Поликистозни яйчници - Тема 4

  • 66 774
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 39
Моята ендокриноложка ми каза че ако случаино забременея да спирам метфогаммата и да продължа инофолика .. ако имаше нещо нередно тя щеше да ми каже.. като например: не правете опити за бебе нещата ще станат по сложни и.т.н.

# 721
  • Мнения: 2 473
Подобен случай и при мен, само че метформинът не ми понесе. Направих 6 месеца нисковъглехидратна диета + противозачатъчни за нормализиране на хормоните и цикъла, защото на мен изобщо не ми идваше или беше през няколко месеца. След това нещата влязоха в норма, но тъй като още не бях на вълна бебе, пих противозачатъчни още няколко години. Спрях ги и тогава тъкмо Инофолик се беше появил на пазара. Почнах го, после смених с Инозитол + фолиева киселина. Цикълът ми се регулира, кистите изчезнаха, забременях. По време на бременността не съм пила Инофолик, гинеколожката ми даде само фолиева киселина. Съвсем нормална бременност, без проблеми. След раждането нямам проблеми с цикъл и кисти. Следя се редовно и при гинеколог и ендокринолог, аз също пия Вит. Д.
Тъй че обобщено - поликистозни яйчници и нормално забременяване са абсолютно възможни. Желая ти успех и дано скоро да стане:)

# 722
  • Мнения: 39
Благодаря много Mila 🌝  радвам се за теб  че си имала безпроблемна бременост.. да  ти е жив/а и здрав/а Бебченцето много да те радва 👶

# 723
  • Мнения: 7 568
Буболеченце, как се работи за запазване на бебето?

# 724
  • Мнения: 241
Ми, аз например продължавам да съм на лтироксин, с ежемесечни корекции на дозата, защото според ендокринолог № 1 всички тези нарушения (поликистоза, хашимото, уртикарии, псориазиси, и изобщо автоимунните) са свързани пряко с ЩЖ, и високите дози на и без това нарастващите хормони могат да доведат до спонтанен аборт - както ми го обясниха още преди години, майчиния организъм има естествен стремеж да отхвърли плода заради чуждата генетична инфо (тази на бащата), и когато ЩЖ е регулирана нормално, това се потиска естествено от тялото, но ако не е, се разпознава целият плод като чуждо тяло. Sad

# 725
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, днес си правих тест за овулация, за първи път ми се случва втората чертичка да е по червена от първата. На някоя от вас да се е случвало

# 726
  • Мнения: 241
Не можеш много много да им разчиташ при пкя, стават фалшиво положителни. Не пречи да пробваш де, но си засечи поне един пълен цикъл от първи чист ден, според мен, за да видиш ще отразят ли изобщо промяна, или ще са само плюсове или няма да има нищо общо един с друг. Grinning

Виж хубаво на опаковката коя е контролната черта и коя - тестовата.

# 727
  • Мнения: 85
Благодаря 🙂
Да знам че немога да разчитам на тези тестове, отдавна не бях си правила. Предишните пъти тест линията винаги е била по светла. Сега се учудих на това което ми показа, и си проверих теста така са линиите 🙂

# 728
  • София
  • Мнения: 7 645
При мен доказано работят,  не съм имала фалшив положителен тест за О.
Действайте си

# 729
  • Мнения: 85
Извинявам се, че пак ви занимавам с моята овулация, но и днес по същото време си направих тест и ето какво излезе. Дали наистина вчера съм била в овулация 😊

# 730
  • Мнения: 85
Да с поликистоза съм, тези тестове преди все не ми отчитаха както трябва сега се учудвам, но има малка разлика в чертичката вчера беше по наситена от днес, и съм склонна да му вярвам. Затова  ви пиша за мнение за да не се залъгвам нещо.

# 731
  • Мнения: 39
Да с поликистоза съм, тези тестове преди все не ми отчитаха както трябва сега се учудвам, но има малка разлика в чертичката вчера беше по наситена от днес, и съм склонна да му вярвам. Затова  ви пиша за мнение за да не се залъгвам нещо.

При някой жени с СПКЯ имат овулация някои по късна някой пък хич нямат .. аз например  никога не съм си следяла овулацията и съм с ПКЯ почнахме бебеправене.. и се надявам просто от само себе си да станат нещата.. 
Ти пиеш ли някакви лекарства  заради ПКЯ

# 732
  • Мнения: 85
Ние от 3 години се борим за бебенце, пила съм какво ли не... В момента пия само витамин Е, фолиева киселина и М2-тон. Моята овулация хич я няма, сега ме учудва това което виждам . Другата седмица започвам стимулация по дълъг протокол и ин витро ще правим. Моето мнение е да си обърнеш внимание на овулация и хормони.

# 733
  • Мнения: 39

Ние от 3 години се борим за бебенце, пила съм какво ли не... В момента пия само витамин Е, фолиева киселина и М2-тон. Моята овулация хич я няма, сега ме учудва това което виждам . Другата седмица започвам стимулация по дълъг протокол и ин витро ще правим. Моето мнение е да си обърнеш внимание на овулация и хормони

Миналия месец си направих иследвания всичките ми хормони са в ред..  само с леко висок инсулин на мен ми изписаха инофолик комби Метфогамма и Вигантол за 3 месеца ..
Но аз го пия вече втори месец и за първи път почваме бебеправене.. ако не станее ще ходя следващия месец при гинеколог да види в какво състояние са яйчниците ми

# 734
  • Мнения: 2 872
А някоя от вас пила ли е Витекс?

Общи условия

Активация на акаунт