Кюретаж и забременяване след това - тема 72

  • 42 048
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 852
Христос Воскресе !
Мили  момичета,бъдете добри, здрави ,обичани,и нека Бога да ни даде сила,смелост и търпение за да постигнем своето щастие!Светли празници!

Ивка,Нимезил не е зле (може течен Аналгин/Хексалгин 30-40 капки,ако боли повечеко),но за случая може би Но-Шпа е по добър избор Peace

# 376
  • Мнения: 377
Воистина воскресе! Светли и благословени празници на вас и вашите семейства. Бъде живи и здрави всички.
Дезидерия, честито плюсче. Лека и успешна бременност,  до финал.
Кафенце, честито туп-туп, това беше най-страшния момент за мен, голямо облекчение е като го минеш.
Ивка,  Hug Ти си силна жена, браво за всичко. Надявам се това да е последното изпитание,  което е приготвила съдбата за теб и следващия опит да е с хубав финал.  bouquet

Последна редакция: пн, 17 апр 2017, 08:14 от LLolitka

# 377
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравейте момичета. От доста време не съм писала понеже ми предстоеше сватба, както и нова работа и се фокусирах върху тях. Сега юни месец ще се прибирам в Бг и мисля да отида за няколко дена до София. Искам да си направя всички възможни изследвания. Имах един мисед аборт януари месец. На 31 години съм. Моля ви по-запознатите да ми кажат къде в София да отида и какви изследвания мога да си направя? За щитовидната знам понеже се изследвам редовно. Хламидия също имам от лятото пускана. Иска ми се за тромбофилия. Видях това написано в заглавната страница на темите :
Необходими изследвания за консултация при д-р Сигридов след спонтанни аборти:
- цялата документация от болничните изследвания, престои, епикризи и прочее
- ПКК+диференциално броене
- серумно желязо+ЖСК
- хемостаза (АРРТ, фибриноген)
- витамини В12, В6, D3 (25OH)
- TSH, FT4, TAT, MAT, йод
- основен пакет тромбофилии (4G4G, F5 Leiden, протромбиноген, МТФХР)
- консултация с доц. Русев (имунолог)  
Той ли е най-добрият специалист и за 2 работни дни ще мога ли да си направя всички тези изследвания? Парите не са важни, но съм притисната с времето. Нямам и представа къде да си ги направя. Моля някой да ми обясни какво мога да направя и къде да отида, който е по-запознат. Praynig

# 378
  • София
  • Мнения: 8 719
Ще можеш да си пуснеш изследванията, просто за някои може да се чака за резултати.
Сигридов се занимава главно с проблемни бременности, но и проблемно забременяване.Проблемът е малко в това да си запишеш час, обикновено е зает за доста напред.
Почти всичко можеш да пуснеш наведнъж в някоя лаборатория.
Пакетът за тромбофилии можеш да пуснеш в Националната генетична лаборатория в Майчин дом и/или Геника. Доколкото разбрах от другите момичета, има показатели в разширения пакет на Геника, които в разширения на МД ги няма.
Имунологичните не са ми ясни, въобще не знам колко неща са и какво точно се пуска...само едни НК клетки знам и съм виждала изследване в ценоразписите.

# 379
  • Мнения: 754
Woman in red
Аз бях в същото положение имах само 5 дни да направя всичко,но за съжаление времето не ми стигна.Ако още от сега си направиш ясен план къде точно за кое изледване да отидеш ще ти е много по лесно тъй като не е проблема за два дни да ги направиш проблема е в това,че за някой се чака от 5-7 дни.Затова аз още от летището отидох в Геника(централната лаборатория) да си пусна тробмофилията и ми казаха,че до 5-7 дни ще са готови резултатите,бяха готови на 4-ят ден.До специалисти така и не стигнах,защото от жените в групата разбрах,че се чака с месеци,но слава богу на фона на мойте резултати на този етап не мисля,че се нуждая от тях.Успех ти пожелавам всичко да е наред!

# 380
  • На север
  • Мнения: 1 377
Woman in red
Аз бях в същото положение имах само 5 дни да направя всичко,но за съжаление времето не ми стигна.Ако още от сега си направиш ясен план къде точно за кое изледване да отидеш ще ти е много по лесно тъй като не е проблема за два дни да ги направиш проблема е в това,че за някой се чака от 5-7 дни.Затова аз още от летището отидох в Геника(централната лаборатория) да си пусна тробмофилията и ми казаха,че до 5-7 дни ще са готови резултатите,бяха готови на 4-ят ден.До специалисти така и не стигнах,защото от жените в групата разбрах,че се чака с месеци,но слава богу на фона на мойте резултати на този етап не мисля,че се нуждая от тях.Успех ти пожелавам всичко да е наред!

Резултатите онлайн ли излизат? Аз ще съм в Бг, но ще се прибера обратно в Бургас. Ако излизат онлайн не ми е проблем. Освен това може ли всеки един гинеколог да ги разчете след като ги направя? Кои изследвания ми препоръчваш освен Тромбифилия, Щитовидна и за Хламидия?

