Морбили?!

  • 334 367
  • 6 224
  •   2
Отговори
# 5 325
  • Мнения: 3 044
а може би тези, които пишат "бобонска чума" Grinning

# 5 326
  • Мнения: 2 133
Ами нормално - те са си секта. Сектата така действа - само членовете са просветени в даден “факт”. След време започват да взимат членски внос, който с времето се увеличава. Ако не беше опасно това, което се случва, би ми било смешно Sad

# 5 327
  • Мнения: 9 276
А възможно ли е наистина това във Втора Градска да е истина и да има някакъв голям нов взрив от там. Просто гледам пак графиката и няма как да не забележа, че случаите тази седмица са ужасно много. Дано по-скоро да излезе да обясни някой какво се случва.

https://mmr.gateway.bg

Последната червена черта от графиката показва случаите за текущата седмица.

# 5 328
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Аз си мисля същото. Благоевград съобщава единици само. Дано не е така, защото за втори път болнично заведение ще допусне взрив.

# 5 329
  • Мнения: 18 477
А има ли начин да се избегне избухване на зараза в болнично заведение? Обривът не избива веднага, а съпътстващите симптоми могат да са какво ли не. Има ли бърз тест за морбили?

# 5 330
  • Мнения: 47 990
Според мен няма как да се избегне, ако не е диагностициран случая от родител и посетен в дома
Даже в инфекциозна, ако не сте били, макар и в отделни боксове, пациентите се обслужват от един и същ персонал, пият от един разтвор в коридора и т.н. За обикновените детски отделения, болници и поликлиники ептен

# 5 331
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Не знам какво да мисля. Тази жена от клипа твърди, че в болницата е имало прието дете с обриви и го е видяла с очите си. Т.е. в коридора на болницата е имало такова дете, настането е в същото отделение и едва на следващия ден идва проверката. Т.е. това детенце и било в отделението с разгърната клинична картина. Чак толкова да не им е ясно на докторите ми се струва недопустимо. Аз бих се вбесила също като тази жена. Ще лежа с бебе в отделение, в което от 24 часа лежи дете с явна картина на морбили? Е, на нищо не прилича това.  Дано майката от клипа бърка.

# 5 332
  • Мнения: 5 112
Какъв клип?

# 5 333
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Пуснах го вчера. Жена, която е лежала с двумесечно във Втора градска разказва, че е имало приети деца болни от морбили там. И родителите на тези деца и лекарите са знаели, че е морбили. По коридорите персонала е коментирал, че са с морбили. Тя самата мисли, че е с морбили /но това вече не знам дали е така/. Притеснява се за децата си, защото едното е бебе.

# 5 334
  • Мнения: 47 990
Не съм гледала клипа
Не знам какво да кажа, на моето дете в спешното не успяха да диагностицират варицела, твърдяха, че е алергия. При положение, че варицела се диагностицира лесно и се среща често, а цялата група в яслата беше пламнала и в карантина. Убеждаваха ме друго. Има всякакви лекари, а самите помещения и процедури и личният ми опит предполагат, че е напълно възможно да се случи това, което описвате в коментарите
В живота ми единствено в Токуда видях веднъж да почистват щателно помещение, в което е имало детенце с варицела с цел да се обеззарази поне малко помещението. В инфекциозна само проветряваха стаите между пациентчетата, дори пода не бършеха. Навсякъде те приемат, и "ще видим" какво е.

# 5 335
  • Мнения: 5 112
Пуснах го вчера. Жена, която е лежала с двумесечно във Втора градска разказва, че е имало приети деца болни от морбили там. И родителите на тези деца и лекарите са знаели, че е морбили. По коридорите персонала е коментирал, че са с морбили. Тя самата мисли, че е с морбили /но това вече не знам дали е така/. Притеснява се за децата си, защото едното е бебе.
Да, видях го сега.
Не успях да го изгледам до края, но тази жена не ми изглежда болна от морбили както тя твърди, поне снимките които съм виждала на обрива... Освен това ако е диагностицирана с морбили нали щеше да е хоспитализирана.
Нещо ми изглежда странно...

# 5 336
  • Мнения: 1 112
Много е висока тая пуста червена линия, а официална информация- никаква Sad то че няма как съвсем да се опазим -няма, ама поне да кажат кои гладове/квартали, за да ги избягваме.  Че на моят сладур си му остава цяла година до ваксината...

# 5 337
  • Мнения: 9 276
Жената дали изглежда болна от морбили не е толкова показателно, тя е ваксинирана, така че е възможно да кара нещо леко и не толкова типично морбили. Скоро ще се разбере каква е истината.
Факт е обаче, че до вчера вече има 60 нови случая от последните съобщени 129, а до края на седмицата има още 3 дни, така че кой знае още колко ще се прибавят към тях. В същото време цяла седмица никой не дава никаква информация за нищо.

# 5 338
  • Мнения: 1 466
Момичето от втора градска пише, че днес ще се изследва, за да знае със сигурност дали е Морбили. Иначе изобщо не би ме учудило, ако е така и болницата се опитва да го прикрие.
Това сдружение с членския внос... За какво го събират? Няма официален сайт, само страница и група във фейсбук. Струва ми се, че някой се опитва да си докара доходи без да прави нищо.

Тета май беше писала, че в тяхната РЗИ бюлетинът е седмичен, дано скоро има яснота къде са случаите, че някъде пак мярнах, че във Варна има заболял.

# 5 339
  • Мнения: 47 990
А къде ги гледате тия увеличени случаи? аз си гледам РЗИ София, но ту например е за цялата страна http://ncphp.government.bg/files/nczi/opinf/ZRZ_WEEK.pdf малко по-удобно

Общи условия

Активация на акаунт