Боледуване на децата ни - тема 51

  • 45 555
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Хора знаете ли какво означава високи GRAN% в назален секрет. Не за МБ а за откриване на алергени? Както и LIM% завишени. Нищо не ми говори но границата е от 0-5% GRAN, а при моето е 80%
гранулоцити и лимфоцити - вид бели кръвни телца. При алергични състояния са увеличени.

# 676
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
В носен секрет от къде тия бели кръвни клетки? Дали има връзка, че лекаря му разкървави нослето докато взима пробата?
Честно казано, предпочитам да излезе някаква алергия, нещо черно на бяло, пред това да се тормозя всеки ден дали наистина е това или не е. Иначе пак ще записвам часове при очни и пак и пак ще го карам на прегледи докато не се разбере.

# 677
  • Мнения: 11 589
Аз да питам - конкретно Дани, защото останалите не ви познавам толкова добре. Защо съветваш потребителката да не дава имуностимулатори, а в същото време даваш ти на Дени такива?

# 678
  • Мнения: 1 412
Аптеките ни не работят и сложих директно малки топчета захаросан мед в нослето ,прочетох го в нета.Не знам колко помогна,но поне отпуши нослето.Чудя се дали да не сложа и преди лягане(говоря за топче по-малко от лещено зърно),отделно давам Цинабсин и Куикс впръсквам и тегля с помпа

# 679
  • shumen
  • Мнения: 18 261
Тете,да се оправя скоро Бобчо.Според мен си е настинка неговото.Давай чай,Витамин С и капки в носа и дано се оправи скоро.
Барбед,според мен можеш.
Фер,маз съм давала капки Лимфомиозот за 3 сливица,но ефект не видях.
Моме,късно е вече да дава имуностимулатори.Те се дават от Септември до Март обикновенно.А и аз давах Самбукус и миналата година действаше,но тази година на фона на него ми правеше бронхити и ларингити.След второто лежане в болницата педи ни изписа този Имунокол,но и от него ефект не виждам кой знае какъв.
Силве,днеска съм добре аз.Детето също нищо му няма.Поне не съм го чула да кашля аз,а госпожата вчера къде го е чула не знам.За Имунокола ме беше питала-да гаден е на вкус,но го пие без проблем Дени.
Уми,дано е някой хилав вирус при Габи.

# 680
  • Мнения: 3 830
Дани,до вчера хвалеше имунокола,днеска ефект не виждаш... newsm78 Общо взето,като чета теб,няма нужда да чета темата,ти просто правиш едно обобщение на всички мнения  на края на  деня,съгласяваш се,без да дадеш своето собствено.
Аз да питам,мога ли да давам още ден два ентетол,дори да няма разстройство?

# 681
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Уми, ентерол може да се дава при профилактика след диария. 2-3 дни дори бих го давала след отшумяване на симптомите. Или смени с пробиотик до нормализиране на газове, хранене и изфождания. Да не я запече пък.
Аз пък си обичам стимулантите. Давам ги и по препоръка и на своя глава и щом виждам ефект - давам. В общи линии треска ме тресе, щото спра ли ги и я покосява бронхит, трахеит или последната пневмония. Все се случваше в почивките да е. Иначе си ги кара леко болестите. За това и се тревожа дали няма да е рано да ги сприрам през май. Пък и вируси има целогодишно, да не говорим за тая пролетна зима.

# 682
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
Аптеките ни не работят и сложих директно малки топчета захаросан мед в нослето ,прочетох го в нета.Не знам колко помогна,но поне отпуши нослето.Чудя се дали да не сложа и преди лягане(говоря за топче по-малко от лещено зърно),отделно давам Цинабсин и Куикс впръсквам и тегля с помпа
Не го ли боля от меда? Аз съм си слагала и едва го изтърпявам.  #Crazy

# 683
  • Мнения: 1 412
Не, изобщо . Поне не каза да я боли.

# 684
  • shumen
  • Мнения: 18 261
Уми,аз Ентерол лично съм давала и след отшумяване на симптомите,но го запича моя.
Фер,аз затова се чудя да го спра или не,но сякаш клоня към спиране.
Тете,как е Бобчо днес?