# 381
  • София
  • Мнения: 8 719
Момичета, май няма да я бъде бременността. Пуснах ЧХГ- и е 10 и нещо...а трябва да карам 6г.с.
Утре ще пусна в друга лаборатория и в петък ще повторя.
Но не съм особено обнадеждена. Имам си някакви симптоми, но с това ЧХГ може би е кухо яйце и нещо такова. Във вторник вероятно само ще го констатираме с гинеколожката.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 17:04 от Дезидерия

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Дезидерия, 16 цяло и нещо или 16 хиляди и нещо ... с това ЧХГ би следвало да има цикъл вече. Приемаш ли прогестерон под някаква форма ?

# 383
  • София
  • Мнения: 8 719
10.30 и нещо. 5 пъти го гледах с надежда да не съм разбрала числото...ама не.
Не взимам прогестерон, тъй като не мога да стигна до лекар(звънях й на други...явно след великденско са в отпуски), а сама не мога да си предписвам дози.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 17:04 от Дезидерия

# 384
  • На север
  • Мнения: 1 377
Гледам сега ценоразписа на Геника. Основен панел е 160 лв за Тромбофилии, а пълен е 320 лв. Трябва ли пълен да правя?  #Crazy

# 385
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Уф ... дано се касае за грешка  Praynig При предната ми неуспешна бременност цикълът ми дойде когато ЧХГ падна до 140 ... пак в 6г.с. приключи всичко. Много ми е странно толкова ниско ЧХГ и липса поне на за зацапване.

# 386
  • София
  • Мнения: 8 719
Можеш да питаш в твмата за тромбофилии кои да пуснеш. Аз пуснах разширен в МД той е 100. След това ако там не излезе нищо може по отделно да се пуснат показатели от разширения в Геника.
Т.е. той е по-разширен от разширения в Майчин дом.

Записах сега час в Щерев за гинеколог утре...поне да се види рано. Звънях преди няколко дни и нямаше часове, сега явно се е освободил някой.

# 387
  • Мнения: 754
woman in red
Могат да ти изпратят на имейла,а също така ти се обажда и генетик,но при проблем трябва да посетиш генетик който да ти назначи нужните медикаменти,не те съветвам да разчиташ на гинеколог да ти разчита генетичните или за щитовидната жлеза тъй като аз направих грешка и показах мойте на гинеколога и впоследствие се оказа,че това което той ми каза да направя на практика може да ме натрови,добре,че съм си Тома неверни,а ми стана много странно и се допитах и до групата.Мога да ти кажа аз кои си направих(тъй като има някой които се правят по време на цикъл,но при мен не се получи),а вече ако някой от групата мисли,че има някое което също е важно,може да добави.

-тромбофилия
-микробиология
-хламидии
-микоплазма-уреаплазма
-TSH,TAT,MAT
+цитонамазка

# 388
  • На север
  • Мнения: 1 377
woman in red
Могат да ти изпратят на имейла,а също така ти се обажда и генетик,но при проблем трябва да посетиш генетик който да ти назначи нужните медикаменти,не те съветвам да разчиташ на гинеколог да ти разчита генетичните или за щитовидната жлеза тъй като аз направих грешка и показах мойте на гинеколога и впоследствие се оказа,че това което той ми каза да направя на практика може да ме натрови,добре,че съм си Тома неверни,а ми стана много странно и се допитах и до групата.Мога да ти кажа аз кои си направих(тъй като има някой които се правят по време на цикъл,но при мен не се получи),а вече ако някой от групата мисли,че има някое което също е важно,може да добави.

-тромбофилия
-микробиология
-хламидии
-микоплазма-уреаплазма
-TSH,TAT,MAT
+цитонамазка



Аз си пусках Хламидии, микробиология, цитонамазка и за щитовидна преди бременността. Остава само микоплазма-уреплазма и тромбофилията, но първото мога и при моят гинеколог в Бс. А ако има проблем с тромбофилията каква е процедурата? Аз ли трябва да запазвам час при гинетик или то е включено в цената на изследванията след това?

# 389
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравей woman in red, мога да ти кажа аз какви изследвания пусках в края на миналия месец след като се съветвах с АГ специалист и някои витамини по моя преценка.

ПКК, витам Д, витам Б12, Б9
Урокултура
Тромбофилии: Фактор V Leiden, Prothrombin, PAI, ACE и F13 - по принцип срокът е 10 работни дни за резултатите, но излизат на 4ти-5ти ден и ги пращат по и-мейл. На мен не ми е звънял генетик, но има разяснение на резултата и препоръка да се обърнеш към АГ-то си.
Имуннологични:  Антифосфолипидни антитела IgM & IgG , Анти бета 2 гликопротеин IgM & IgG, Антикардиолипинови антитела IgM  & IgG, Total NK cells (CD3-CD16+56+) - %     - резултатите ми излязаха след 2 дни, но зависи в коя лаборатория ще си пуснеш излседванията. Тази , в която аз ги пуснах, носят пробите в София и там ги работят и то само в петък.
Микоплазма, уреаплазма & хламидия - резултата в Геника излиза до 2 дни;
Цитонамазка
Хормонални изследвания: TSH, LH, Prolactin, FSH ( 2 - 5 ден от менструация) и прогестерон ( 7 дни след овулация).

Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт