Раждане без здравни осигуровки

  • 22 810
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 861
Безплатно е, както са ви казали.

Аз съм по-учудена от това как хора, които не могат да си позволят месечна вноска за здравни осигуровки, могат да си позволят разходите за бебе? newsm78 Много безотговорна ми звучи цялата история.

# 16
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Безплатно е, както са ви казали.

Аз съм по-учудена от това как хора, които не могат да си позволят месечна вноска за здравни осигуровки, могат да си позволят разходите за бебе? newsm78 Много безотговорна ми звучи цялата история.
Абсолютно! Ние ще плащаме от нашите пари на всички безотговорни индивиди в тая страна. Ми много удобно, не плащаш осигуровки и после всичко ти е безплатно. Е нЕма такава държава!  #2gunfire

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не всичко, само раждането. В случая не са замесени само животът и здравето на безотговорната жена, а и на невинното бебе. Не може да се рискува животът на бебето, както писа datura_inermis.

# 18
  • Мнения: 2 681
Безплатно е, както са ви казали.

Аз съм по-учудена от това как хора, които не могат да си позволят месечна вноска за здравни осигуровки, могат да си позволят разходите за бебе? newsm78 Много безотговорна ми звучи цялата история.
Като им се ще, а и  пари за аборт нямат. Та така добутват до раждане на чавето.
После си го гледат, не работят - държавата за какво е. Мъжо работи нещо докато му писне и избяга.
Следва сгаджосване с друг, ново раждане и продължава така.

# 19
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте бременна съм в 16 г с но нямам платени здравни осигуровки и ме интересува  колко струва раждането в държавна болница защото гинеколожката ми каза че с изследванията щяло да ми излезе над 1000 лева

Отговорили са ти вече, има си нормативна уредба, ще родиш без да плащаш.

Останалите да се молят да не изпадат от системата, защото ще запеят друга песен.

# 20
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте бременна съм в 16 г с но нямам платени здравни осигуровки и ме интересува  колко струва раждането в държавна болница защото гинеколожката ми каза че с изследванията щяло да ми излезе над 1000 лева

Отговорили са ти вече, има си нормативна уредба, ще родиш без да плащаш.

Останалите да се молят да не изпадат от системата, защото ще запеят друга песен.
Никой нормален човек не отпада ей така от системата. Който работи му плащат осигуровки, който не работи си ги плаща сам. Отпадала съм от системата, докато живях в чужбина и си възстанових правата, след като платих. Айде да не насърчаваме по този начин куцо, кьораво и сакато, за да им плащаме от нашия джоб раждания, прегледи и т.н.

# 21
  • Мнения: 12 674
Останалите да се молят да не изпадат от системата, защото ще запеят друга песен.

То така се изпада - седиш, седиш и изведнъж изпаднеш.

# 22
  • Мнения: 2 681
Ако само седиш по кафетата нищо чудно да изпаднеш.

# 23
  • София
  • Мнения: 679
Така ли? Ако работиш за 400 лева и парите не ти стигат за хляб, а работодателят ти ти заяви, че ако искаш да имаш осигуровки ще си ги поемеш с твоята част, какво ще правиш? Сложи едно наум, че това се случва доста често извън София, Пловдив, Варна и Бургас.

Има и много други начини да изпаднеш от системата, не е задължително да си роден в гетото. Например завършваш училище и не можеш да си намериш работа, натрупва се дълго към ЗК, който не можеш да погасиш, защото не си виждал повече от 200 лв. накуп. Искате тези жени да раждат като кучетата ли?

# 24
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Тук става въпрос за десет лева някъде. А щом въпросната жена пита за платено раждане, айде да не драматизираме. Стига с тия филми работа за 400 лв не ти плащат осигуровки и т.н. Ами има си начини за всичко. Пък, който иска да го тъпчат, ми да продължава да си трае и да си кара без осигуровки. Само хлябът ли е важен,  ми здравето? Без осигуровки не дай си Боже нещо сериозно да ти стане. То не че с осигуровки се оправят винаги нещата, ама айде малко акъл да вложим.

# 25
  • София
  • Мнения: 679
Какви са тези 10 лв.? Явно не съм прочела нещо. Ако са само 10 лв. да си ги плати момичето  Grinning

# 26
  • Мнения: X
Под 20 лева месечно са вноските за здравно осигуряване за такива с ниски и без доходи, които не ги осигурява друг. И са задължителни за всички, а не пожелателни. С 400 лева заплата голям проблем да се спази ПОНЕ този закон и да останат за хляб...

# 27
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Под 20 лева месечно са вноските за здравно осигуряване за такива с ниски и без доходи, които не ги осигурява друг. И са задължителни за всички, а не пожелателни. С 400 лева заплата голям проблем да се спази ПОНЕ този закон и да останат за хляб...
Ама кой е казал, че тя е с 400 лв заплата изобщо? Вноските не са хиляди.

# 28
  • Мнения: X
Под 20 лева месечно са вноските за здравно осигуряване за такива с ниски и без доходи, които не ги осигурява друг. И са задължителни за всички, а не пожелателни. С 400 лева заплата голям проблем да се спази ПОНЕ този закон и да останат за хляб...
Ама кой е казал, че тя е с 400 лв заплата изобщо? Вноските не са хиляди.
Ето това казват малко по-нагоре
Цитат
Ако работиш за 400 лева и парите не ти стигат за хляб, а работодателят ти ти заяви, че ако искаш да имаш осигуровки ще си ги поемеш с твоята част, какво ще правиш? Сложи едно наум, че това се случва доста често извън София, Пловдив, Варна и Бургас.
Авторката на темата не споделя защо, кога и как е решила да не спазва законите.

# 29
  • Мнения: 364
Жената какво попита,а къде отиде темата...
Нито знаете положението й ,нито причините ...Форумите ме изумяват понякога с коментарите.

Общи условия

Активация на акаунт