Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 27

  • 123 164
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Няма. Не съм ползвала Шанел велвет, но от сутринта тествам ФДТ на Фенти и засега много ми харесва. Наистина не е пълен мат и е подходящ за всички видове кожи стига да няма изсушени участъци или пъпки с корички. Със суха кожа съм.

# 616
  • Мнения: 1 592
Da,  някак универсален е , освен ако не сте с подчертано суха кожа.
Аз по принцип съм с мазна, но от възраст вече .. имам и сухи участъци.
И полу-мат ми стои по-добре вече.
А как го тествате - в чужбина ли сте ?
Б трябвало и цената да е добра.
В крайна сметка ще останеме на Клиник Simple Smile

# 617
  • USA
  • Мнения: 675
Благодаря, момичета! bouquet

Четот, четох и реших да си взема primer и отгоре да сложа ФДТ. Коректорите ще заличат едно, но ще подчертаят друго, така че май не са за моя случай. Купих някакъв евтин с добри отзиви.  http://www.ulta.com/mineral-infused-face-primer?productId=xlsImpprod14521169

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 16:51 от maimun77

# 618
  • Мнения: 2 809
Между другото има една маска за под очите на Апивита не е лоша , също имам този проблем и затова избягвам много коректорите в тази зона .

Благодаря, но Апивита няма тук, където живея. И честно, аз знам, че тази зона оправия няма. И маски и кремове, могат да подхранят, хидратирят и да  поддържат. Но до тук.
Скрит текст:
Че и ножа не е лесно да играе точно в зоната под очите, 50 пъти по-рисковано от горен клепач.

Този ФДТ на Риана, и при нас го няма още. Но, ако е подобен на Шанел Люмиер Велвет много ще му се зачудя.
От всички ФДТ на Шанел този ми е първият ФДТ на марката. И не мога да преценя харесва ли ми или не. А вече съм го преполовила. Има нещо, което ми харесва, има и нещо, което не ми допада и няма да стане един от фаворитите ми. Веднага след като го нанеса е страхотен. Но след 2 часа се е смъкнал тотално. И са база не е кой-знае колко по-тарен. Има относително добра покривност като за фдт на Шанел.
Финишът му в началото е идеален за мен - нито мат, нито мега сочен. Но само в началото  Tired

# 619
  • Мнения: 5 954
Аз си търся хубава база за грим.
Много се интересувам от базата на Марк Джейкъбс. Някой да я е използвал?
Приемам и други предложения.
Базата, която търся трябва да е прикриваща пори, но съвсем нормални.
Освен това ще съм доволна, ако мога да я използвам и самостоятелно, без тониращи продукти отгоре.

# 620
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
 Базата на Марк Джейкъбс изобщо не прикрива пори, а хидратира чудесно. В моя арсенал е мъст хев, но аз съм със суха кожа и търся хидратация.

# 621
  • Мнения: 5 954
Благодаря, така и подозирах за тази база.

# 622
  • Мнения: 10 354
Базата на Марк Джейкъбс изобщо не прикрива пори, а хидратира чудесно. В моя арсенал е мъст хев, но аз съм със суха кожа и търся хидратация.

Ти база на ланком пробвала ли си? Ако имаш възможност да ти отсипят пробичка някъде. И аз съм със суха кожа и за сега това е най-доброто което съм намерала. Стига да не ти мазнее де. За това най-добре да пробваш. Прикриване на пори забрави. Такъв продукт няма май, колкото и да пишат че всичките го правят. Пробвала съм уж тежка артилерия дето се водят, но те такива гъсти, че хем пори не покриват, хем кожата ми още по-суха от тях и хем ми очертават бръчките, които са невидими без тях. А и пори нямам чак кой знае какви.

# 623
  • Мнения: 5 954
Ами аз нямам проблем с порите, но все пак винаги купувам изглаждащи основи.
На няколко пъти за малко да купя тази основа на Ланком, но марката ми е направо отвратителна. Един свестен продукт нямам на Ланком!
Но за основата чух добри отзиви.

# 624
  • Мнения: 10 354
В интерес на истината аз не знам защо съм си решила че Ланком е бабешка марка и все я отбягвам. Но на последък тая база ми допадна (пак казвам не за прикриване на пори), ами много добре ми стои под ФДТ и ББ крема. После в един магазин ми бяха сложили на вместо руж, от някакъв техен ФДТ като пудра. И много ми допадна. Купих го. И с него пък ми дадоха крем за около очите подарък. Е по-добър до сега не съм намирала. Много добре ми хидратира околоочната зона и хем не ми стои мазно, и е свежо целия ден около очите. Замислям се дали да не го купя пълноразмерен. Но толкова наотворени кремове околоочни имам, че ми свиди малко да набутам една камара пари за още един. Обаче доста често към мостричката посягам, а гледам я на свършване. Та мога и да се прежаля. 

# 625
  • Мнения: 1 893


Този ФДТ на Риана, и при нас го няма още. Но, ако е подобен на Шанел Люмиер Велвет много ще му се зачудя.
От всички ФДТ на Шанел този ми е първият ФДТ на марката. И не мога да преценя харесва ли ми или не. А вече съм го преполовила. Има нещо, което ми харесва, има и нещо, което не ми допада и няма да стане един от фаворитите ми. Веднага след като го нанеса е страхотен. Но след 2 часа се е смъкнал тотално. И са база не е кой-знае колко по-тарен. Има относително добра покривност като за фдт на Шанел.
Финишът му в началото е идеален за мен - нито мат, нито мега сочен. Но само в началото  Tired

При мен ефектът е абсолютно същият с Шанел Люмиер Велвет. Дори в края на деня, когато свалям грима с тампон, напоен с мицеларна вода - върху тампона почти няма фондьотен. Все едно кожата ми го е изпила. А наистина в началото след нанасяне е перфектен. Но само в началото.
А мнение за Chanel Le Teint Ultra Tenue някой би ли споделил?
https://www.chanel.com/en_US/fragrance-beauty/le-teint-ultra-tenue-141175

# 626
  • Мнения: 1 399
Пробвах го от мостра. Много приятна текстура и финиш, покривен, но не седи като маска, слива се с кожата. За жалост леко пресушава капризни участъци от кожата (моята в момента я тотално пощръкляла). Не запушва пори и е дълготраен, пада равномерно и след 12+ часа все още е приличен. Мисля, че за нормална, смесена, че и мазна кожа през зимата ще е много добре. Всъщност и аз го мисля, изчаквам само кожата ми да си прецени каква ще бъде тази есен.

# 627
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ако наистина си търсиш добра хидратираща основа без да ти мазнее - Марк Джейкъбс е за теб. Ухае и страхотно нежно на кокос, опаковката също е страхотна. Обожавам всичко в тази база и като свърши пак ще си я взема.

ФДТ на Риана вчера го тествах над много силна хидратация за 9 часа и много ми хареса. На края на деня дори изглеждаше по-добре от сутринта. Финишът не е пълен мат ами нещо междинно между мат и естествен завършек. Покритието от един слой нанасяне е средно. Ще го пробвам и с по-лек и нормален крем. Аз си взех цвят 190, който е много подобен на Диор Нюд 021.

https://www.instagram.com/p/BaI7g97lPRo/?taken-by=shokoladche_

# 628
  • Мнения: X
Дайте снимка или линк на фдт на Риана, че нещо аз май не търся както трябва. Thinking

# 629

Общи условия

Активация на акаунт