Проходилките- "ЗА" или "ПРОТИВ"

  • 4 355
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Деца, които не са пълзяли имат проблем в училище с концентрацията, логическото мислене и т.н.
 


 hahaha Joy

# 61
  • Мнения: 1 108
Аз съм ЗА
Още когато беше на 6 месеца сложих Хрис в проходилка.Не можеш да си опишеш каква радост е за детето.Да се предвижва само .
А по отношение на това ,че когато децата са в проходилка трудно прохождали.Не е вярно.Хрис проходи на 9 месеца и 2 седмици.

# 62
  • Мнения: 382
Аз съм твърдо ЗА... Ползвах с големия ми син. Беше на 7 месеца. Не е стоял по цял ден разбира се - всяко нещо с мярка:) Проходи на 10 месеца и краката са му напълно прави... Не е пълзял.  Много обичаше да ходи навсякъде след мене, в къщи няма къде да се спъне или обърне с нея. Всеки преценява само кое е най-доброто за детето му... За мен беше удобна и полезна - мисля да ползвам и за бебо като му дойде времето Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 212
Аз съм "ЗА"!Дъщеря ми много се радваше на проходилката!Живеехме в гарсониера,но детето си имаше достатъчно пространство за ходене1И като се връщам сега назад-какво ти ходене-то си беше направо маратон!!!
Проходи на 9 месеца-на8 ходеше за ръка!Нямаме криви крачета или нещо друго,което да отдавам на проходилката!Където ходех аз-там и детето с помощта на проходилката!

# 64
  • Мнения: 6 315
По-скоро съм против. Не съм слагала детето в проходилка, макар че имах възможност. Не счетох че е нужно, той пълзеше из цялата къща.

# 65
  • Мнения: 62
моята Ния е на 9 месеца,сложих я в проходилката когато сатан на 7, бързо се научи да я използва, крачетата и са си прави и отначало само се буташе едновременно и с двата крака а сега вече прави крачки, не е проходила още, но с помощ си върви.
аз съм за проходилките,но да се ползват умерено, защото детето все пак виси там и не е много удобно.

# 66
  • Мнения: 712
Пълзенето не е никак лесна работа, особено за дете под година Simple Smile
Рядко две деца пълзят еднакво. Всяко открива своята техника и това е супер натоварване и за мисълта и за тялото. Буквално!
Е, на някои това не им е приоритет, но най-вероятно, те задоволяват нуждите си от интелектуално и физическо усъвършенстване с други открития Simple Smile
Пълзенето обаче натоварва хармонично тялото и подготвя кръстчето за изправяне. Въпрос на индивидуална физика и мускулен тонус (както и харесване от старан на мъника) е колко и дали детето ще пълзи, но ако то иска трябва да се насърчи.
Препоръчва се насърчаване и приучаване (не насилване!) към пълзен веднага след като детето започне да вдига главичката си по корем


Знаех си, че не е случайно! От скромния си учебен опит мога да кажа, че природата е велико нещо и щом така го е измислила, значи така трябва.   newsm53 newsm53 newsm53

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Аз съм ЗА проходилките. И двете ми деца на 6-7 месеца започнах да ги слагам в проходилка, и двамата проходиха на 10 месеца. Не са с криви крака и за сега не сме установили по някакъв начин да са им навредили.
Вкрайна сметка, на самите деца също им омръзва вътре и само започват да показват, че искат да ги изкараш от там. Така, че едва ли някоя майка и да иска може да си остави детето безкрайно дълго в проходилка.
Това, че сме ползвали проходилка и това, че рано са ми проходили децата не означава, че не са лазили където им падне.

# 68
  • Мнения: 817
Тоника я сложих в проходилката на 5 месеца и половина(да не ме застреляте сега Laughing)
Тя сама си показа,че е готова(според мен)Скачаше си на краката и се изтласкваше,когато я държахме.
Не съм забелязала да са и криви краката или някакви други физически изменения да има Mr. Green.
На 7 месеца се научи да пълзи,без аз да съм я карала насила,на 8 се изправяше сама в кошарата и по мебелите,а на 9 ходи доста стабилно,когато се държи за мен само за единия ми пръст,а вчера направи и първите си крачки сама,но все още се страхува да върви съвсем самичка.
Така:от всичко това мога само да кажа,че на моето дете проходилката не е навредила!
пп.Само да допълня когато я сложих в проходилката,тя вече можеше да седи сама.

# 69
  • Мнения: 2 040
ЗА проходилките съм аз! Peace
Начетох се на няколко глупости, но за себе си мога да кажа, че сложих детето си на 7мес. и проходи на 11мес. и гаранция това не ми беше болна амбиция да се развива по- бързо, нито извинение да оставя детето си, а аз да си клатя краката и чопля носа... Просто когато си сам през деня и няма кой да ти помогне с нищо, а то си чака теб, слагаш детето да си пълзи на голите плочки, но си викаш: по- добре в проходилка, отколкото да лази по студения под ... а и така си стоеше до мен където съм аз и се заиграваше на плота на проходилката, а лазейки не е нон стоп пред очите ми ...
Но като казвам, че съм я слагала, незначи че цял ден е стояла там или по цели часове .. Е, няма изкривявания и други нередности и е напълно здраво дете (и дано все така да е) ..
Докато по едно време вече не искаше да я слагам вътре (още не беше проходила), та само си лазеше, изправяше, но не мърдаше, докато не се отпусна и направи първите си крачки  Peace

# 70
  • Мнения: 35 983
аз съм против!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз съм за!
Нашата педиатърка препоръча проходилка, защото видя че детето ходи (стъпва с цяло стъпало) с наша помощ. Като плюс каза, че като го водим ние, го ограничаваме т.е. занимаваме се с ходене само когато нямаме работа за вършене. А като е в проходилката, ще може да си ходи когато иска и където иска, а когато иска да седи и почива. Та сега при нас въпросът е да купуваме ли проходилка, при положение че бебето е на "крачка" от прохождането.

# 72
  • Мнения: 2 271
И аз съм за!
Но тук замирисва на спор! Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 883
Върл противник съм  newsm78

# 74
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм за!
Нашата педиатърка препоръча проходилка, защото видя че детето ходи (стъпва с цяло стъпало) с наша помощ. Като плюс каза, че като го водим ние, го ограничаваме т.е. занимаваме се с ходене само когато нямаме работа за вършене. А като е в проходилката, ще може да си ходи когато иска и където иска, а когато иска да седи и почива. Та сега при нас въпросът е да купуваме ли проходилка, при положение че бебето е на "крачка" от прохождането.

Може да пробвате с това, на което мъжа ми казва повод за бебета Simple Smile
Е, не се сещам как се казва официално....
Хубавото е ще може да го ползвате навън, а ходенето навън е по-трудно от това в познатата стая. Освен това е малко и евтино нещо и след като детето проходи е в идеално състояние за продаване или най-малкото ще заема по-малко място от проходилка.
Бонус е и че детето се чуства свободно, защото вие само го придържате и само избира посоката със свободни ръце.
Обаче има хора които възприемат този метод почти като разходка куче... така, че е и въпрос на усещане...

Общи условия

Активация на акаунт