Как се научихте да казвате 'Не"?

  • 3 967
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Живота ме научи. Много неприятности си навличах с това трудно отказване, сега като се опари хела ме виж - на моменти май даже съм неприятна Grinning

# 16
  • Мнения: 8 505
Сега като се замисля-винаги съм отказвала когато реша,че трябва.Не зная как съм се научила.

# 17
  • Мнения: 2 922
Не си спомням някога да съм имала проблем с думата "НЕ" !  newsm78
И аз. 'Не' като 'да' - кратко, точно, ясно.

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И на мен ми е доста трудно да казвам Не, но с течение на времето като че ли го преодолях newsm78....но и до сега не отказвам директно, а по заобиколен начин - Не мисля, че ще стане, Не мога точно сега Wink.....

# 19
  • Мнения: 583
и на мен ми беше трудно, но с времето и аз се научих. уверявам те, че след това много те уважават и това е най-сладкият резултат! казвам ти го като стимул! Hug

# 20
  • Мнения: 4 668
Аз винаги съм си можела да казвам " НЕ " !  Grinning

# 21
  • Мнения: 467
..... още се уча Rolling Eyes Все ме е страх да не обидя някого... Накрая се натрупват толкоз много  "НЕ"-та, че става страшноооооооо..... Лош сценарий, но за сега все още него ползвам

# 22
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Откакто се научих да казвам НЕ постигнах някои свои малки победи.  HugАз съм една много добра ДЕВА и години наред казвах само ДА. Докато положението стана то,кова страшно.че искам сама себе си да  #2gunfire Много трудно ще си върна старото положение smile3518, обаче имам удоволствието, че никой не може да ме смята, че съм толкова тъпа. За най-голямо мое огорчение, НЕ не можех да кажа на мнооооого близки хора, от което само портмонето ми остана празно. Сега безкрайно много съжелявам Banghead

# 23
  • Мнения: 4 621
Беше ми доста трудно, но няма как научих се. Все още изпитвам неприятно чувство и едва ли не чувство на вина, но се старая да съм категорична. Sick

# 24
  • Мнения: 179
Аз още се уча.По - лесно ми е да казвам "не" на себе си,когато не трябва да правя нещо, и го изпълнявам.По-трудно ми е,когато ме помолят да направя нещо,което не ми се прави, да откажа.Все гледам да се съглася,въпреки,че не винаги е в мой плюс.

# 25
  • Мнения: 4 806
ами въпроса е "как се научихте?"
Доста от писалите са от този тип хора, за които това не е проблем.
А за останалите - проблем е и трудно се преодолява.

Не бих казала, че напълно съм успяла. Рецептата? Да оставам вярна на себе си.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами доста бързо започнах да казвам "не", когато един ден се огледах и установих, че в стремежа си да помогна на този и онзи около мен, моите неща изостават.

# 27
  • Мнения: 463
Извинете за off-а, просто ми дойде на ум едно любимо стихотворение като прочетох заглавието на темата :
Безцеремонно


Ще ме целунеш ли?

Ако отвърнеш с „да“,

ще мисля, че е евтина

достъпната победа.

Ако ми кажеш „не“,

рискуваш да се вкопча

в прегръдките на друга.

Каквото и да избереш,

май винаги ще сбъркаш...

Я по-добре се съгласи,

когато ми отказваш.


# 28
  • Мнения: 212
Ами въпреки благия си рибешки характер не се давам лесно!Пък и свикнах да прилагам по-често стратегически поглед върху всяка ситуация и евентуалния резултат от липса на твърдост.Предпочитам да съм,по изказване на баща ми,"акула с лапи",и лоша,и инат(но аргументирано),отколкото да изпитвам угризения и да се обвинявам в безхарактерност.Освен това с възрастта изпитвам все по-голяма нетърпимост към чуждите и своите недостатъци,особено онези,които не са непреодолими.Но пък на мъжа си не ми се е налагало да казвам не,тъй като той няма егоистични или противоречащи ми изисквания.Напротив-мога и да се фръцна,че ми е трудно или непосилно да се справя с поставеното ми предизвикателство,но знам винаги,че той действа в общ интерес.

# 29
  • Мнения: 4 473
Винаги ми е било трудно да казвам "Не". С времето разбрах, че това повякога е необходимост и трябва да го приема като отговор колкото и да не ми се иска. И все пак зависи на кого и за какво отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт