Януарчета 2016 - 9

  • 95 384
  • 707
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 689
kali_gali, Сами имаше жълта слуз в окото миналото лято - бяха бактерии (стафилококи при нас) - прехвърлиха се от носа. Махнахме ги с антибиотични капки - в окото и носа. Беше много неприятно за нас с баща му, на Сами като че ли не му правеше впечатление. Сутрин се будеше със залепнало око, въпреки че по цяла  нощ го чистех с памук натопен в преварена вода. С капките мина бързо, но непременно идете на лекар, не се самолекувайте, да не се окаже друго при вас.

На прощъпулника Сами хвана лъжица (за готвач). И ние имахме десетина предмета, а в последствие се сетих, че само лъжицата му е позната, но както и да е. Аз не бях много подготвена - на момента ги мислих нещата.

Мием му зъбите откакто стана на годинка - с детска четка за зъби (с косъмчета, не силиконова) и паста Ненедент по препоръка на нашия стоматолог. Сами много обича да дъвче и смуче четката, държи си я сам, а ние му помагаме уж да си търка зъбите. Както и при повечето от вас, целта ни е да му създадем навик - мием ги сутрин и вечер.

Записахме Сами на ясла. Живот и здраве, от септември тръгва, но на нас с баща му отсега ни се стяга сърцето. Той се правеше уж на много корав, но онзи ден ходи да носи едни документи и после си призна, че изведнъж му се е строило много реално и страшно. Надявам се, че като го преживяваме отрано, като дойде време да го пускаме, ще ни е по-леко.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 180
Момичета, да знаете от какво може да е жълта слуз в окото ? Днес цял ден и се появява на очичките, а сутрин никога не е имала гурели. Направо ще се побъркам вече, та сополи, та ангина, та кашлица , та пак сополи , вече цял месец откакто е тръгнала на ясла нямаме една спокойна нощ и всяка седмица с някакви нови вируси изкача  Cry  Cry Cry
При Зори се оказа бактериален конюнктивит. ЛЛ изписа някакви антибиотични капки и подобрението беше веднага.

# 62
  • Мнения: 180
Благодаря ви много  bouquet Днес като че ли не се отделя толкова много, но определено ще отида утре на лекар да не направим беля. Шашнах се да не е нещо много сериозно, че трябва да чакам чак до понеделник.
Още веднъж ви благодаря за бързите отзиви, страхотни сте !  Hug

# 63
  • Мнения: 683
Kali_gali, аз писах някъде назад, че и при нас се оказа стафилокок, макар повече да са пъпчици около окото, в последно време почна лек секрет. Но моето мнение, че трябва да се пусне секрет за да се види кои АБ могат да помогнат.

При нас обаче с първото мазане с Тобрекс се появи раничка. Или се е одраскала с нокът или е от крема, но само с едно мазане дали може да има странична реакция  newsm78

Минаха ли на един сън вашите деца? Ние за сега сме всеки ден различно, един съден два пъти, един ден един път. Не мога да схвана схемата  Laughing

Вторият долен кътник също ще пробие всеки момент. Както късно почнаха да излизат, сега са се втурнали наведнъж пак. Съответно и не яде много, не че някога е била ящна.

Аз все още нямам цикъл Whistling

# 64
  • София
  • Мнения: 1 235
Лолр, щом още след първия прием на АБ си видяла подобрение значи е правилното решение.
Браво на Марти, спортист ще е.  Simple Smile
Кали, секрет може да се получи при замърсяване на окото или при обилна хрема. Почиства се с памуче преварена
вода от вън на вътре на окото.
Bordeaux, никога не си достатъчно подготвен за пускането на ясла. Като дойде момента все ти е свито сърцето.
Нашия Сами пък четвърта нощ спи много лошо - чуди се често, проплаква на сън.
 Сутринта му гледах в устата не виждам да се задава зъб ...

Последна редакция: нд, 02 апр 2017, 13:12 от GERY80

# 65
  • София
  • Мнения: 689
kali, през деня обикновено е по-добре, защото не се задържа секрет. При нас се събираше слуз само през нощта и малко по време на дневния сън.

Сами отдавна спи само по веднъж... Горе-долу откакто проходи. А за изминалите 10 дни два пъти се случи въобще да не спи. Много му е рано за такива неща и после става нервен и раздразнителен.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 641
Да се разпиша и аз Simple Smile
Ние мием зъбите от преди да имаме зъби Simple Smile Първо използвахме едно не точно като четка, после четка с гумени косъмчета и с паста Веледа. Аз се опитвам първо да натъркам зъбчетата и после той си я доусмуква и дъвче.
Опитва се да взима и нашите четки за зъби, та може да му купя една детска да си играе. Иначе ние имаме нещо като шест зъба  Laughing

Спи по веднъж в повечето дни, но ако съм у дома и легне преди 12 спи два пъти. С баба си не иска да заспива втори път, дори да му се спи много.

За детската градина, ако го приемат, не знам как ще го дам. Вижда ми се много малък и ще се опитам да отложа максимално много тръгването. Bordeaux вие на частна ли го записахте?

