Морбили?!

  • 334 716
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 3 375
  • Мнения: 9 276
А моето дете изкара ротавирус - доста дълго и изтощително, ама без ваксинка - о, чудо! И без болница! И без други екстри, освен прахчета смекта и пробиотик. Но - го кърмех. Ужас за повечето от тези "велики" доктори, дето ви бодат децата за щяло и нещяло, без и да ви питат даже.

Интересно тогава защо не следваш собствените ти съвети от предишния ти постинг.

щото ако вашето дете беше "героят" на статиите, които по-напред цитирах от actualno.com, нямаше да я пеете тази.

Ротавирус убива 500 хиляди деца всяка година. Ама те сами са си виновни, нали? Не са кърмили, не са всички силни като твоето дете и т.н. Представяш ли си да имаше ваксина, която да убиваше половин милион деца годишно? Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос.  А кой се излага на произволни рискове за всеки разумен човек е ясно. Ваксина срещу болест, статистиката е просто смазваща в полза на ваксината.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 23:44 от LillyM

# 3 376
  • Мнения: 19 330
Казала съм същото и няма нужда да ми превеждаш.
Ваксината е неефективна.

# 3 377
  • Мнения: 3 052
А моето дете изкара ротавирус - доста дълго и изтощително, ама без ваксинка - о, чудо! И без болница! И без други екстри, освен прахчета смекта и пробиотик. Но - го кърмех. Ужас за повечето от тези "велики" доктори, дето ви бодат децата за щяло и нещяло, без и да ви питат даже.

Интересно тогава защо не следваш собствените ти съвети от предишния ти постинг.

щото ако вашето дете беше "героят" на статиите, които по-напред цитирах от actualno.com, нямаше да я пеете тази.

Ротавирус убива 500 милиона деца всяка година. Ама те сами са си виновни, нали? Не са кърмили, не са всички силни като твоето дете и т.н, така че не са важни. Представяш ли си да имаше ваксина, която да убиваше половин милиард деца годишно? Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос.

кой ти каза какво аз (не) правя?
Не мисля, че е въпрос на сила, напротив, в нашия случай. Елементарни, природни принципи - за чистота на организма, които съвременната медицина в може би 90% от случаите НЕ спазва; колко "педки" ми  викаха да дохранвам, че съм "нямала" кърма, че било гладно (защото искаше на час-два бебето да цока). А че по кило и нещо наддаваше на месец - нито дума. Дохранвай. Добре, че то не слушаше и така и не пожела биберон. И намерих накрая читави доктори (един-двама, не повече), подкрепящи кърменето. А вие си им вЕрвайте - безрезервно.

# 3 378
  • Мнения: 9 276
В третия свят, където умират повечето от тези деца кърмят и до 2 години даже. Дори да искат да дохранват повечето хора са бедни, за да си купят АМ.
Няма ги и омразните доктори и съвременната медицина да им пречат на природните принципи. 500 хиляди. Ти изобщо тази цифра можеш ли да си я представиш?

Edit: Оказа се, че 500 хиляди са били през 2000 г. сега са 200 хиляди, цифрата пак е огромна.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 23:41 от LillyM

# 3 379
  • Мнения: 5 112
А този ротавирус доказахте ли го с кръвен тест или е имало детето стомашно-чревен вирус и ти реши че е ротавирус?

# 3 380
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Като моето дете беше бебе, педиатър ми каза, че кърмата предпазва от ротавирус и ако го кърмя, няма нужда от ваксина.

# 3 381
  • Мнения: 48 023
Аз пък кърмих дълго, и по болници се влачих, и ни един лекар не ми каза нищичко против това. Нито пък предпази децата ми от някои неща. Но вероятно без кърма щеше да е по-зле. Нещата са комплексни. Не става ни САМО  с кърмене, ни САМО  с ваксини без елементарна култура, ни САМО  с храна, ни САМО с една мярка. Смешно е да се твърди обратното и само доказва нуждата от задължителни мерки за някои неща.

