Оправдана ревност?

  • 3 737
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 256
Предполагам сте чели и чували за случая с Евгения, убита от съпруга си и баща му. В крайна сметка се оказа, че жената наистина е имала любовник и ревността и съмненията на съпругът й не са били безпочвени. Разбира се, това изобщо не оправдава ужасното престъпление.
Провокирана от тази история, бих искала да ви попитам дали имате такива примери от вашия живот или от живота на близки роднини и приятели - едната половинка да се съмнява и да се окаже, че другата половинка наистина изневерява. Ревността да е била провокирана от силна интуиция? И как приключиха нещата - раздяла, развод, прошка и втори шанс?

# 1
  • Мнения: 40 931
Всичко има на този свят - и ревност с повод, и ревност без повод, но и предизвикана от ревността изневяра. Навсякъде си е за себе си. Иначе конкретно аз лично не се бъркам на познатите си и не знам примери.

# 2
  • Мнения: 18 504
Сигурно всеки има такива познати, аз също, но не се е стигало до убийство. Някои от познатите, за които се сещам, се разделиха, други - не.

# 3
  • Мнения: 17 407
Живее с психопат, намира таен любовник и плаща с живота си за това. Със същия успех би изгаснала от някоя болест, свиреща на тънките струни на емоционалната ѝ и житейска неудовлетвореност. Съдете и обвинявайте, но какво от това.
Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 256
Аз лично никого не обвинявам. Историята с Евгения ме провокира да пусна темата, нищо повече. Любопитно ми е дали са чести случаите, в които ревността не е болезнена и безпочвена, а съмненията са били съвсем логични. Силна интуиция, адекватна преценка на действията и отношението на половинката. И не става въпрос за престъпление - очевидно не това е начинът да приключиш с половинката, която ти слага рога.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Тук има обаче един спорен момент. Първо е бил любовника и после е започнала ревността или първо е ревността и съответно това води до намирането на любовник? Кое е първо, кокошката или яйцето?

# 6
  • Мнения: 6 256
А ако те ревнуват без причина, защо си търсиш любовник, а не приключиш отношенията с ревнивата половинка? Да, по-сложно е ако има и деца в картинката.

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Даже да е имала любовник Евгения,това не дава право на съпруга и да я тормози,да я бие и естествено,че не е оправдание за убийството и.
Има си цивилизовани начини -да се разведат например.

Прекалената ревност в началото често е неоснователна,но се случва точно това да подтикне другия да изневери.
Това е някакво извратено чувство за собственост...

# 8
  • София
  • Мнения: 38 515
Имам баш такъв случай. И какво?
Кой е по-лошият?
Този, който ежедневно вгорчава живота на другия?
Този, който търси някакъв мизерен изход, лъч светлина?
Знам ли?
Коя съм аз да съдя?
Оня горе знае.
И накрая говорим за предумишлено убийство, което говори само по себе си.

# 9
  • SF
  • Мнения: 21 226
FireWithin666, чак такива детайли за близки и далечни познати няма как да знам. Възможно е и снощи да съм вечеряла с такива хора, но да не подозирам, че се ревнуват, изневеряват.  Не бих искала да останем насаме и да ми разкажат историята си. Излишни са ми всякакви такива чужди разкази, преразкази, гарнирани с оправдания и измишльотини: "аз не бих постъпил така, ако той не бе постъпил така..." Чуждо пране. Не ми се рови в него. Няма да намеря нищо стойностно там.

# 10
  • Мнения: 14 862
Местата, където убийство и изневяра са престъпления на едно ниво, женят едва влезли в пубертета деца за старци. Надявам се тук да не е така, но виждам, че на някои хора много им се иска.

# 11
  • Мнения: 17 407
Със заглавието задаваш уклон на темата. Намират се в медиите детайлни интервюта с двете страни - засегнатата и обвиняемата, плюс криминалните психолози. Последните съвсем пристрастно и неприкрито, с вербалните и невербалните му там сигнали за това,  коментират случая.
Интересно е, че никой никога нищо не е забелязал в поведението на съпруга. Сигурно даже и жертвата….Дали?
Та и ние така - всеки ще ти намери доводи, да защити гледна точка, даже позиция.
За невидимата страна на убиеца и насилника - нали помните В сърцето на машината.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 10:14 от Дренка

# 12
  • Мнения: 14 862
Целта е да се оправдае убийство от ревност в светска страна, където не се еват козичките ли?
Аз помня един друг филм, Не без дъщеря ми, а съшо и сцена от трети филм, на който не му помня заглавието, в която бяха заровили до шията жена и хвърляха камъни по нея, защото решили, че май си е помислила за друг мъж.
Индивидът трябва да се нагажда към обществото, а не обществото към индивида. За щастие на разните болни мозъци все още има различни общества, където са приемливи и болни дейности.
За филми се сещам и за Еквилибриум и Равни. Все повече ми изглежда добра идея общество като от там.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 303
Аз не ревнувам.
Ако има друга просто приключвам връзката.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 515
Ако някой измисли лекарство против ревност ще е супер. Колко убийства и самоубийства ще се предотвратят, ехеее....

Общи условия

Активация на акаунт