Въпроси свързани с проблемите при зачеването.

  • 1 850
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
jam не съм се обидила, благодаря в момента четем закованите теми.

# 16
  • Мнения: 1 320
За мен истината за този форум е, че, ако не беше той, аз нямаше да знам нито при кой лекар да отида, нито по кои стъпки да тръгна. А се имам за интелигентна. И то много.
Форумът ми помогна.
Тонът на пишещите никога не ме е интересувал, важното е, че когато имам нужда, винаги се намира някой, който да ми даде съвет, напътствие или утеха.

# 17
  • Мнения: 7 716
Не сме се събрали тук да се гладим по гръбчетата и да си мяукаме.
Много по-добре е за всички ясно и категорично да се каже проблема, а не да се залъгваме с празни приказки.
Мненията на Джам са изключително полезни, информативни и отрезвяващи, за разлика от празните и подвеждащи приказки на Пухи-пухи /Rositsa1978/, която се появява или да подведе с грешна информация, или да нападне някой.

# 18
  • Мнения: 490
Не сме се събрали тук да се гладим по гръбчетата и да си мяукаме.
Много по-добре е за всички ясно и категорично да се каже проблема, а не да се залъгваме с празни приказки.
Мненията на Джам са изключително полезни, информативни и отрезвяващи, за разлика от празните и подвеждащи приказки на Пухи-пухи /Rositsa1978/, която се появява или да подведе с грешна информация, или да нападне някой.


Ти май само едни и същи неща говориш, като стар речник на , който са му откъснали всички страници и са му оставили само една!
Прегледах архива на твоите шедьоври и там намерих много противоречиви мнения и съвети тъй че не ми говори за морал, И стига се прави на велик откривател с това да ми пишеш навсякъде Профила, аз ако исках да се скрия щях да си променя профила , не само ника , щото който влезе винаги може да види как съм се регистрирала , пък и нищо няма за криене !
Празни или не това си е мое мнение.
(без обиди ако обичате - бележка на модератора)

Супер се забавлявам на истериите на такива пресони! Mr. Green
Днес ще спя добре!

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 09:40 от Верити

# 19
  • Мнения: 7 716
Ineto, няма по безотговорно твърдение от "не мислете и ще стане". Ако човек има органичен проблем трябва да се потърси помощ за откриването му и евентуално предоляването му.
И 10 години нито един път ли не заплака, че не става?
Не си ли помисли, че съществуват и лекари и може да ти се помогне.
Единствено, ако не ти е пукало и не си страдала може да обясни, че след 10 години опити успя да направиш един тест за овулация.
То вярно, че си е чудо.

# 20
  • Мнения: 4 324
До модераторите: защо ще триете мненията, та нали с червени букви сте изброили най-различни проблемчета, по-които да се изказват хората! Изброените въпроси са доста, така че не е много ясно по-кое точно да се пише. И като преместихте мнението на Ineto, не направихте много добре, защото написаното от нея не отваря нова тема, а е отговор на зададен вече въпрос от друга тема. Това с червените букви се възприема като разрешение за по-свободен разговор по всичко и нищо конкретно. Затова много моля, не трийте мненията, защото си противоречите.

Emmona, до сега едно мнение не е изтрито!!!  С червените букви ясно пише, че темата е разделена, мисля и съм обяснила защо!!! А ти участва и в неразделената тема, би трябвало да си на ясно защо я разделих!!! Както става ясно това с червените букви е написано СЛЕД разделяне на темата, а малко по-долу съм направила предупреждение именно за разделяне на темата (значи преди това с червеното!). Още веднъж казвам - нищо не е изтрито. Целта на разделянето беше именно тази - нищо да не се трие и да не се разводнява предишната тема!
По поставените въпроси наистина има какво да се каже и напише. Нарочно поставих така темата защото наистина в тази посока се въртят разделените постинги (които съставят тази нова тема).
Защо разделих след мнението на Ineto - ами защото от там почва цялата тази каша. А и аз като повечето момичета смятам, че след година и половина трябва да се потърси лекарска помощ, а не да разчитаме само на спокойствието и че ще стане примерно след 10 години!