# 3 382
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Малката ходеща хранителна алергия, с рефлукс и гастрит мина през ротавирус. На 9 месеца, за около седмица! Тъй като не обичам недоказани работи - доказан Simple Smile. Чак пък толкоз страшна не е ротата. Не е трудно да познаеш ротавирус. Още преди да излязат пробите знаехме какво е.
Виж тази година беше в болница за кампилобактер. Това чудо беше трудно за намиране.
И де е логиката да ваксинираме тук, защото някъде умират от рота. Е, бях чела за държава където ваксината помогнала много, но не се сещам коя беше държавата. Ми, как няма да помогне там? Те децата живеят в по - лоши условия от нашите роми по гетата. Няма достъп до лекар и т.н

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 08:25 от MeMyselfI

# 3 383
  • Мнения: 9 276
Кърмата е до време. Пасивният имунитет, придобит от майката кърма + антитела през плацентата от последния триместър е най силен само в първите месеци, след това прогресивно намалява. Кърмата е важна, но не е панацея, иначе всички щяхме да пием кърма и никой нямаше да боледува от нищо.

Ваксината е помогнала във всички държави, ето в САЩ, Израел и др. държави, намален брой хоспитализации с почти 90% и то при непълно ваксиниране.

https://www.researchgate.net/publication/259605260_Effectiveness … tates_-_2006-2012

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3303647/

Не може хем медицината да е лоша, когато ти препоръчва ваксина, но пък да е добра, че те спасява, когато се разболееш. Ако не вярваш на едното, не вярвай и на другото.

# 3 384
  • Мнения: 5 112
А тъй, като е бил доказан ротавирус, значи знаете и кой щам. Важното е ваксинален ли беше или от "по-леките' които не влизат във ваксината.
Защото така на база личен опит е страшно неточно. На две мои приятелки децата лежаха по 10 дни в болници с много тежки ротавируси, беше кошмар. И двете съжаляваха че не са направили ваксината.

# 3 385
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
Въпроса не е във вярата Simple Smile Как звучи само! Единствената наука, която е много важна и където 2+2 не винаги е 4 е медицината. Аз съм фен на антибиотиците, хирургията, днк диагностиката, образните изследвания, част от имунизациите. Но при баланса риск/полза следва да се спази онази част с 2+2. Т.е внимателна преценка, която също не гарантира равенството.
Всеки организъм е различен. Схващането на родителя за болест също.
Удържах рота у дома защото знам какво да правя. За рота специфично лечение няма. Виж кампилобактера не можах, подлъгах се с диетата и хидратацията и детето рязко се влоши.
Така де 2 години съм се грижила за дете повръщашо 30 пъти дневно, директно през носа и устата. Аспирира, спира да диша и трябва да чистя дих. пътища. Когато видях драйф от рота, който просто излиза от устата ми се видя песен. Най - тежко беше да спра диария, при все, че голяма част от медикаментите и диетичните храни не ставаха за нас. Та въпрос на схващане. Пазя всички листи за отказ от хоспитализация на бактото. Над 20 са - бронхит или пневмония. Вкъщи и точка. С доверен педиатър под ръка, които се отзовава когато се наложи. Смятай горката статистика колко е пострадала в част хоспитализации от мен.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 09:45 от MeMyselfI

# 3 386
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз пък кърмих дълго, и по болници се влачих, и ни един лекар не ми каза нищичко против това. Нито пък предпази децата ми от някои неща. Но вероятно без кърма щеше да е по-зле. Нещата са комплексни. Не става ни САМО  с кърмене, ни САМО  с ваксини без елементарна култура, ни САМО  с храна, ни САМО с една мярка. Смешно е да се твърди обратното и само доказва нуждата от задължителни мерки за някои неща.
Аз говоря САМО за ротавируса.

