро Sad

# 102
  • Мнения: 1 304
Че то от бурканчето от къде знаете какво е месото  Grinning . На мен пък точно месните са ми съмнителни, миришат ми на суха храна за котки. На Гербер има пуешко месо в бурканче затворено. И аз ги кисна зеленчуците във вода преди да готвя. Сханак не съм давала, че предезвиква разстройство. Мен си захраних със спанак наскоро  Grinning , понеже не бях яла пак заради това да не я хване . На Слънчо майка взе пробно едно пюре със заек, картофи, морков,грах , олио, лук и копър, то миришеше на хубаво, на пастет, ама беше доста солено и нишесте имаше и тя понеже бавно яде и то става на вода цялото и кашите им стават вода след известно време  Sad . А със сметана и аз взех на Хип едно зеленчуково пюре и не бях видяла или мляко ли беше, ама ме е страх да дам, макар , че пише 4+

# 103
  • Мнения: 53
и ти си права, няма как да се знае, надявам се да няма толкова лекарства и хормони в тях Grinning може би миришат защото нямат и подправки, то е само варено месо ....ами на хип бурканчето отзад пишеше обезмаслено мляко и сметана, аз за това се въздържах, аз и кашите безмлечни ги давам

# 104
  • Мнения: 1 304
И аз безмлечни каши давам, това пюре го оставих за вбъдеще  Grinning . Сега майка свари елда, аз ще сваря пилешко и моркови и мисля да пасирам всичко, може и тиквичка да сложа, ще видим дали ще яде

Общи условия

Активация на акаунт