Говорете и обсъждайте наволя. Само нека не се стига до обиди и други подобни, тогава наистина ще трием с голямата гъба!

# 21
  • Мнения: 4 324
Направо паднах докато четях! ooooh!
Истина , е че точно в този подфорум на БГ МАМА е най -злъчното гнездо на оси , и дали щото всички са изнервени от проблемното си забременяване или защото прекалено много са се вживели в ролята си на " лекари" незная? Thinking
Като почнах да пиша тук мислех , че ще намеря наистина подкрепа , пък макар и виртуална , но се оказа , че осите чакат на входа на кошера с насочени жила и със учебника по  Гинекология , който сами са написали Wink!

На това ще ти отговоря така
Цитат на: Emmona
Не мога да разбера и друго елементарно нещо: защо някои жени възприемат форума повече като ученическите лексикони, където се правят признания, изливат се чувства и се бършат сополи. Явно проблемът е психологически. Т. е. пак е в главите ни, както каза една форумка по-горе. Когато някое мнение не ни хареса, и то само защото авторът не е сладникаво лигав, то бързаме да го квалифицираме с абсолютно абсурдните  и смешни доводи, че той, авторът, е "ЗЛОБЕН, КОМПЛЕКСИРАН, ЖЕНАТА Е В ЦИКЪЛ = НЕРВНА И СПРИХАВА Е, НЕ Я ЦЕНЯТ ВКЪЩИ И СИ ИЗБИВА КОМПЛЕКСИТЕ ТУК" и  един куп други щуротии. Абсолютно нормално е да не споделяме едни и същи виждания по всички въпроси. Не е и нужно. Това е все едно да се спори кой цвят е по-цветен - белият или черният? Загубена кауза. Ама, айде, моля ви се, като не ви харесва някое мнение, стига сте го  квалифицирали като злобно, че то много се изтърка нещо.

Цитат на: пухи пухи
Грешно е да се мисли , че хората от малките населени места са тъпи и ограничени и незнаят къде да отидат, според мен всичко е въпрос на желание и средства , най-вече на първото!Щото българина гъза си съдира за деца, и винаги намира начин!
И нека тия дето се бият в гърдите , че помогнали на много "тъпи " и "ограничени" хора първо да се научат да говорят като на хора , а не на кравите в обора! Peace
Щото да се мисли , че хората от такива места не знаят какво е доктор е тъпо! WinkЩом знае за интернет едва ли няма да знае какво е доктор!?!? Laughing Laughing Laughing

Пухи, аз не съм от голям град и смятам никой не твърди че хората от селата и малките градове са тъпи и ограничени, не съм прочела никъде такова нещо!
За съжаление обаче трябва да си призная, че хората по малките грдове, без достъп до интернет няма от къде да си набавят нужната им информация. Пример с некъдърни гинеколози според които няколко месечен цикъл бил нормален и няма място за притеснение,  мога да ти давам до утре вечер. За съжаление е така! А че стерилитета е табу в малките населени места и че жената е причинта, няма какво да ти обяснявам....... За съжаление тук България не е като в София и Пловдив!!! Нека не се лъжем, че всичко е ОК Wink
Не ми се изпада в подробности, ако живееш на такова място със сигурност ще знаеш за какво говоря!

# 22
  • Мнения: 490
Верити, никъде не съм твърдяла , че тук трябва да се обичаме или да сме с еднакви мирогледи , то е ясно , че всеки си има някакви познания , виждане върху нещата и т.н Но да се изтъкват някои , че са повече от теб  е недопустимо .4-5 души  (примерно) са си решили , че  са вся и всьо и  #2gunfire наред! При такъв проблем , особено при едно младо момиче едва ли е много продходящо да се звериш насреща и да и обясняваш колко е тъпа и ограничена и не ми казвай , че никъде не си прочела такива неща щото те ми вадят очите ! SickИма го написано черно на бяло!Аз когато за първи път ми се наложи да отида на гинеколог(на 19 години) заради спукана киста знаеш ли как реагира "лекарката" -" ти ся ще ми ревеш ли , ма?" И през цялото време се държеше като докторка на кравите и овците!
И вярно тук никоя не е дошла да я галят с перце , ама едно по-адекватно отношение няма да е излишно , щото тука някой персони се държат като акушерките едно време(така ми е разказвала майка ми)  когато жените са раждали(то и сега може да се държат така  newsm78)
Когато някоя е викала от болка те ехидно са  й казвали: като го прави не те болеше , нали? Laughing"
Ей, това е върха на простотията!
Аз съм от голям град , но табуто свързано със стерилитета не се отнася само за малките населени места , то е в главите на хората , аз вече толкова години не крия , че имам такъв проблем и хората продължават да ме гледат така #Crazy, някои и така Mr. Green
Така , че според мен не е това проблема!
Аз и в първият постинг написах , че не ангажирам никой с мнението си , ама кой да чете!
  bouquet

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 17:41 от пухи пухи

# 23
  • Мнения: 2 120
Момичетата преди мен са изброили причини за евентуално дългогодишно незабременяване. Ясно е, че има някакъв проблем. Разумните хора обикновено ходят на лекар, за да се ориентират в ситуацията, която ги стресира и подтиска години наред.
НО винаги съм се питала как така жени осиновили деца, малко след това свое действие забременяват и раждат. Мисля, че наистина съществува проблем свързан с психиките ни.
А колкото до 10 годишната връза и незабременяването - ами били са гаджета хората, не са улучили момента или е имало проблем, който с времето по неведуми за мен пътища се е разрешил и хоп с брака идва и бебето. Но това са ИЗКЛЮЧЕНИЯ.
И за заключение, с риск да ми се смеете -- аз вярвам както в медицината, така и в предопределеността на събитията. Мисля, че когато много силно желаеш нещо, умът те тласка по най-правилния път за постигането му.

# 24
  • Мнения: 490
Момичетата преди мен са изброили причини за евентуално дългогодишно незабременяване. Ясно е, че има някакъв проблем. Разумните хора обикновено ходят на лекар, за да се ориентират в ситуацията, която ги стресира и подтиска години наред.
НО винаги съм се питала как така жени осиновили деца, малко след това свое действие забременяват и раждат. Мисля, че наистина съществува проблем свързан с психиките ни.
А колкото до 10 годишната връза и незабременяването - ами били са гаджета хората, не са улучили момента или е имало проблем, който с времето по неведуми за мен пътища се е разрешил и хоп с брака идва и бебето. Но това са ИЗКЛЮЧЕНИЯ.
И за заключение, с риск да ми се смеете -- аз вярвам както в медицината, така и в предопределеността на събитията. Мисля, че когато много силно желаеш нещо, умът те тласка по най-правилния път за постигането му.






--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Много добре казано, и няма място за смях.
Всяка жена, всеки човек, всяка съдба са различни , ако на една помага едно на друга може да й навреди ,  тук не се поставят диагнози и не се изписват лекарства (и на това съм била свидетел-щото то си го има тука написано , всеки може да се разрови)!!!
Майка ми има колежка , която от 10 години прави опити за дете , но само в леглото , не търси лекарска помощ, за толкова години само 1 път е ходила на гинеколог и това е ! Е , на такава кой и е виновен?
Има жени , който правят всичко и пак нищо !
Има и такива дето нищо не правят и става!
Така , че ......
Бог, Сила, Съдба Чудо , Изключение -както и да се нарече  то същесвува! Peace