# 3 387
  • Мнения: 10 582
А вие нали не мислите, че всички симптоматики се пращат за изследване за вирус/бактерия - независимо колко са усложнени - с или без прием в болница. Макар че вече в болниците приемат и за добро утро, само дзак да им кажеш на входа.
Дъщеря ми беше на 3. Ухапва я комар на лицето до веждата, подува се цялат, очите й бяха буквално затворени 2 дни. детето се побърка. Както и да е отока спадна, доФторите казаха - алергична е, да я паза. ЕМи пазя я, цялата винаги е окъпана с репеленти, лятото ходи с дълги блузи и клинове. Както и да е.. след 2-3 дни тамън се пооправи откъм отоци - вдигна 40 градуса. Беше като парцал 4-5 дни - доФторите казаха лятно вирусче, ще мине.. Еми не беше особено типично вирусче, но как да е - оправи се детето след седмица в доста тежко състояние. Само спеше нон стоп, всичко я болеше, глава.. и т.н.
Да я изследваха например за западнонилска треска? Никой е му е дошлло на акъла. Казаха да не чета глупости.
Обаче след 2 седмици, пътувайки към Австрия в командировка, на самолета се оказах до проф. Кантарджиев. Заговорихме се, запознахме се - разказах му (че още ми беше прясно) за случката. И за него това си беше чиста ЗНТ ... Но недоказана, защото никой не обърна внимание. Посъветва ме да му звъня друг път лично и да му пиша (дано не се налага), но кой личен лекар ще се засили да пуска подобни изследвания. Тамън изписат обичайните си коктейли и бягай да се оправяш - всичко било в на майките главите.

Това за нещо много рядко.
А за всичките стомашни, през които минават децата - кой изследва от какъв вирус е? Тамън никой.
На годината 10 пъти ... и я отчетат нещо, я не.
А колко пъти ви изледваха щама на грипа зимата ? Дръжки. Грипче, бягай вкъщи пий чай и толкоз. Ако е фен - и някой АБ за всеки случай, че да не ходиш пак да му губиш времето Simple Smile

Мога и за големия син да разказвам случки с изследвания ей така за всеки случай пък - там чак до КУтреска едва ли не стигнаха еми никаква диагноза не можаха да поставят, а какво ли "екзотично" не търсеха.

С тия ротавируси същата глупост.

# 3 388
  • София
  • Мнения: 38 661
Между другото, точно покрай стомашни вируси с последвал болничен престой напуснах бившата педиатърка. Любимия й лаф беше "вирусче".

# 3 389
  • Бургас
  • Мнения: 5 732
А тъй, като е бил доказан ротавирус, значи знаете и кой щам. Важното е ваксинален ли беше или от "по-леките' които не влизат във ваксината.
Защото така на база личен опит е страшно неточно. На две мои приятелки децата лежаха по 10 дни в болници с много тежки ротавируси, беше кошмар. И двете съжаляваха че не са направили ваксината.
Това с "по - леките" как да го разбираме? Доказано по - леки при х на н-та степен хора ли?
Защото все ми се струва, че във ваксините не залагат просто най - тежките, ами най - често срещаните. Доктора му си знае работата там.

Специално при малкото преди лечение се правят изследвания. Не можем да си позволим ненужни или неправилни лекарства. Той не може да приема никакви сиропи с лактоза, не понася парацетамол...опашката е дълга. По - дълъг курс с АБ дразни стомаха и червата. На куп с неговата патология води до кървави диарии. Задължително нуждата от лечение и самото лечение при него се потвърждава с изследване. Само при една уроинфекция дадохме пробата и веднага започнахме АБ. Не търпеше отлагане. За късмет не се наложи модификация на АБ, защото си излезе чувствителна на него бубата. Докато намеря обаче педиатър, който работи така ми се видя малък списъка в града ни.
Август ни изписаха от болница с радостни усмивки и камък им падна от сърцето, че се махаме.
Free Agent, кампилобактер ни докара страшни чудеса. След като пустото вирусче не се махна сума време. Детето свали 1 кг.

Общи условия

Активация на акаунт