Бебешка близнашка - 27 тема

  • 86 805
  • 561
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 185
Аз пазарлъкът го докарах до 20 дни преди термин, за 21.01. Даже не знаех, че е Бабинден. Док обаче не вярва много, че ще удържа. Вече ще ме гледа 2 пъти седмично (аз завършвам 35 гс). При вас как бяха прегледите на края?

# 526
  • Мнения: 4 087
Аз съм от началото 2 пъти седмично. Питах за тонове, каза че няма смисъл, той ще ме гледа......явно ще почнем в един момент всяка седмица, знам ли.

# 527
  • Мнения: 1 406
Аз съм от началото 2 пъти седмично. Питах за тонове, каза че няма смисъл, той ще ме гледа......явно ще почнем в един момент всяка седмица, знам ли.


Аааа тоновете са много важни.
Аз започнах в края на 7 месец с тоновете, всяка седмица + всяка седмица консултация, макс през десет дни. И на първия запис излязоха регулярни контракции, които а не усещах хахаха, но ме вкараха 10 дни по спешност в патологична бременност. Та там си полежах. Сложиха ми две инжекции с кортикостероиди за дробчетата, една на първия ден и другата след седем дни. И на десетия ме изписаха. След 25 дни родих Joy

# 528
  • Мнения: 4 087
Аз съм с контракции от самото начало, така бях и с дребната/въпреки това я извадиха 10 дни преди термин без грам разкритие и тя си беше ок с кг и разстежа/. С нея лежах 3 пъти в болница да ме наливат с магнезии- файда никаква. Повишен тонус наматката, раздвижа ли се повече или бебетата, се стяга корема, ако ще и в магнезии и но шпа да плувам. Сега дори не си и прави труда да ме вкарва в болница, само ми казва да почивам и това е

# 529
  • Мнения: 547
Аз вече съм с големи деца на 10,но да някой беше питал за дата и секцио,имах дата за 29 април ,аз съм дребна и беше ясно,че няма как да изкарам до тогава,бебетата тръгнаха на 12 март да излизат рано сутринта без да имам болки,всичко стана със събуждането,съответно веднага при личния който ме следеше,обаждане до този който щеше да прави секциото веднага след това и веднага в болницата и спешно секцио от една страна беше ок,че не знаех,че ще се случи толко бързо и го нямаше притеснението от очакването на определената дата,всичко беше ок ,а и нямаше време за страх.

# 530
  • Мнения: 1 503
Като ви слушам и се страхувам..по отминалото вече време.
До последно ходих 1 път в месеца,за мен не беше достатъчно но според АГ-то нямаше нужда.
Деня преди да родя,тя каза много си спокойна,по всичко изглежда,че няма да родиш скоро.
Контракции така и не разбрах какво са..просто докато спях ми изтекоха водите.
Станахме,влязах в банята постоях 10тина мин,облякох се и с колата до болницата.
След 2 часа вече бях излязла от упойката.
Сега на тоя акъл..не знам.

# 531
  • Мнения: 4 087
Значи не е толкова сигурно дали няма да стане бързо, ако те си решат...... дано решат когато лекарят е тук и дано чакат, че близнаци естествено, не ми се раждат, особено сега както развих тазова дисфункция, нищо няма да остане от мен, ако тръгнат естествено.

Последна редакция: нд, 06 яну 2019, 06:33 от Cherry^Blossom

# 532
  • Мнения: 13 929
Софинка, аз си направих устата за пълна упойка, но не ми разрешиха, останах с впечатление, че се практекува в краен случай.

# 533
  • Мнения: 1 406
Софинка, аз си направих устата за пълна упойка, но не ми разрешиха, останах с впечатление, че се практекува в краен случай.
Не е в краен случай. Анестезиологът го решава.

Може би при тръгнало раждане е късно за спинална упойка.
При мен беше пълна упойка, но аз по принцип много не бях навита на спинална, че имам много лоши спомени от преди 10 години.
Също което ми каза АГ-то и анестезиологът - с този голям корем, който имах щяло да бъде трудно да се извия добре за поставяне на упойката. Този довод лично аз не го приемам, защото до края на бременността практикуват йога и знам колко и докъде извивах гръбнака.

# 534
  • Мнения: 4 087
И аз предпочитам спинална, искам да си видя бебетата възможно най бързо след раждането. А за корема с първото родих с огромен корем и със спинална, сравнително лесно я сложих и си ме хвана.

Сега съм с голем корем, ама само отпред, отзад и а си напипвам прешлените на гръбнака Simple Smile

# 535
  • България
  • Мнения: 3 621
В нашия град по прунцип действат с пълна -явно така им е по-лесно,но аз си платих за избор на анестезиолози и настоях за спинална.Много се радвам,защото чух и  видях веднага бебенцата и ги целунах.Това е много вълнуващ момент .
А след това ги сложиха в кувьози и ако бях с пълна щях да ги видя чак на другия ден и да не знан как изглеждат и да си изплача плаченето и без това си поревах,че не ми ги носят Simple Smile))

# 536
  • Мнения: 4 087
Най-голямото ми желание е да не ги слагат в кувьоз и да си ги взем възможно най скоро. За това мислех да се пазаря с лекаря да правим насрочено секцио рано сутрин за да стана до вечерта и да ходя да си ги искам след това, че ми казаха че в болницата в която раждам имат практика всички бебета родени преди 38-39 седмица да ги водят недоносени, еле пък близнаци, за да точат пътеки......та се готвя за разправии предварително, ако успея все пак да ги добута де.

# 537
  • Мнения: 1 503
Софинка, аз си направих устата за пълна упойка, но не ми разрешиха, останах с впечатление, че се практекува в краен случай.
Нямам идея,всичко премина идеално.
Доктора е попитал ММ,дали да ме мъчат за нормално,но той се страхуваше и е отказал.

# 538
  • Мнения: 185
За това мислех да се пазаря с лекаря да правим насрочено секцио рано сутрин за да стана до вечерта и да ходя да си ги искам след това, че ми казаха че в болницата в която раждам имат практика всички бебета родени преди 38-39 седмица да ги водят недоносени, еле пък близнаци, за да точат пътеки.
Коя болница е това?
На мен док ми казва (за моите) , че когато и да се родят след 36 гс ще са до носени 🤔

# 539
  • Мнения: 547
Аз въпреки спешното секцио бях със спинална упойка,бебетата постояха в кувиози,едното пет дни и после ми го водеха,другото 12 дни,общо взето 16-17 дни постояхме тримата и ни изписаха и то седяхме защото сина ми се роди с тегло 1890 ,девойката 2300.

Общи условия

Активация на акаунт