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 21:10 от пухи пухи

# 25
Само няколко реда ще напиша, защото Верити потвърди, че темата тук е по-свободна и правилата позволяват. А правилата трябва да се спазват, за да има ред. Продължавам да твърдя, че е нужна по-голяма здравна пропаганда и ограмотяване, и то не само чрез Интернет, защото да си признаем, това е все още немного достъпен източник за получаване на информация. Затова е редно и в най-малките селца при GP-то да стоят брошурки с адреси и телефони на частни лекари и клиники. Това е работа не само на Здравната каса обаче, а и на самите частни лекари и клиники, които обикновено пренебрегват малките населени места, като евентуално неплатежоспособни. А това не е вярно, защото парадоксът е, че понякога хората имат пари, но не знаят при кого да отидат. Така че, е добре и частните лекари да имат по-добра рекламна дейност и да снабдяват по-голям контингент от населени места с ограмотителни брошури. Обаче тези неща май тепърва има да се усвояват от частниците  - гъвкавост, мобилност и уважение не само към кесията на пациента. Нещата ще стават много бавно. Другият начин за доставяне на информация е човек сам да търси изворите и да чете. В този смисъл искам да изкажа възхищението си от форумката jam, която е пример за успешно самообразование по редица медицински въпроси.  Едни от най-компетентните мнения, които съм чела по тези форуми, а и в Зачатие, са тези на jam. Винаги се изказва по същество, има много точна, аналитична мисъл, личи си, че е изчела доста медицинска литература по различни въпроси. Когато започнах да чета по тези форуми (търсейки решение на своя проблем), нейните мнения ми направиха най-силно впечатление. Схваща проблема из основи, има умно чувство за ирония (не злобно), което понякога истински ме е разсмивало. Пише грамотно, но не знам защо не обича например много главните букви (майтап!). Никога не съм срещала при нея изрази от типа на"злъчно гнездо на оси, злобни просъсквания, оси с наточени жила, стомашни киселини( не знам какво ги предизвиква и поради какви причини се получават - не се уточнява), гъза си съдира, кравите от обора и т. н." Не мога да повярвам, че подобни изрази могат да са част от речника на млада, съвременна и сигурно модерно облечена жена!!! Винаги съм ги свързвала тези изрази с бабички, които след като ти кажат горното, почват да редят и ред клетви. Каквото е в главата на човек, това излиза и на екрана - езикът е просто едно изразно средство, но понякога  пошлата мисъл може да се облече в много грозни изразни средства. Вярвам, че персони с подобен език и отношение към околните, са много малка част от младите хора. И докато има хора като jam, сигурно ще се навъртам понякога тук. Успех на всички!

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 22:39 от Emmona

# 26
  • Мнения: 2 309
Въпреки,че забременях след 4г опити и ходене по-"лекари",доста често ми се случва да влизам в Проблемно забременяване.Тъкмо тук намерих приятелка,която се оказа от града ми.Помогнах й с полезна информация и я насочих към правилния лекар.Може би,ако знаех по-рано за този форум,нямаше да се лутам по-чакалните из столичните АГ болници.Цялото ми впечатление от лекарите е,че ни спестяват доста ценна информация и всички минаваме с един вид лечение по една и съща схема.Всичко е заучено.Всички сме наясно,че лекарят лекува.Но ТУК жени,които имат доброто желание да помогнат с правилни съвети-КЪДЕ,КОГА И ПРИ КОГО ще бъде още по-лесно.
Що се отнася до проблемното забременяване,на психогенна основа,мисля,че наистина съществува и този момент.Именно когато решихме да правим ин-витро,още на следващия месец забременях.Наистина спрях да мисля и стана.Не знам съвпадение ли беше,що...?
Сега вече година и половина правим второ бебе и пак не става.Още малко и тръгваме отново по същите стъпки.С разликата,че информацията,която съм прочела тук,в Проблемно,ще ми спести доста нерви от срещите ми с лекарите.
Още нещо,това,че веднъж някоя от проблемните е станала мама,не значи,че повторното й желание за бебе няма да е отново свързано с проблеми.

# 27
  • Мнения: 490
Емона, аз няма да се извинявам за езика си , нито искам с мнението си да ангажирам някого, и пак ще кажа , че това което съм написала пак не е разбрано правилно !
Все едно....
Аз още в началото когато влязох тук чух подобни думи ,на които ти сега адски много се възмущаваш!
Изпадам в истински потрес когато почнат да ми се правят на " ни лук яли, ни лук мирисали"!
Ама то си има архиви или както там искате го наречете и те нещата си излизат!
Много се радвам на хора , които четат, знаят и се осъвършенстват, но когато ги обземе чувството , че решават световните проблеми , е тогава става страшно, защото аз още веднъж ще се повторя(оф) , че лекар се става когато учиш за такъв и ти дадат съответната диплома!(да, има и такива с диплома , но некъдърни Sad) Peace
Много е несериозно и отговорно  -да "изписваш " лекарства и да "поставяш " диагнози!  Sick
Успех на всички момичета ! И повече положителни мисли  Hug

Общи условия

Активация на акаунт