# 685
  • Мнения: 69 288
Ох, момичета...притеснено ми е, свито ми е, стомаха ми е на топка.. Tired
Дечко е все така, гласът му все така е много променен и гъгнещ. Вчера не съм мерила Т, но явно е имал, защото когато заспа, и след десетина минути главичката му беше мокра, изпотена, челото хладно на допир Confused
И един неприятен дъх се носи от устата..от сряда някъде. Помислих да не е от лекарството в зъба, нали ще ходим да ни слагат постоянна пломба, сега е с временна и лекарство под нея, ама май не ще да е от зъба тази миризма..
И се ядосвам на педи, оказва се, че само вторник и четвъртък е на кабинет, сряда бил ден за частен прием. Останалите 4 дни дори не е в града-работи в болница в друг град. Какво се очаква от нас-да се разболеем само в сряда, че да можем да я викнем ли? В петък, събота, неделя и понеделник не можем на практика да разчитаме на нея... Rolling Eyes
Оффф...как да тръгна утре за София, направо не знам  ...ако не заради процедурите там, ще се гътна от притеснение просто по детето Sad Sad
И кръвното ми пак е ниско, мота ме главата, сърцето ми се разлопа, стомаха ми на топка...нИ съм Ич добре... Rolling Eyes

# 686
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Тете я се успокой, ти какво си очаквала, че детето никога няма да се разболее ли!? Разбирам какъв "шамар" е за майка, чийто дете е имало фг да усети Т, обаче знаеш че това е изключение и не е задължително да се случи отново.
Стегни се малко! А и мисля, че трябваше да го почнеш с нещо по-сериозно още четвъртък ли там, като си видяла че няма подобрение. Джуниър ангин, да успокои гърлото, или там каквото действа при вас.
Всичко ще е наред. Иначе и аз щях да съм притеснена да го оставя болен, но пак хора ще го гледат.

# 687
  • Мнения: 1 961
Тета какви процедури правиш? На същия ден ли се връщаш?
Не е задължително да е имал темп, моето се поти при заспиване. А и да е имал нали я е свалил. Сега как е? Напълно нормално при настинка да има лош дъх

# 688
  • Мнения: 6 040
Дани, без да се засягаш, ама наистина все повтаряш последните мнения преди теб, което понякога предизвиква противоречия. А за имуностимулантите - не знам къде го четеш това за май-септември. Дават се, когато детето има нужда - моята например имаше един период с няколко бронхита и една-две пневмонии от май до юли, така, че не може да се обобщава така. И аз гледам да не е прекомерно даването на подобни чудесии, но е факт, че има ефект, особено върху проблеми, които имат навика да хронифицират  Peace
Силве, за урана - ами те доста месеци си крият информацията явно, по принцип никой не пие от чешмяната вода. Въпреки, че е най-скъпата в страната - повече от 3 лв е кубика, не става за пиене. Но се готви с нея, мият се плодове, зеленчуци.... Е, сега не е точно така. Вчера правих шкембе-чорба с минерална вода, може и към гурме да отива вече  hahaha
Барбед, това с меда си е жива инквизиция, въпреки, че помага. Ама така щипе....

Лино, къде пък е този манган  newsm78? То вЕрно, че цялата менделеева таблица е в нас  Rolling Eyes

# 689
  • Мнения: 69 288
Ами аз май не се притеснявам от ФГ, Rolling Eyes а просто факта, че е болен...всеки път, ме смазва. Все едно ме попарват с вряла вода...вътрешностите ми направо изстиват и изтръпвам...луда работа  Crazy

Ще мине и това, знам...

Лино,
Скрит текст:
за зъбаците ще ходя, и то не точно за зъбите, защото те са ми ок и не ми правят проблеми, а имам проблем със зъбоподдържащият апарат, стопяване на костта-пародонтит. Та ходя на пародонтологично почистване. Връчащ се вечерта, да..

Благодаря ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт