Момичета, помогнете ми с разчитане на хормони

  • 2 963
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447

...Щом са в норма не се притеснявай Peace

Пухи, Лали те е цитирала точно заради тези ти думи. Ако нямаш реално виждане върху нещата, просто примълчи или кажи, че не знаеш.
Аз малко като адвокат действам, но говоря, че и на мен ми направи впечатление това ти "непотготвено" изказване. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 413
Слънчице, непременно ще потърся тази книга!И ще си я купя!Аз съм подложена на постоянен стрес, макар че се опитвам да живея здравословно!Не пуша, не ям месо, не пия концентрати!Но как може човек да се избави от стреса, не знам!Може би с повече работа върху себе си! Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз съм подложена на постоянен стрес, макар че се опитвам да живея здравословно!

можеш ли да ми кажеш кой в наши дни и в нашето общество не е подложен на постоянен стрес? аз не познавам такива хора...

умението да се опитваме да се освобождаваме от стреса е голямо нещо и определено до известна степен може да се научи.
но все пак, ФСХ не е от особено стрес-зависимите хормони, за разлика от пролактина.

# 18
  • Мнения: 288
Стресът предизвиква естрогенно доминиране,оттам пада прогестерона,а това предизвиква повишаване на ФСХ и намаляване на ЛХ.В тази каша участва и кортизона,отделян от надбъбречните при стрес.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Стресът предизвиква естрогенно доминиране,оттам пада прогестерона,а това предизвиква повишаване на ФСХ и намаляване на ЛХ.В тази каша участва и кортизона,отделян от надбъбречните при стрес.

честно казано, никъде не съм чела за взаимовръзка и взаимозависимост между прогестерон и ФСХ. с това не казвам, че не е вярно, просто никъде не съм го срещала.
може ли някакъв линк по темата?

ФСХ е циклично-действащ хормон. тези флуктуации, които описваш, подхождат повече на кратковременни пикове и спадове.
основната причина за повишения ФСХ е следната, простичко казано - яйчниците с възрастта стават по-нечувствителни към въздействието на ФСХ (фоликулостимулиращ хормон), не започват да назряват фоликули и това отправя сигнал към хипофизата да отделя все по-големи количества ФСХ в кръвта, та да накара яйчниците да заработят. колкото повече те не работят, толкова повече се повишава концентрацията на този хормон в кръвта и урината.
не случайно този хормон се извлича от урината на жени в менопауза.

# 20
  • Мнения: 288
Ами точно в тази книга.Обяснено е много подробно .Почти половината от книгата е с научни обяснения,а директно е казано на стр 159.Има и на други места и трябва да се чете внимателно и последователно.Но става въпрос тогава,когато е в следствие на някакви неприятни събития и се зацикля в омагьосан кръг.Там се говори за прогестеронов крем при подпомагане на възстановяването,но и утрогестана върши работа.Не казвам че няма и други причини,но при повечето жени в тази възраст един стресов фактор е достатъчен да ни обърка за дълго хормоните.

# 21
  • Мнения: 413
Не мога да разбера защо едва ли не всяка тема в този форум се превръща в кръстосване на шпаги!И мила jam, без да искам да те обиждам, но заради такива като тебе предпочитам да чета, но не и да пиша!Сигурна съм, че си с добри намерения, но позицията "на всяка манджа мерудия" е особено дразнеща.
Мисля, че точно в този форум човек идва , за да подири разбиране, да помогне на някого с опит или съвет, а не да се опитва да обори чуждата позиция на всяка цена. Долавя се някаква агресия в тона ти, която дори  и да е обоснована в твоите си очи и да е насочена срещу невежеството, многознанието, незнанието, подценяването, надценяването на даден проблем, е най-малкото обидна на място,където хората би трябвало да са обединени от общия проблем, който имат!Съжалявам, ако съм прекалила с оплакванията си, но съм длъжна да изкажа позицията си.

