не иска да яде никаква каша

  • 7 027
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 240
Е, да не изпадаме сега в буквализъм, защото темата е за друго, ама храненето с лъжица и гълтането на твърда храна, била тя и пасирана, развива съвсем друга мускулатура в сравнение със сукането и пиенето от шише. Пък и не е добре да се прекалява с пасираната в дългосрочен план, всяко нещо по реда си. Тя е само преход към дъвкането.
Иначе кашите не са кой знае какво на вкус, права си, могат да се мешат с плодово пюре, пасирани пресни плодове и т.н., но при авторката чета, че и това не е дало много-много резултат. Ма те по принцип т.нар. бебешки храни са отвратителни Simple Smile

# 16
  • Мнения: 29
Отказва всички видове каша .защо искам да заместя яденето в 15.00ч с каша ли?защото педито така ми каза.С какво друго бих могла да я заместя като храна?пробвах и бисквитена с банан за след 4тия месец,но пак неуспешно

# 17
  • Мнения: X
С което и да е от въведените пюрета. Ако на обяд даваш зеленчуково, може да опиташ да е плодово или месно (което засища повече). В момента основната храна на детето е кърма, със заместваните се стараеш да разнообразяваш и да осигуриш примерно желязо, което по това време може да е ниско. На кашата единственото предимство е че засища за по-дълго време, друга причина да я предпочетеш пред плодово/месно/зеленчуково пюре не виждам.

# 18
  • Мнения: 25 849
Отказва всички видове каша .защо искам да заместя яденето в 15.00ч с каша ли?защото педито така ми каза.

Защото не захранваш правилно – т.е. не въвеждаш новата храна постепенно, смесвайки я с млякото, а директно заместваш.
Не знам как по-ясно да го напиша.

# 19
  • Мнения: 11 240
Защо повтаряш като развален грамофон?!
Жената ясно е написала в постовете си - не "замества" директно, а иска да замести след месец-два.
Черно на бяло си пише, че предлага именно постепено, първо по две-три лъжички, както си му е редът, разреждала е с кърма, смесвала е с плодови пюрета за по-добър вкус, пробвала е най-различни зърнени...
Не знам защо настояваш на това смесване с млякото?! Това, че ти си захранвала някак си, не прави този метод закон. Принципно на кърмените бебета няма нужда нищо да се разрежда с кърма или мляко, ако неразредената консистенция ги устройва.

# 20
  • Мнения: 25 849
Защото води до най-различни проблеми, включително и като описания тук.
Защото точно това бебе не желае да яде каши, но майка му настоява, въпреки че ѝ бяха подсказани и други варианти.
Защото такива теми се четат от много майки, които също се чудят кога и как точно да захранват. Всеки споделен опит може да е от помощ за някого, а за когото не е – може спокойно да го подмине.
И накрая – защото от доста време ми прави впечатление, че когато лекарите кажат "почвай с това и онова", не обясняват как точно става въвеждането на новата храна – по малко и постепенно. Десетки пъти съм срещала в точно този форум неопитни майки, които приемат съвсем буквално думите на лекаря и се опитват да тъпчат бебето с нещо непознато за него. И се оплакват, че то не иска, плюе и плаче.
Едно време се питахме една друга – по-неопитните питаха по-опитни приятелки, съседки, колежки... И книжки, написани от педиатри, четяхме. Днес младите майки четат в интернет. А там съвети има всякакви. Въпрос на избор е кой точно ще си харесат. Но пък колкото повече – толкова повече.

# 21
  • Мнения: 11 240
Щото приятелките, съседките, колежките не могат да дадат малоумен съвет ли?
Форумът не е нито по-глупав, нито по-умен от тази извадка.
А "книжките, написани от педиатри" също могат да нанесат доста по-големи щети.

Лично аз, когато бях млада майка-първескиня, не получих нито един адекватен съвет извън интернет. (В него също прочетох много глупости, естествено). Слава богу, минали са доста години оттогава, вече не е така и има достатъчно обучени и надеждни източници, към които да се обърнеш.

Общи условия

Активация на акаунт