Задължени ли са да уведомяват за карантина?

  • 7 441
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Била съм в твоето положение докато бях бременна. Ако не си сигурна дали си карала има тест, струваше нещо към 30 лв. или малко по-малко. Правиш го и ако имаш антитела си пускаш детето спокойно и да се зарази няма как да се разболееш. Принципно гинеколожката ми беше казала че варицелата е опасна в първото тримесечие за бременни, и към мига на самото раждане, защото новороденото още няма имунитет. Детето ми кара и скарлатина, бях в деветия месец, аз го гледах и не се заразих. Тя принципно рядко закача възрастни и отново питах докторката-каза че не минава през плацентата и не е опасна.

Авторката не е бременна  Peace

# 61
  • Мнения: X
Ами, то ако реално нямаме достъп до вратата на самата група? За варицела, става въпрос. Днес си заведох аз детето на ясла, след като 2 седмици си го лекувах и водих с мен на работа, от първия спипан вирус, и ако не се сетя да поразпитам малко мед. сестрата и да я попитам дали според нея от утре можем да пробваме вече да остане цял ден там, тя се притесни незнайно и каза "всъщност-мъщност...гледам, че сте бременна, имаме в момента случай на варицела и групата е в карантина, трябваше да ви предупредя, предвид, че сте бременна" и аз останах шах, щото за мен карантина значи недопускане на зараза. Никой нищо нр ми каза, като ми приемаха детето тази сутрин, на портала, където ги приемат няма никакво съобщение. И ако не си беше помислила, че съм бременна, въобще нямаше да знам какво става.
С този пост останах с впечатлението, че е бременна. А принципно - за болните деца, карантината наистина може да продължи доста-при нас три-четири месеца през една-две седмици се разболяваше ново дете. В случай, че няма кой да гледа детето, спирането за такъв период не винаги е възможно.

# 62
  • Мнения: X
Пък и в трета и четвърта група не може да отсъства просто така.

# 63
  • Мнения: 10 699
Здравейте! Днеска ходих до яслата, но се оказа, че директорката била в отпуска, на нейно място дойде една старша мед. сестра, която най-нагло се опита да ме убеди, че аз съм виновна, че не познавам родителите на другите деца, тъй-като моето дете е записано в групата по-късно, че всички си били разпространили новината за варицелата от уста на уста. Иначе било имало едно червено кръстче на вратата на групата (до която родителите нямат достъп) и пак остава въпроса, като вътрешно са си обозначили, защо все пак са ми допуснали детето до групата в карантина. В понеделник ще отида пак да диря директорката. По сведения на мед. сестрата, тази седмица нямало друг проявен случай, но пък също попитах и ми каза, че в момента имало случаи на варицела във всички групи - цялата градина има карантина и ми приповтаря, че много зависело от имунитета, дали въобще щяло да я хване детето.  ooooh!

# 64
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Права е всичко зависи от имунитета на детето. Peace Моето не я хвана.Водих си го на градина.

# 65
  • Мнения: 10 699
И аз от това се притеснявам - на моя инмунитета му не е цветущ в момента. Две седмици изкара вирус, тъкмо се оправи, пуснах половин ден на ясла, сега отново е със сополи... При това положение, не го зачитам тоя вариант да не хване заради инмунитет.  Confused

# 66
  • shumen
  • Мнения: 18 163
Така е.Всичко зависи от имунитета на детето.

# 67
  • Мнения: 4 708
И аз от това се притеснявам - на моя инмунитета му не е цветущ в момента. Две седмици изкара вирус, тъкмо се оправи, пуснах половин ден на ясла, сега отново е със сополи... При това положение, не го зачитам тоя вариант да не хване заради инмунитет.  Confused
Моята дъщеря през 2 седмици миналата година беше със сополи, но варицелата не я хвана. Както писах тази година пак от февруари са под карантина, в краят на януари изпи 2 антибиотика заради усложнения от грипа, и нали уж след АБ падал имунитета, но още не я хванала варицелата. Така че всичко е относително

# 68
  • Мнения: X
От събота имаме детенце, болно от варицела. Първи случай и съответно обявена карантина. Майката ни го съобщи в затворената група във фейсбук.
Преди малко получих мейл с уведомлението за карантината от "Система за управление на дейностите в общинските детски заведения на територията на Община Пловдив". Това е по инициатива на общината. От началото на годината по мейл получаваме и дължимото за таксите за месеца. Така, че за Пловдив е решен въпроса. Уведомление има.

# 69
  • shumen
  • Мнения: 18 163
При нас от днеска има детенце с варицела.Като отидох да вземам моето от градината тази вечер имаха залепена бележка за карантина.Значи уведомление има.

# 70
  • Мнения: 4 708
Извод - някъде има, някъде няма, ние както сме си с варицела в градината така вчера имаше тържество на децата, аз все си мислех, че ако има карантина такива неща се отменят  newsm78

# 71
  • shumen
  • Мнения: 18 163
Скарлет по принцип се отменят такива неща,ако има карантина.

# 72
  • Мнения: 10 699
От събота имаме детенце, болно от варицела. Първи случай и съответно обявена карантина. Майката ни го съобщи в затворената група във фейсбук.
Преди малко получих мейл с уведомлението за карантината от "Система за управление на дейностите в общинските детски заведения на територията на Община Пловдив". Това е по инициатива на общината. От началото на годината по мейл получаваме и дължимото за таксите за месеца. Така, че за Пловдив е решен въпроса. Уведомление има.
Ей на това му викам мониторинг. Браво! В понеделник са съобщили в градината, във вторник вече е публично. Ние сме в областен град с висока раждаемост, детските ясли и градини не достигат, частни такива няма, но общината ни е мнооого назад с материала.  ooooh!

# 73
  • Мнения: 626
Смятам, че са длъжни да уведомят и при нас винаги е имало съобщения. Слагат ги на вратата на групата, имаме достъп. При голямото, когато нямаше достъп до групата, слагаха съобщенията на информационното табло на съответната група, поместени веднага като влезеш в сградата. Имали сме и случай при карантина да отложат тържество и да го проведат като мине карантината.
Относно ваксината против варицела - наистина не е популярна, но доколкото ми е известно - има причина за това и тя е, че ваксината не е добра. На повечето е известно, че веднъж попаднал в организма, вирусът на варицелата си остава завинаги там, "дремейки" (образно казано). И не може да причини повторно варицела, но - херпес зостер - може - особено при отслабване на организма или падане на имунитета! А това заболяване може да протече доста тежко. И изследванията и статистиките относно ваксината сочат, че рискът от херпес зостер и по-тежкото му протичане е по-голям при ваксинирани срещу варицела в сравнение с естествено преболедували от нея.
Така че, специално за тази ваксина, елиминирайки един проблем, над човека надвисва друг, по-голям.

# 74
  • Мнения: X
Сега най-хубавото в нашата градина е, че заради карантината няма децата да бъдат в сборна група през великденската ваканция. Макар, че ако се обяви карантина и друга група, като нищо ще ги слеят.

Общи условия

Активация на акаунт