# 22
  • Мнения: 1 320
Дейзи, знаеш, че си ми приятелка, ама сега не си права. Джам просто е чела друго и попита къде да си свери часовника. Тоя път не се заяждаше. Това си е просто нейния стил.
Иначе на теб пожелавам да събереш още малко търпение и да дочакаш мнението на доктора. Ние каквото знаем ти казахме. Успех, миличка!
Само да допълня по темата със стреса, че аз вече от 10 години живея ежедневно в стрес /дотолкова съм свикнала, че не мога да си представя друг начин/, пък имам завишен прогестерон.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 363
мила Dazy,

безкрайно съжалявам, че се обадих в темата ти и те нараних душевно.
обещавам от този момент нататък всеки ден да си повтарям поговорката "Господ дава, ама в кошара не вкарва" и никога повече да не напиша нито ред в този и в съседния форум.
това е напълно сериозно изказване.

който иска да ме попита нещо лично мен, винаги може да ме намери във форумите на Зачатие - www.zachatie.org.

останете със здраве и успех на всички. надявам се клубът да живне след моето напускане.

# 24
  • Мнения: 413
Ни грам злъч не съм вложила в думите си!Джам, съжалявам , ако си ме разбрала грешно!Исках да призова за повече толерантност и миролюбие! Съжалявам отново!Момиче, извини ме и ти, ако не съм била справедлива!Просто съм искрена!

# 25
  • Мнения: 1 320
Мир! Peace
Пусто, чувството ми за справедливост се обади Simple Smile. Иначе - да, стига толкова дрязги, на никого не помагат!  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 7 716
Джам беше почти единствената, която не си би камшика и остана тук да помага след като забременя.
Почти всички момичета, които минаха оттук и забременяха никога повече не влязоха да помогнат на някой.
Да не говорим за тези, на които аз лично съм помогнала, че след време се обръщат и те срещу мен.
Не мога да разбера какво толкова  критикувате Джам, вместо да черпите от познанията и.
Какво значение има езика и, няма да се жените за нея, я!
Стократно по-добре е да получите кратка и ясна информация, отколкото "не мисли и ще стане"

# 27
  • Мнения: 1 029
Хайде стига се разправяйте за глупости сега.
Аз също съм ви благодарна за всичко, харесвам откровенността ви и ясното и точно мнение.
Говоря за теб и Джамата, защото има други, които само се заяждат, а въобще нищо не правят за форумите.
Много научих от вас и много ми помагате...но можете да сте малко по-мили, Лали.
Никой не иска кой знае какво, просто понякога сте по-груби от нормалното и другите-по-чувствителните реагират в самозащита.
Не за друго, просто не ви познават и не знаят, че така си говорите.
А и всеки има нужда да му бъде казано мило, вие също...нали!
Иначе си права, че другите си тръгват, но това не пречи форумът да се развива в положителна насока.
  bouquet
Аз спирам да пиша и се извинявам за отклонението от темата.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 22:41 от danidan

# 28
  • Мнения: 7 716
Ами не мога да бъда по-мила.
Това съм аз.
Но пък наистина от сърце ви обичам всички, дори тези с които съм във война и много искам да успеем всички.

Някога много много отдавна аз писах тук /тогава даже още форумите не бяха разделени/, че ако Бог рече да раздава бебета и се наредим да опашка, бих отстъпила реда си на тези, които нямат нито едно детенце...
И колкото повече време минава, все повече започвам да страдам, все повече започвам да разбирам мъката и безнадежността от неуспеха, от това, че нищо не е в твои ръце...
И сега познавайки още повече страданието се ужасявам от несправедливостта да нямаш нито едно детенце...
И още нещо ще ви кажа: по стечение на обстоятелствата съпругът ми все по-често прави аборти по желание, почти всеки ден, а днес дори два... Cry

Няма да се променя, не искам и не мога.
Новите момичета не ме обичат много много.
Но пък като се позадържат /за мое огромно съжаление Sad/ започват да ми пишат благодарни лични съобщения и това е моята радост и утеха. Laughing

# 29
  • Мнения: 1 029
Ами не е вярно....аз го знам и виж...сега беше ужасно мила!!!
Не разбрах какво значи това за мъжлето ти, но вярвам, че ти ще имаш още едно детенце, защото не спираш да се бориш, миличка.
Сега вече знам и че това е вашият начин на самозащита...от болката.
Според мен обаче можете да споделяте и ние ще ви подкрепяме както го правите вие с помощта си!
Няма нужда да отстъпваш редът си, ще дойде и твоят отново, сигурна съм!
Желая ти го от сърце!!!
Модераторките, пак  Blush

Общи условия

Активация на акаунт