# 67
  • Мнения: 5 108
Танче, опасен е този твой Марти  Hug И аз бях сложила една тенис топка с големи надежди, но човекът се изкефи на дебитната карта на баща си, нека му е зле  Joy
Коко от месец спи един път на ден за около 2 часа. Режимът му е идеален в момента и той самичък си го направи. През нощта понякога спи прекрасно; понякога ставам по 2-3 пъти да му дам водичка, но не се събужда; а друг път, като тази нощ, се събужда в 5 часа, давам му шанс 30 минути да заспи и ако не стане го взимаме при нас. Сънят така или иначе е приключил, поне да се излежаваме тримата заедно  Mr. Green На него му пробиха двата предкътника горе, така че има обяснение за лошия сън на моменти. Така зъбите вече са 10 броя. Не мога да се оплаквам, напоследък повечето нощи си спим.
Вчера му дадох ябълка на тънки филийки нарязана да гризе сам, много му хареса. Обаче ако го оставя с купичката ще си я натъпче цялата в устата и ще се задави, няколко пъти успя да вземе сам през ръцете ми парчета и си напълни устата, чак трябваше с пръсти да натъпква да не пада материал  Joy . Много беше забавен. Той напрактика дъвкателни зъби още няма и тази нощ беше с доста газове милия. Не знам дали от недобре сдъвканата ябълка, но то и няма от какво друго...
Днес се регистрирахме за детска ясла, дано го приемат по първо желание, защото не кандидатсвахме по район. Много е абсурдно - яслата, която ни е по район е много по-далече от тази, в която кандидатствахме.

# 68
  • София
  • Мнения: 689
.....

За детската градина, ако го приемат, не знам как ще го дам. Вижда ми се много малък и ще се опитам да отложа максимално много тръгването. Bordeaux вие на частна ли го записахте?


Да, на частна. За държавните чак през май излиза класирането. Ние обаче решихме, че предпочитаме да е на частна ясла и няма да чакаме класирането. И добре че избързахме, защото след като го записахме от яслата казаха, че вече връщат деца, защото групата е пълна - те приемат максимум 18. По-нататък ще кандидатстваме за държавна градина.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 641
А коя и как я избрахте?
Аз също се чудех за частна ясла, но точно зад блока ни има държавна и решихме първо в нея да се пробваме.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз правих регистрация на Марти за ясла днес.  Последно писах първо желание най-близката до вкъщи. Ходих и настоящ адрес да си сменя, печелим една точка с това.
От вчера следобед е с температура. Държи 38 - 38,5, сваля я с Нурофен и Панадол. Няма сополи, не кашля. Водих го днес на лекар, слушаха му гърдите, гърло и уши гледа, всичко му е наред. Предположи, че зъб ще излиза, което в комбинация с подсеченото дупе е много вероятно, но пък аз не виждам да е зачервен венеца. Не че дава да му гледам в устата, се.
Отхвърли вероятността да е реакция към МПР ваксината, слагаха я преди 10 дни, но пък аз четох, че е възможно.
Абе дано минава бързо, че е ужасно крив, проплаква на моменти, все едно го боли нещо.

# 71
  • София
  • Мнения: 904
И аз правих регистрация на Марти за ясла днес.  Последно писах първо желание най-близката до вкъщи. Ходих и настоящ адрес да си сменя, печелим една точка с това.
От вчера следобед е с температура. Държи 38 - 38,5, сваля я с Нурофен и Панадол. Няма сополи, не кашля. Водих го днес на лекар, слушаха му гърдите, гърло и уши гледа, всичко му е наред. Предположи, че зъб ще излиза, което в комбинация с подсеченото дупе е много вероятно, но пък аз не виждам да е зачервен венеца. Не че дава да му гледам в устата, се.
Отхвърли вероятността да е реакция към МПР ваксината, слагаха я преди 10 дни, но пък аз четох, че е възможно.
Абе дано минава бързо, че е ужасно крив, проплаква на моменти, все едно го боли нещо.

Има лош вирус с висока температура. Дано да е зъбче. Бързо оправяне.

# 72
  • Мнения: 5 108
Танче, хубаво си сменила адреса. Ние нищо не свършихме в тази посока, разчитаме че са обявили 120 места за прием в яслата, която ни е първо желание.
Много гадно че Марти е болен. Ама то напоследък и времето е толкова измамно променливо при нас. Вчера Коко го извеждах, уж слънчево и приятно, като му пипнах бузите и ръцете - лед, а беше със зимното яке. В събота пък го водих на театър в морската и такъв вятър ни духа там.
Дано Марти да оздравее бързо! Много е неприятно, дори да е от зъбче пак е много тъпо че е покрай ваксината.  Hug Ти ги водиш децата при Стоичкова, нали? За нея все хубави неща съм чувала.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
При Стоичкова ги водя, да. Аз от нея съм много доволна.
Фрея, какъв е вируса. Друго освен температурата да очаквам ли?

# 74
  • София
  • Мнения: 904
При Стоичкова ги водя, да. Аз от нея съм много доволна.
Фрея, какъв е вируса. Друго освен температурата да очаквам ли?

Температура - висока. Повечето човечета дето държаха 3-4 дни Т вече са на антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт